Θράκη και Σαμοθράκη

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Στην Σαμοθράκη "παίζει" πολύ κατσικάκι.Μπορείτε να δοκιμάσετε στις Καρύδιες και στην Γριά Βάθρα.Αν θέλετε να το αποφύγετε τότε θαλασσινά στο Ακρογιάλι.

Για ψαρικά στην Αλεξανδρούπολη στο Νησιώτικο.Καλό αλλά λίγο τσιμπημένο στις τιμές ήταν.
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Τι αποστάσεις μιλάμε μέσα για περπάτημα, ως τα παρατηρητήριο κλπ? Λέω να πάω οσονούπω με 19 μηνών παιδί.........
Καλησπέρα. Εμείς κάναμε τη πορτοκαλί διαδρομή σε ένα μισάωρο και ένα μέρος της κόκκινης (όχι όλη). Στη παρακάτω φωτογραφία φαίνονται καλύτερα οι πληροφορίες για τα μονοπάτια (κάνε ζουμ και αν τυχόν δεν βλέπεις κάτι καθαρά πες μου):
DSC07393.JPG


Τα μονοπάτια είναι πολύ εύκολα:
Πορτοκαλί μονοπάτι
DSC07386.JPG


Κόκκινο μονοπάτι
DSC07369.JPG


Επειδή πρόσφατα είχε πιάσει φωτιά και εκεί (δυστυχώς) και δεν ξέρω μέχρι που έφτασε και τι ζημιά έκανε, καλού κακού κάντε ένα τηλέφωνο πριν πάτε για να δείτε αν είναι ανοιχτά τα περιπατητικά μονοπάτια. Το τηλέφωνο βρίσκεται κάτω αριστερά στη φώτο.

Κατ' άλλα μια χαρά θα είστε με το μικρό σας!
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Καλησπέρα. Εμείς κάναμε τη πορτοκαλί διαδρομή σε ένα μισάωρο και ένα μέρος της κόκκινης (όχι όλη). Στη παρακάτω φωτογραφία φαίνονται καλύτερα οι πληροφορίες για τα μονοπάτια (κάνε ζουμ και αν τυχόν δεν βλέπεις κάτι καθαρά πες μου):
View attachment 407164

Τα μονοπάτια είναι πολύ εύκολα:
Πορτοκαλί μονοπάτι
View attachment 407166

Κόκκινο μονοπάτι
View attachment 407167

Επειδή πρόσφατα είχε πιάσει φωτιά και εκεί (δυστυχώς) και δεν ξέρω μέχρι που έφτασε και τι ζημιά έκανε, καλού κακού κάντε ένα τηλέφωνο πριν πάτε για να δείτε αν είναι ανοιχτά τα περιπατητικά μονοπάτια. Το τηλέφωνο βρίσκεται κάτω αριστερά στη φώτο.

Κατ' άλλα μια χαρά θα είστε με το μικρό σας!
Σε ευχαριστώ. Θυμάσαι που ήταν η είσοδος στον χάρτη? Φτιάχνω το προγραμμά μας.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σε ευχαριστώ. Θυμάσαι που ήταν η είσοδος στον χάρτη? Φτιάχνω το προγραμμά μας.
Η είσοδος του πάρκου στο χάρτη είναι εκεί που λέει Κέντρο Ενημέρωσης και είναι εκεί που βρίσκεται ο χάρτης της φώτο. Το μπλε μονοπάτι αρχίζει ή καταλήγει στο χωριό Δαδιά, αλλά δεν το είδα καθόλου αυτό. Για την επόμενη φορά αυτό.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να αναφέρω ότι υπάρχει - η τουλάχιστον υπήρχε το 2017 που πήγα- αυτοκινητάκι του κέντρου ενημέρωσης που φτάνει μέχρι κάποιο σημείο λίγο πριν το παρατηρητηριο. Μετά συνεχίζεις περπατητο το μονοπάτι και σου κάνουν την ενημέρωση/ξενάγηση όταν φτάνεις στο παρατηρητηριο. Αξίζει απίστευτα, και δεν σας κρύβω ότι με έπιασε απίστευτη θλίψη βλέποντας φέτος εκεί τη φωτιά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom