Ιαπωνία Ιαπωνία σου' ρχομαιαιαιαι!!!!

zozoka

Member
Μηνύματα
9
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Παίδες βοήθεια..

Έμαθα ότι στα τρένα - βολίδα δεν επιτρέπουν να μεταφέρεις βαλίτσες!:shock: Ισχύει??

Αν ναι, την έχουμε πατήσει... Πώς θα πάμε από Τόκυο - Κιότο και Οσάκα?
Με λεωφορείο??:(:(:(

Ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει??
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παίδες βοήθεια..

Έμαθα ότι στα τρένα - βολίδα δεν επιτρέπουν να μεταφέρεις βαλίτσες!:shock: Ισχύει??

Αν ναι, την έχουμε πατήσει... Πώς θα πάμε από Τόκυο - Κιότο και Οσάκα?
Με λεωφορείο??:(:(:(

Ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει??
Zozoka, δεν βλέπω να υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα...Δες εδώ : The Japan Bullet Train Has Some Luggage Restrictions You Need To Know Before You Arrive With Tons Of Baggage!...
Προσωπική εμπειρία δεν έχω...ακόμα ;), όσοι έχουν ταξιδέψει, ας μας διαφωτίσουν :D
 
Μηνύματα
11
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
χμ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παίδες βοήθεια..

Έμαθα ότι στα τρένα - βολίδα δεν επιτρέπουν να μεταφέρεις βαλίτσες!:shock: Ισχύει??

Αν ναι, την έχουμε πατήσει... Πώς θα πάμε από Τόκυο - Κιότο και Οσάκα?
Με λεωφορείο??:(:(:(

Ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει??
Κοίτα δεν ξέρω αν εννοείς στα σούπερ-γρήγορα ΝΟΖΟΜΙ γιατί δεν έχω εμπειρία, αλλά στα κοινά γρήγορα τρένα (shinkansen), είδα ακόμα και αμερικάνες με βαλίτσες σαν μικρή μπανιέρα να παλεύουν να τις χωρέσουν αλλά κανείς δεν τους είπε τίποτα, αρκεί να μην κλείνεις τον διάδρομο. έχει αρκετο χώρο και μπροστά στα ποδια σου να την βάλεις (αν δεν είναι τεράστια) και απο πάνω απο τις θέσεις χώρο (αν μπορείς να τη σηκώσεις, εγώ δεν μπορούσα οπότε τη στρίμωχνα στα πόδια μου)
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Κανένα πρόβλημα. Γυρίσαμε από Ιαπωνία πριν 10 ημέρες. Ταξιδεύαμε με τα Hikari τραίνα (λιγο πιο αργά από τα nozomi γιατι κάνουν παραπανω στάσεις). Ανάμεσα στα βαγόνια έχει θέσεις για να βάλεις βαλίτσες όποτε μην αγχώνεσαι. Σκέψου ότι σε μια διαδρομή, επειδή είχε γεμίσει ο χώρος για τις βαλίτσες, είχα κάτσει διάδρομο και έβαλα τη μεγάλη βαλίτσα πλάγια στα πόδια μου και λίγο στο διάδρομο. Οταν πέρναγε το καρότσι με διάφορα προιόντα που πούλαγαν, απλώς τη μάζευα λίγο προς εμένα και μετά την έβαζα πάλι προς το διάδρομο. Οπότε, κανένα άγχος.
Στο fuji τον Φλεβάρη? Μπορεί να μην επιτρέπετε λόγω απίστευτου κρύου. Ψάξτε το.
 

zozoka

Member
Μηνύματα
9
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Γεια σας παίδες...

Τι ήττα είναι αυτή που φάγαμε... Τώρα που οι μέρες πλησιάζουν για να φύγουμε, γίνεται της τρελής στο Κάιρο, πτήσεις ακυρώνονται, και πολύ φοβάμαι ότι τσάμπα η χαρά μας και τα λεφτά που δώσαμε...

Τέτοιο ταξίδι, τέτοια αναμονή, και τώρα την πατήσαμε για τα καλά... Ξέρει κανείς τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις? Παίζει να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω από την Egypt air?
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Γεια σας παίδες...

Τι ήττα είναι αυτή που φάγαμε... Τώρα που οι μέρες πλησιάζουν για να φύγουμε, γίνεται της τρελής στο Κάιρο, πτήσεις ακυρώνονται, και πολύ φοβάμαι ότι τσάμπα η χαρά μας και τα λεφτά που δώσαμε...

Τέτοιο ταξίδι, τέτοια αναμονή, και τώρα την πατήσαμε για τα καλά... Ξέρει κανείς τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις? Παίζει να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω από την Egypt air?
Πάρτους τηλέφωνο. Απο την στιγμή που οι πτήσεις είναι ακυρωμένες ή θα ακυρωθούν μπορείς να ζητησείς να γίνετε rerouted με άλλη εταιρία.
 

zozoka

Member
Μηνύματα
9
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Τελικά μίλησα με την Egypt air, και μου είπαν ότι είναι ακόμα νωρίς για να μας πουν για την δική μας πτήση (που είναι σε 3 εβδομάδες)... Πάντως, για την εβδομάδα που διανύουμε, έχει βγάλει ανακοίνωση ότι θα κάνει μόνο συγκεκριμένες πτήσεις.. Ας ελπίσουμε ότι μέχρι τότε δεν θα έχουμε πρόβλημα...

Πάντως είμαστε λίγο γκαντέμηδες... Κάτι οι αναταραχές στο Κάιρο, κάτι μια έκρηξη ηφαιστείου στην Ιαπωνία... Μήπως είναι σημάδι άνωθεν???:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom