1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Τσεχική Δημοκρατία Θρύλοι, μεσαιωνικά κτίρια, Five-Petalled Rose Celebrations και Ιππότες στο δρόμο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος alma, στις 13 Ιουλίου 2016.

1. andalusia

andalusia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λατινική Αμερική
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
    Καλημερα Αλμα. Εχεις δει μαυρο θεατρο στην Πράγα και αν ναι μπορεις να μας συστησεις ποιο; Σε ευχαριστω!

2. alma

alma Member

Καλημέρα. Δυστυχώς σε αυτό δεν θα μπορέσω να βοηθήσω.Μαύρο θέατρο δεν είδα.

Υ.Γ. Τα ονειρεμένα ταξίδια σου είναι ίδια με τα δικά μου.Αργεντινή και Κούβα πήγα (και πέρασα αξέχαστα, Αργεντινή θα ξαναπάω κιόλας) και μου έμεινε το Μεξικό. Σου εύχομαι μετά την Τσεχία να τα πραγματοποίησεις κι αυτά.

3. andalusia

andalusia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λατινική Αμερική
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
    Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ειμαι σιγουρη για αυτό ! Εγραψες καμια ιστορία για αυτά ? Επισης εχεις να μου προτεινεις καποιο εστιατοριο στην Πράγα η παραδοσιακή μπυραρία ? Σε ευχαριστώ !

4. alma

alma Member

Το πάρακατω το ευχαριστήθηκα παρόλο που είμαι φαν της μεσογειακής διατροφής. Υπέροχη πεντανόστιμη πάπια.Αν θυμάμαι είχε όπως και πολλά άλλα στην Πράγα δική του ζυθοποιία.

DSC03739.JPG
    DSC03738.JPG

DSC03735.JPG
    DSC03733.JPG

Αμέ και για τις δυο χώρες. Έχεις διάβασμα

http://www.travelstories.gr/communi...uruguay-paraguay-bienvenidos-a-la-casa.49256/

http://www.travelstories.gr/community/threads/Στη-χώρα-όπου-είχε-σταματήσει-ο-χρόνος.51123/

Απλώς αν έχεις απορία για αυτά ρώτα με εκεί για να μην είμαστε off topic.:)

5. andalusia

andalusia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λατινική Αμερική
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
    Να σαι καλα! Θα τα διαβάσω εν καιρώ. Καλό υπόλοιπο !!!

6. Maraki_p

Maraki_p Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Σκωτία
    Καλημέρα @alma. Πόσο κοστίζει το εισιτήριο του τρένου και του κάστρου για το Český Krumlov; Για το κάστρο είχατε κλείσει κάτι οργανωμένο ή πήγατε από μόνοι σας;

7. alma

alma Member

Μόνοι μας πήγαμε στο Κάστρο.Εισητήρια πήραμε επιτόπου. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου την τιμή του εισητηρίου για το τρένο. Το μόνο που θυμάμαι πως ήταν μεν άνετο αλλά πιο αργό από το λεωφορείο (για το οποίο θέσεις δεν υπήρχαν λόγω των εορτασμών, οπότε η επιλογή τρένου ήταν μονόδρομος).