Γενικά Θεσσαλονίκη πτήσεις

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
ειχαμε κανενα νεο για wizz;τελικα η μεταφορα ειναι μονο για 9 με 23;;με τους υπολοιπους τι γινεται;;στη σελιδα της στο φβ μου προτρεπεουν να επικοινωνησω με το τηλεφωνικο κεντρο το οποιο χρεωνει 1,5 ευρω το λεπτο δηλαδη καπου ελεος...λετε αμα παω στο μακεδονια στα γραφεια της wizz να βγαλω ακρη;;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Κανονικά θα πραγματοποιηθούν οι πτήσεις της Eurowings από και προς τη Θεσσαλονίκη από τις 22 Δεκεμβρίου έως τις 10 Ιανουαρίου, σύμφωνα με το site που παραθέτω.
Σημειώνεται ότι μέχρι και τις 22 Δεκεμβρίου η εταιρεία πραγματοποιεί ανακατευθύνσεις των πτήσεών της στο αεροδρόμιο «Μέγας Αλέξανδρος» της Καβάλας, επικαλούμενη τις εργασίες στον κεντρικό διάδρομο προσαπογειώσεων του αεροδρομίου της Θεσσαλονίκης.
Ωστόσο, λόγω των εργασιών η εταιρεία θα προχωρήσει σε ακύρωση όλων των πτήσεων της από και προς Θεσσαλονίκη από τις 11 Ιανουαρίου έως τις 22 Μαρτίου, ενώ μένει να διευκρινιστεί αν για αυτό το διάστημα θα εξυπηρετεί από το αεροδρόμιο της Καβάλας.

Πηγή: http://www.voria.gr/article/eurowingskanonika-i-ptisis-apo-thessaloniki-tis-giortes-i-akirosis
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Κανονικά θα πραγματοποιηθούν οι πτήσεις της Eurowings από και προς τη Θεσσαλονίκη από τις 22 Δεκεμβρίου έως τις 10 Ιανουαρίου, σύμφωνα με το site που παραθέτω.
Σημειώνεται ότι μέχρι και τις 22 Δεκεμβρίου η εταιρεία πραγματοποιεί ανακατευθύνσεις των πτήσεών της στο αεροδρόμιο «Μέγας Αλέξανδρος» της Καβάλας, επικαλούμενη τις εργασίες στον κεντρικό διάδρομο προσαπογειώσεων του αεροδρομίου της Θεσσαλονίκης.
Ωστόσο, λόγω των εργασιών η εταιρεία θα προχωρήσει σε ακύρωση όλων των πτήσεων της από και προς Θεσσαλονίκη από τις 11 Ιανουαρίου έως τις 22 Μαρτίου, ενώ μένει να διευκρινιστεί αν για αυτό το διάστημα θα εξυπηρετεί από το αεροδρόμιο της Καβάλας.

Πηγή: http://www.voria.gr/article/eurowingskanonika-i-ptisis-apo-thessaloniki-tis-giortes-i-akirosis
Φαντάζομαι ότι ισχύουν αυτά που γράφει το άρθρο.Αλλά με ποιο σκεπτικό πραγματοποιούν πτήσεις από 22/12 μέχρι 10/1;Δεν έχει τότε πρόβλημα ο διάδρομος:Η βρήκαμε αφορμή τον διάδρομο;
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
ε ενταξει... αν ειναι περιοδος Χριστουγεννων αξιζει να το ριψοκινδυνεύσει η εταιρεία.:D
τι κολλημα εφαγαν με τον διαδρομο ρε παιδια..
ακυρωνω την easy παω στην ryanair και τελικα απεργεί!ποιος με γλωσσοφαγε ηθελα να ήξερα και δεν μπορώ να φύγω ούτε για διακοπές απο αυτή τη χώρα!
ετσι μου έρχεται να κλειστώ στο.. καζίνο των σκοπίων :bleh: για δημιουργικές διακοπές!:haha:
 

stratios

Member
Μηνύματα
72
Likes
129
Καλησπέρα!

Με αφορμή τον χαμούλη που έγινε τελευταία με την easyjet και τις πτήσεις από και προς Θεσσαλονίκη έχουμε την εξής απορία!

Ξέρεις κανείς να μας πεις με σιγουριά αν πραγματοποιούνται πτήσεις της Ryanair κανονικά?


Ευχαριστώ!
 

stratios

Member
Μηνύματα
72
Likes
129
Επειδή έγινε όλο; αυτός ο χαμός με την easyjet, λέω μήπως άλλαξε κάτι...

Ακούω και διάφορα, υποθέτω, ράδιο αρβύλα... π.χ. ότι πτήσεις για Θεσσαλονίκη προσγειώνονται στην Καβάλα...

Είπα να κάνω μια ερώτηση εδώ μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Διαβάζουμε ότι η ryanair ακύρωσe πτήση από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη 15 λεπτά πριν την απογείωση.
Πόσο σίγουρος μπορείς να είσαι μετά από αυτό;
 

stratios

Member
Μηνύματα
72
Likes
129
Είμαι με το δάχτυλο στο κουμπί για να κλείσω εισητίρια για Λονδίνο για Πρωτοχρονιά... να το κάνω ή είναι ρίσκο?

Εν τω μεταξύ οι τιμές αυξομοιώνονται κάθε μισή ώρα... από 220 στα 130 και με όλες τις ενδιάμεσες.... κάθε φορά βγάζει και άλλη τιμή... απίστευτο... τι γίνεται? :p
 

George Ef

Member
Μηνύματα
44
Likes
267
Επόμενο Ταξίδι
Στρασβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ξερει μηπως καποιος τι ισχυει και για την germanwings;Ειχε κλεισει η αδερφη μου για το Σαββατο 16/12 Θεσσαλονικη-Κολωνια και της το αλλαξαν σε Καβαλα-Κολωνια μονοι τους.Με την μεταφορα στην Καβαλα ομως τι γινεται,δεν της εχει ερθει καποιο mail και το τηλ στο Μακεδονια δεν απανταει..
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Πεταω απο Βερολινο για Καβαλα στις 8 Ιανουαριου ομως το εισιτηριο μου γραφει πανω Βερολινο προς Θεσσαλονικη γιατι ειχα κανει check in αμεσως μολις ειχε ανοιξει. Ξερει κανεις πως μπορω να τσεκαρω εκ νεου ή αν μπορω να πεταξω με αυτο? Η easyjet δε μου απανταει πουθενα
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Πεταω απο Βερολινο για Καβαλα στις 8 Ιανουαριου ομως το εισιτηριο μου γραφει πανω Βερολινο προς Θεσσαλονικη γιατι ειχα κανει check in αμεσως μολις ειχε ανοιξει. Ξερει κανεις πως μπορω να τσεκαρω εκ νεου ή αν μπορω να πεταξω με αυτο? Η easyjet δε μου απανταει πουθενα
Πρέπει να ξανακάνεις check in. Αυτό που έκανες δεν ισχύει. Το γράφει στο site τους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.416
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom