Θεσσαλονίκη-Βελιγράδι

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βελγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles-Las vegas
Γεια σας είμαι καινούργιος στο forum.Θέλω μια μικρή βοήθεια με λίγες πληροφορίες για το ταξίδι που θέλω να κάνω.Πρώτον αν χρειάζετε διαβατήριο ή ταυτότητα για να μπεις Σερβία με το αυτοκίνητο.Δεύτερον πόσα περίπου είναι τα έξοδα βενζίνης για πάνε έλα αν πηγαίνεις φισιολογικά και όπως λένε τα σήματα.Τρίτον αν υπάρχει κάποιο καλό και ασφαλές parking μέσα στο Βελιγράδι.Και τέταρτον αν είναι φθηνή η ζωή στο Βελιγράδι.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για το προηγούμενο post !
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ViaMichelin: driving directions, maps, traffic news, weather forecast, restaurants and hotel booking

εδω μπορεις να υπολογισεις κατα προσεγγιση βενζινη, διοδια...

Κατα τ'λλα το βελιγραδι ειναι φτηνο, μπυρα 1,5 ευρω, φαγητο μιση τιμη απο εδω...
εδω μπορεις να δεις ενδεικτικες τιμες

Cost of Living in Belgrade, Serbia. Prices in Belgrade.

μπαινεις με ταυτοτητα νεου τυπου φυσικα με λατινικους χαρακτηρες
και χρειαζεσαι πρασινη καρτα για το αυτοκινητο, τη παιρνεις απο την ασφαλιστικη σου
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
ψαράκι, τελικα δεν ήμουνα μόνο εγώ παράξενη που σε έκοψα για άντρα :)


Αλεξ, ψάκσε και στο φόρουμ, υπάρχουν πολλές απαντήσεις στην ερώτησή σου. Πήγαινε στην κατηγορία αναζήτηση, πάτα Βελιγράδι και θα βρείς!

Καλο σου δρόμο και καλή διασκέδαση!
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βελγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles-Las vegas
Ivana ευχαριστώ πολύ για την διευκόληνση.mfish συγνώμη για το λάθος μου δεν το πρόσεξα !
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
τίποτα....
αν έχεις κάποια άλλη απορία που δεν βρίσκεις, ρώτα..
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βελγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles-Las vegas
Το μόνο που ήθελα να ρωτήσω εκτός από τα προηγούμενα είναι αν υπάρχει κάποιο parking δημόσιο ή ιδιωτικό που να μπορώ να αφήσω με ασφάλεια το αυτοκίνητο και πόσο κοστίζει η ώρα. Ευχαριστώ και πάλι !
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Προξενείο |

Consular affairs

Beginning from June 12, 2010, citizens of European Union countries, the Swiss Confederation, Kingdom of Norway and Republic of Iceland may enter the Republic of Serbia using their identity cards and stay up to 90 days.
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βελγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles-Las vegas
Παιδια μολις εχθες γυρισα απο την Σερβια ευχαριστω ολους για την βοηθεια.2 πραγματακια να σας πω σε περιπτωση που καποιος χρειαστει βοηθεια.Πρωτον μονο με ταυτοτητα νεου τυπου περνας,δευτερον αν παει καποιος με αμαξι στην Σερβια μπορει να το παρκαρει σε οποιοδηποτε παρκινγκ αρκει να ειναι επιτρεπουμενο και ας εχει πινακιδα που πρεπει να πληρωσεις, δυο κλησεις μου κοψανε αλλα απο την στιγμη που δεν εχει κανεις τα στοιχεια μου δεν χρειαζετε να την πληρωσεις αυτη ηταν και συμβουλη ενος Ελληνα που μενει εκει. Και παλι ευχαριστω το Βελιγραδι ηταν φανταστικο !
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom