Θάσος

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Καλημέρα. Να φρεσκάρω λίγο το θέμα για Θάσο? Έχω διαβάσει και τις υπόλοιπες συζητήσεις για το νησί, οπότε θα ήθελα λίγη ακόμα βοήθεια πριν καταλήξουμε. Μετάβαση από Κεραμωτή. Μάλλον μέσα Ιουλίου. Οικογένεια με ένα παιδί. Για διαμονή τελικά είναι καλή επιλογή ο Λιμένας ? Δεν θέλουμε να γίνεται και χαμός αλλά να μπορούμε να κάνουμε καμία βόλτα και να έχει επιλογές για φαγητό ή γλυκό. Μου πρότειναν τις παραλίες Ποταμιά, Παράδεισο, Ψιλή Άμμος... Είναι βολικός ο Λιμένας σαν βάση για εξόρμηση σε αυτά τα μέρη? Δεδομένου ότι είμαστε διακοπές και θέλουμε να είμαστε δίχως άγχος και πρόγραμμα, θα βρίσκουμε ξαπλώστρες εάν πηγαίνουμε μετά τις 11 ή δύσκολα? Προτάσεις για διαμονή έχει να κάνει κάποιος? Εχω βρει κάποια καταλύματα, οι τιμές όμως είναι άνω των 100 στα περισσότερα και δίχως πρωινό... Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! :rolleyes-80:
 

annoula

Member
Μηνύματα
249
Likes
519
Καλησπέρα! !! Ο Λιμένα κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλή επιλογή! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω συγκεκριμένο κατάλυμα που έμεινα εγώ κ μου άρεσε πολύ. Από παραλίες οπωσδήποτε Σαλιαρα ! Μετά Μακρυαμμος και ψιλή αμμουδιά! Πήγα πέρσι, η Θάσος είναι στα καλύτερά της.
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Λιμενας ειναι η πιο ασφαλής επιλογή. Έχει τα πάντα και βολεύει για πολλά. Ξαπλώστρες θα βρίσκεις μην αγχώνεσαι ίσως ζοριστείς λίγο στον παράδεισο. Επίσης μια επιλογή είναι και η σκάλα Πρίνου για διαμονή. Πιο λίγες επιλογές βέβαια αλλά πιο ήσυχα.
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Προσωπικά διαφωνώ για Σκάλα Πρίνου, το θεωρώ πολύ ήσυχο και αδιάφορο μέρος. Για διαμονή θα έλεγα Λιμένας ή Σκάλα Ποταμιάς. Νομίζω η καλύτερη επιλογή είναι η Σκάλα Ποταμιάς γιατί είναι κοσμική χωρίς να έχει αποπνικτικό κόσμο, έχει πολλές επιλογές για φαγητό, ποτό κλπ, έχει καταπληκτική παραλία και είναι στη μέση της πιο ωραίας περιοχής της Θάσου, που είναι η ανατολική- νότια. Εύκολα φτάνει κανείς Παναγία, αλλά και Λιμένα, Καζαβίτι, Σαλιάρα, Ποτό, Παράδεισο, Σκίδια, Θεολόγο, Λιμενάρια, Γκιόλα κλπ.
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον από ...πανω
Τον Λιμένα σαν plan b ως επιλογή.
Και η αγαπημενη μου και ωραιότερη στα μάτια μου παραλία της Θάσου είναι ο Παράδεισος.
Καλή η η Σαλιαρα,αλλά η πρόσβαση σε αυτη, μικρή ...κολαση
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Μια χαρά είναι ο Λιμένας για διαμονή όπως επίσης και η Σκάλα Ποταμιάς και το νότιο μέρος (Λιμενάρια-Ποτός). Για μπάνιο ότι είπαν πιό πάνω + το Λα Σκάλα που βρίσκεται 4 χλμ από Λιμένα.
 

apos

Member
Μηνύματα
197
Likes
526
Παραλιες ρωσογκρεμος, σαλονικιος ειναι καλες επιλογες και φαι στο καφενείο του τσίκνα στον θεολόγο
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
546
Likes
385
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχω πάει 4 φορές Θάσο με παιδιά μια φορά μείναμε Αγιο Αντωνιο,κοντά στον Ποτό,μια Λιμενάρια και δύο Λιμένα.Ψηφίζω Λιμένα δαγκωτό.Εκτός του ότι έχει τα πάντα από φαγητό.γλυκό,λουνα παρκ,πιτσαρίες κλπ,έχει έυκολη και γρήγορη πρόσβαση στις καλύτερες παραλίες του νησιού.Εμείς μέναμε στα natura bungalows μέσα στο Λιμένα είναι ιδανικά για μικρά παιδιά έχουν τερ΄στιο κήπο,σαν παράδεισος,και παδική χαρά,τραμπολίνο.80 ευρώ το 4κλινο μας το έδωσε. Την άλλη χρονιά μείναμε σε ξενοδοχείο,το Αιθρία,εξαιρετικό με υπέροχη πισίνα και στην καρδιά του Λιμένα.Στο Λιμένα γύρω στο 80ρι 100ρι παίζουν οι τιμές.Αν θες φτηνά δωμάτια πήγαινε Ποταμιά βρίσκεις τετράκλινα με 40 ευρώ αλλά δεν έχει τιποτα εκει πρεπει να πηγαινεις Λιμενα δεκα λεπτα δρομος αλλα επικινδυνος για βραδυ ολο στροφες.
 

Nouli_Vanouli

Member
Μηνύματα
67
Likes
148
Πήγαμε Θάσο πριν 2 χρόνια. Πανέμορφο νησί. Μείναμε στο Sunny στη Χρυσή Αμμουδιά. Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι από το ξενοδοχείο, πολύ καθαρό και απ' ότι θυμάμαι σε καλή τιμή. Το μόνο αρνητικό με το νησί είναι το οδικό δίκτυο, που ουσιαστικά για να γυρίσεις όλο το νησί πρέπει συνέχεια να κάνεις σβούρες γύρω γύρω. Δεν μπορείς δηλ να το διασχίσεις, αλλά όλες οι διαδρομές γίνονται περιμετρικά. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι για 10 μέρες στη Θάσο, το αυτοκίνητο "έγραψε " 700 χλμ!!! Σχεδόν δηλ οσα κάναμε για να ανέβουμε απο Αθήνα.Περάσαμε πάντως υπέροχα, πολύ ωραίες, παραλίες, πολύ ωραίο φαγητό. Το φανταζόμουν με λιγότερο κόσμο η αλήθεια ειναι, αλλά έπεσα έξω, παρόλο που πήγαμε αρχές Ιουλίου. Πολύ δημοφιλής προορισμός για όλη τη Βόρεια Ελλάδα , αλλά και για τους γείτονες μας από τις Βαλκανικές χώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.408
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom