Ικαρία Θέλω πληροφορίες για Ικαρία!

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Ηι!Τέλος Αυγούστου λέω να επισκεφτώ την Ικαρία. Αν έχετε εμπειρία από διακοπές εκεί, οι συμβουλές σας και οι πληροφορίες σας είναι ευπρόσδεκτες!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου Giristroula , υπαρχουν πολλες πληροφοριες για Ικαρια εδω http://www.travelstories.gr/%ED%E7%F3%E9%DC-%E1%E9%E3%E1%DF%EF%F5/1668-%E9%EA%E1%F1%DF%E1.html και ταξιδιωτικη ιστορια εδω http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...FA%EA%E1-%F4%E7%F2-%E5%EB%EB%DC%E4%E1%F2.html
Καλο διαβασμα και καπου εκει διπλα (Σαμος) θα βρισκομαι κι εγω τελος Αυγουστου :D.
Καλα να περασεις!
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
γεια σου γιριστρουλα! ξεκινησα να σου γραφω με καθε ορεξη να σε κατατοπισω αλλα μετα ειδα το πληρεστερο αρθρο ΙΚΑΡΙΑ – Η Τζαμάϊκα της Ελλάδας που τα λεει οοοολα!!! τη λεξη χαλαραααα που χαρακτηριζει την ικαρια θα την δεις απο ολους. αυτο που θελω εγω να σου πω ειναι οτι αυτο το χαλαραααα καταληγει πολυ κουραστικο ωρες ωρες, οταν γεια παραδειγμα περιμενεις το καφε σου και ο σερβιτορος μιλαει, οταν πεινας και ακομα περιμενεις, οταν θελεις να προγραμματισεις τις ημερες σου και κανενας ικαριωτης δεν ξερει τι σημαινει η λεξη προγραμμα!!!!
σαν κλασικη αθηναια στη τσιτα που ειμαι παντα, δεν τα αντεξα αυτα. μεχρις οτου ξαναπηγα (ασοψετε που εμπλεξα με αντρα ικαριωτη) σε μια φαση που ημουν πιεσμενη απο τη δουλεια και αφησα αυτο το χαλαρααα να μπει και σε εμενα. αυτο ηταν .... εγινα και εγω αναισθητη αφεθηκα σε μια ηρεμια που σπανια εχω , καταλαβα τι θα πει διακοπες!!!
οπως λενε και οι ικαριωτες "την ικαρια η θα τη λατρεψεις η θα τη μισησεις δεν υπαρχει ενδιαμεσο"

μην εκνευριστεις αφεσου και θα δεις..........
 
Last edited by a moderator:

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
γεια σου γιριστρουλα! ξεκινησα να σου γραφω με καθε ορεξη να σε κατατοπισω αλλα μετα ειδα το πληρεστερο αρθρο ΙΚΑΡΙΑ – Η Τζαμάϊκα της Ελλάδας που τα λεει οοοολα!!! τη λεξη χαλαραααα που χαρακτηριζει την ικαρια θα την δεις απο ολους. αυτο που θελω εγω να σου πω ειναι οτι αυτο το χαλαραααα καταληγει πολυ κουραστικο ωρες ωρες, οταν γεια παραδειγμα περιμενεις το καφε σου και ο σερβιτορος μιλαει, οταν πεινας και ακομα περιμενεις, οταν θελεις να προγραμματισεις τις ημερες σου και κανενας ικαριωτης δεν ξερει τι σημαινει η λεξη προγραμμα!!!!
σαν κλασικη αθηναια στη τσιτα που ειμαι παντα, δεν τα αντεξα αυτα. μεχρις οτου ξαναπηγα (ασοψετε που εμπλεξα με αντρα ικαριωτη) σε μια φαση που ημουν πιεσμενη απο τη δουλεια και αφησα αυτο το χαλαρααα να μπει και σε εμενα. αυτο ηταν .... εγινα και εγω αναισθητη αφεθηκα σε μια ηρεμια που σπανια εχω , καταλαβα τι θα πει διακοπες!!!
οπως λενε και οι ικαριωτες "την ικαρια η θα τη λατρεψεις η θα τη μισησεις δεν υπαρχει ενδιαμεσο"

μην εκνευριστεις αφεσου και θα δεις..........
Εγώ στις διακοπές θέλω να κάνω πολλές περιηγήσεις, βόλτες, να πηγαίνω σε εκδηλώσεις. Το χαλαρά δεν με αντιπροσωπεύει...Δεν είμαι δηλαδή τύπος που θα κοιμάται με τις ώρες ως το μεσημέρι ή θα κάθεται σε μία παραλία από το πρωϊ ως το βράδυ. Βαριέμαι αφόρητα...Εσύ Κάθριν που θα πας φέτος για διακοπές;
 
Last edited by a moderator:

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
γιριστρουλα μου αυτο ακριβως που περιγραφεις για το τι σου αρεσει και τι οχι στις διακοπες σου ειναι αυτο ακριβως που αντιπροσωπευει και εμενα. γι αυτο σου εγραψα για να σε προλαβω απο το να μη σου αρεσει η ικαρια. τη πρωτη φορα που πηγα "ξενερωσα", τη δευτερη τη λατρεψα, γιατι μου εμαθε κατι, αυτο το χαλαρα που δεν εχω ποτε στη ζωη μου. ναι μεν θα σε κουρασουν οι ρυθμοι τους αλλα αφεσου... δεν ειναι τυχαιο οτι διαβαζεις τοσο καλα λογια απο ολους..........!

ααα σημειωση αν δεν πετυχεις πανηγυρι δε θα καταλαβεις και πολλα
εγω φετος που ρωτησες ετοιμαζομαι για ταυλανδη. αλλα οχι μονο πουκετ που ειναι το αραλικι παραλιες και τα σχετικα. τουρ βορεια ταυλανδη και μπανκοκ και λιγο πουκετ. περιμενω πως και πως!!!
 

Aeiforos

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Β. Πίνδου!
Κι εγώ για Ικαρία λέω να πάω φέτος αν -αν συμφωνήσει και η μάνα μου γιατί ο πατέρας μου ξετρελάθηκε από αυτά που το έδειξα για την Ικαρία και έιναι και λάτρης του χαλαρααα- οπότε δεν φτιάχνω δικό μου θέμα για πληροφορίες θα χρησιμοποιώ το δικό σου Γλυριστρούλα -αν δεν σε πειράζει-. Θα ανεβάσω και τις πληροφορίες που έχω σε αυτό το θέμα όποτε ευκαιρέσω.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
γιριστρουλα μου αυτο ακριβως που περιγραφεις για το τι σου αρεσει και τι οχι στις διακοπες σου ειναι αυτο ακριβως που αντιπροσωπευει και εμενα. γι αυτο σου εγραψα για να σε προλαβω απο το να μη σου αρεσει η ικαρια. τη πρωτη φορα που πηγα "ξενερωσα", τη δευτερη τη λατρεψα, γιατι μου εμαθε κατι, αυτο το χαλαρα που δεν εχω ποτε στη ζωη μου. ναι μεν θα σε κουρασουν οι ρυθμοι τους αλλα αφεσου... δεν ειναι τυχαιο οτι διαβαζεις τοσο καλα λογια απο ολους..........!

ααα σημειωση αν δεν πετυχεις πανηγυρι δε θα καταλαβεις και πολλα
εγω φετος που ρωτησες ετοιμαζομαι για ταυλανδη. αλλα οχι μονο πουκετ που ειναι το αραλικι παραλιες και τα σχετικα. τουρ βορεια ταυλανδη και μπανκοκ και λιγο πουκετ. περιμενω πως και πως!!!
Με το καλό να πας και καλά να περάσεις!Εγώ δεν έχω αρχίσει να ταξιδεύω ακόμη προς τα κει. Έχω πάει κυρίως Ευρώπη. Εκτός Ευρώπης έχω πάει Κων/πολη και Ντουμπάι.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom