Σερβία Θεσσαλονίκη - Βελιγράδι με τρένο

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κρίμα....και θα ήταν ωραία βολτούλα.....το τρένο είναι ωραίο μεταφορικό μέσο, όταν είναι οργανωμένο !
 

ioannave

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γιατί να ταξιδέψεις με τρένο όταν υπάρχουν τόσες λεωφορειακές εταιρείες στη Θεσσαλονίκη. Και κυρίως όταν υπάρχει η Gea tours, που κάνει τη διαδρομή με 9θέσια βαν σε 6-8 ώρες στο βραδινό δρομολόγιο τουλάχιστον.
Καλησπέρα! :) ειμαι καινούρια στο σαιτ! Μπορειτε να μου δώσετε παραπανω πληροφορίες για το gea tours; ειναι ασφαλες; απο που αναχωρεις απο θεσσαλονικη; για γκρουπακι 6-8 ατομων ποσο θα στοιχίσει συνολο; ευχαριστώ πολυ!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπέρα! :) ειμαι καινούρια στο σαιτ! Μπορειτε να μου δώσετε παραπανω πληροφορίες για το gea tours; ειναι ασφαλες; απο που αναχωρεις απο θεσσαλονικη; για γκρουπακι 6-8 ατομων ποσο θα στοιχίσει συνολο; ευχαριστώ πολυ!
Ο μόνος αρμόδιος να σου δώσει απάντηση είναι ο @giannismits . Προσωπικά πρώτη φορά τους ακούω. Μια πρόχειρη έρευνα που έκανα στο διαδίκτυο μου έδωσε αυτό:
https://www.facebook.com/kombiprevozgeatours/

το οποίο, ωστόσο, εδρεύει στο Βελιγράδι, δεν φαίνεται να κάνει δρομολόγια προς/από Ελλάδα και όσοι χρησιμοποίησαν τις "υπηρεσίες" τους μόνο αρνητικά σχόλια κάνουν τα τελευταία 3 χρόνια:

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294472-i6206-k7741349-o30-GEA_tours-Belgrade.html

Από την άλλη, υπάρχουν 2 ή 3 λεωφορειακές γραμμές, τύπου "ΚΤΕΛ" που συνδέουν τη Θεσσαλονίκη με το Βελιγράδι και τη Βουδαπέστη. Δεν ξέρω τι είδους λεωφορεία χρησιμοποιούν ο Σισμανίδης και μια άλλη. Ξέρω όμως ότι αυτή που τη διαχειρίζεται το Crazy Holidays (που έχει λεωφορεία και για Κωνσταντινούπολη) αλλά την ευθύνη έχει το FP Travel είναι hit-and-miss . Καλή τύχη (και καλώς όρισες στο φόρουμ)!

Edit: Τώρα διάβασα τα προηγούμενα ποστ (διάβασέ τα κι εσύ). Για την ίδια εταιρία που βρήκα κι εγώ πρόκειται. Προσωπικά, όταν ξαναταξιδέψω στο Βελιγράδι, μόνο με το αυτοκίνητό μου θα πάω. Η ταλαιπωρία με τα λεωφορεία είναι μεγάλη.
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Για την gea tours δεν μπορω να πω κατι αρνητικο. Το μοναδικο αρνητικο ειναι οτι δεν υπαρχει σταθερο χρονοδιαγραμμα. Δρομολογια γινονται καθημερινα απο/προς Θεσ/νικη. Θα πρεπει απλα να επικοινωνησεις μαζι τους ειτε τηλεφωνικα (στα αγγλικα) ειτε με email.

Συνηθως εχει απογευματα. Εμεις ξεκινησαμε κατα τις 7. Και καναμε μονο 6 ωρες μεχρι το Βελιγραδι. 80ευρω με επιστροφη το ατομο.
Γενικα θα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Το καλύτερο για Βελιγράδι είναι να πας με το αυτοκίνητο σου. Εάν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις λεωφορεία γραμμής κλείστε με ένα πρακτορειο μια εκδρομή σε ημερομηνιες που σας βολεύουν. Δεν είναι ακριβές κάντε συμφωνια μετακίνηση και ξενοδοχειο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom