Θελω να γνωρισω ολο το κοσμο..

jass_gr

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
St Maarten
Γεια σας!!!:)
Καταρχας να σας πω οτι χαρηκα πολυ που βρηκα ενα ελληνικο φορουμ οπου θα μοιραστω με αλλους ανθρωπους την κοινη μας αγαπη: τα ταξιδια

Λιγα πραγματα για μενα
Λεγομαι Ανεστης και ειμαι απο την Κορινθο..ειμαι 27χρονων ελευθερος επαγγελματιας και εντος του ετους μαθητευομενος πιλοτος στην Daytona Beach στην Florida (USA) για το επαγγελματικο πτυχιο με το καλο.
Ειμαι καψουρης με οτι εχει σχεση με τον ουρανο...:bleh: και θελω να ασχοληθω επαγγελματικα μαζι του.

Η δευτερη αγαπη μου ειναι τα ταξιδια και συγκεκριμενα στο εξωτερικο.....Κατι το οποιο το ανακαλυψα πριν 3χρονια που βρεθηκα στην Αγγλια (Λονδινο και Οξφορδη) για ''αεροπορικους λογους'' οπου μεχρι τοτε πιστευα οτι σαν την Ελλαδα δεν θα βρω πουθενα.Ειχα την ψευδαισθηση οτι ζουσα στην καλυτερη χωρα του κοσμου και την ομορφοτερη και δεν με ενδιεφερε να ταξιδεψω εκτος συνορων.Πριν βιαστειτε να με κρινετε δεν αμφισβητω τις ομορφιες της χωρας μας απλα πιστευω οτι υπαρχουν και αλλα μερη αξιολογα με την δικη τους ομορφια....
Φετος το καλοκαιρι εκανα το δευτερο ταξιδι μου στο εξωτερικο και συγκεκριμενα στο Παρισι παλι για ''αεροπορικους λογους'':rolleyes: και συγκεκριμενα για το Διεθνης αεροπορικο σοου ''Le Bourget'' που διοργανωνεται καθε 2χρονια στο Παρισι.
Με το Παρισι παιδια τρελλαθηκα,επαθα πλακα, ''το ερωτευτηκα''!!!!!!!!!Τον Νοεμβριο δεν αντεξα και ξαναπηγα για ενα weekend...γιατι μου ειχε λειψει.και παλι τρωγομαι να παω το Μαιο.
(Οταν εχω χρονο θα μοιραστω μαζι σας το δευτερο ταξιδι μου στο παρισι με φωτο και εμπειριες...)

Μεσα Νοεμβριου πηγα και ενα weekend στο Μιλανο οπου η αρνητικη γνωμη μου για τους Ιταλους δεν φροντισαν να αλλαξει..:roll:
Για 2λογους θα ξαναπηγαινα Ιταλια.Βενετια και Ρωμη.

Το επομενο ταξιδι μου θα ειναι στην πολη που δεν κοιμαται ποτε οπως λεει και ο Φρανκ...στην Νεα Υορκη.:D

Αυτα τα λιγα για μενα...

Καλως σας βρηκα!!!!:D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου Ανέστη και καλώς ήρθες. :welcome2:

Ωραία τα λες αν και "καινούριος" στο άθλημα. :LOL:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Φιλε Ανεστη :welcome2:
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Ανεστη :welcome: στην παρεα μας!
Μαθητευόμενος πιλοτος? Για πες κ αλλα,για πες...!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Γειά σου Ανέστη, καλώς ήρθες.
Πολύ μου αρέσει το χόμπυ σου, με την πρώτη ευκαιρία να πάρεις την go2thebeach για καμμιά βόλτα.:bleh::haha:
Να σε κρίνουμε γιατί σου αρέσουν τα ταξίδια στο εξωτερικό?:shock:
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Ειχα την ψευδαισθηση οτι ζουσα στην καλυτερη χωρα του κοσμου και την ομορφοτερη
Aκριβως την ιδια ψευδαισθηση ειχα και γω φιλε μου πριν αρχισω να πηγαινω στον αδερφο μου στο Μοναχο! Οσον αφορα παραλιες & τοπια τρελλαθηκα οταν πηγα Ασια!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.888
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλώς ήλθες Ανέστη!
Πράγματι η Ελλάδα θα μπορούσε να είναι μια από τις πιο όμορφες χώρες αν……
Αυτό το αν ψάχνω χρόνια και μάλλον καταλήγω στο «…αν δεν είχε τους κατοίκους της και μάλιστα του κάθε λογής ανευθυνοϋπεύθυνους κάθε επιπέδου». Κεντρική αλλά και τοπική εξουσία, αρπακολατζίδες κομπιναδόρους-λαμόγια του τουριστικού προϊόντος και της «Ανάπτυξης» (διάβαζε «θα φάμε καλά»). Το περασμένο καλοκαίρι νομίζω ότι έδωσε τη χαριστική βολή και ξεσκέπασε όλους αυτούς τους υποκριτές. Βλέπω στο εξωτερικό να προστατεύουν και να αγαπάνε ακόμα και το ελάχιστο που μπορεί να έχουν. Και φτιάχνουν συνειδήσεις. Γι αυτό λοιπόν δεν νομίζω ότι θα σε κρίνει κανείς για τις επιλογές σου. Μπαίνοντας άλλωστε στο site θα δεις ότι λίγο πολύ κανείς δεν είναι κολλημένος με την Ελλάδα. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν την αγαπάμε. Σε καμία περίπτωση. Αλλά πως αλλιώς να γίνει όταν «όπου κοιτάς η Ελλάδα σε πληγώνει;»
Καλώς ήλθες λοιπόν και πάλι και πολλά καλά, πλούσια και εποικοδομητικά ταξίδια.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.982
Likes
9.450
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome:Ανεστη!
Εγω ειμαι αυτη που πρεπει να παs μια βολτα με το αεροπλανο σου :lol: , δεν εχει λιποθυμησει κανειs διπλα σου κατα τη διαρκεια πτησηs φανταζομαι...Ε, καιροs να το ζησειs και αυτο.:haha:
Δεν ξερω γιατι αλλα ποτε (ακομα και πολυ μικρη) δεν ειχα την αισθηση οτι ζω στην καλυτερη χωρα του κοσμου κι εχω κατηγορηθει αρκετεs φορεs γι'αυτο , κυριωs απο ατομα που ποτε δεν εχουν ταξιδεψει στο εξωτερικο.
Συνεχισε να ταξιδευειs και να μαs πειs για τα ομορφα μερη που εχειs παει και γι'αυτα που εχειs δει απο ψηλα.Πρεπει να ειμαι η μονη που καθεται παραθυρο στο αεροπλανο , η καμερα να τραβαει κι εγω να κοιταω προs τα καθισματα :haha:.

Οσο για την Ασια που λεει ο Doug , συμφωνω και επαυξανω και μια δοκιμη προs τα κει θα σε πεισει κι εσενα.
Ετσι κι αλλιωs βλεπω ταξιδι-ονειρο εχειs το Μπαλι:) , που ειναι πολυ καλο για αρχη.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Δεν ξερω γιατι αλλα ποτε (ακομα και πολυ μικρη) δεν ειχα την αισθηση οτι ζω στην καλυτερη χωρα του κοσμου κι εχω κατηγορηθει αρκετεs φορεs γι'αυτο , κυριωs απο ατομα που ποτε δεν εχουν ταξιδεψει στο εξωτερικο.
Γιατί να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα, έχοντας επισκεφθεί μόνο το 10% των χωρών της γης;
Προτείνω να το ξανασυζητήσουμε αφου ολοκληρώσουμε τα ταξίδια.

Ανέστη καλωσήρθες
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Γιατί να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα, έχοντας επισκεφθεί μόνο το 10% των χωρών της γης;
Προτείνω να το ξανασυζητήσουμε αφου ολοκληρώσουμε τα ταξίδια.
Δηλαδη πρεπει να φτασουμε στο 100% για να εχουμε εμπεριστατωμενη αποψη για τη χωρα μας?:lol:
Στο Βελουχιστάν παντως δεν προκειται να παω!:haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Οταν επισκεφτεις το 100% θα΄χεις ολοκληρωμένη και έγκυρη άποψη.
Γιατί αποκλείεις το Βελουχιστάν;
Κι αν ειναι γραφτό σου να αγαπήσεις Καρπενησιώτισσα; ( Ως γνωστόν Βελούχιι ειναι το βουνό πάνω απ τοΚαρπενήσι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.314
Μηνύματα
887.604
Μέλη
38.977
Νεότερο μέλος
thetourist

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom