Θεσσαλονικη - Βελιγράδι - Βουδαπέστη

ZEN

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Πολλές πολλές θερμές καλησπέρες!
Προγραμματίζουμε τα Χριστούγεννα να ταξιδέψουμε οδικώς με 900 cc αμάξι από Θεσσαλονίκη - Βελιγράδι και από ΄κει Βουδαπέστη.

Πώς το βλέπετε; Είναι επιτεύξιμο;
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές ανά την Ευρώπη κυρίως με αεροπλάνο, τρένο και λεωφορείο... ΠΟΤΕ όμως με μικρό αμάξι...
Οι συμβουλές θα ήταν πολύτιμες...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.933
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολλές πολλές θερμές καλησπέρες!
Προγραμματίζουμε τα Χριστούγεννα να ταξιδέψουμε οδικώς με 900 cc αμάξι από Θεσσαλονίκη - Βελιγράδι και από ΄κει Βουδαπέστη.

Πώς το βλέπετε; Είναι επιτεύξιμο;
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές ανά την Ευρώπη κυρίως με αεροπλάνο, τρένο και λεωφορείο... ΠΟΤΕ όμως με μικρό αμάξι...
Οι συμβουλές θα ήταν πολύτιμες...
Πιστεύω πως είναι.
Αυτό που μπορεί να σας προβληματίσει κάπως νομίζω είναι οι καιρικές συνθήκες και όχι το μικρό αυτοκίνητο.
 

ZEN

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Αυτό είναι ακριβώς το ζητούμενο... Με προβληματίζει έαν έαν Matiz αντέξει βαριές χιονοπτώσεις...
Εκτός των άλλων έχω μάθει πως το οδικό δίκτυο της Σερβίας δεν είναι καθόλου καλό και σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης δεν υπάρχουν οι απαραίτητες υπηρεσίες (π.χ. επείγουσες κλήσεις οδικής ασφάλειας).
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Αυτό είναι ακριβώς το ζητούμενο... Με προβληματίζει έαν έαν Matiz αντέξει βαριές χιονοπτώσεις...
Εκτός των άλλων έχω μάθει πως το οδικό δίκτυο της Σερβίας δεν είναι καθόλου καλό και σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης δεν υπάρχουν οι απαραίτητες υπηρεσίες (π.χ. επείγουσες κλήσεις οδικής ασφάλειας).
μαγαλο λαθος μια χαρα ειναι το οδικο δικτυο κ σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης αμεσα -μολις επιστεψα απο οδικο μεσω σερβιας-τσεχια-ολανδια ιταλια κεπιστροφη παλι απο σερβια-πολυ χιονη κολμαρ-κ κρυο σερβια πραγα
 

ZEN

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Να 'σαι καλά για τις πληροφορίες... Οπότε λες να την παλέψουμε....;; Προσεκτικά πάντα στο δρόμο....
Γενικά τι άλλο πρέπει να έχουμε στο νου μας...;; Λέμε να το κάνουμε μέσω Σκοπίων γιατί μας έχουν πει πως φτιάχνουν το οδικό σύστημα στη Βουλγαρία και θα δυσκολευθούμε ιδιαιτέρως....
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
ασε την βουλγαρια βασανο μεγαλο απο δρομους -οι καιρικές συνθήκες δεν ξερω πως θα ειναι αλυσιδες -πρασινη καρτα γιλεκο τα απαραιτητα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom