Ιαπωνία Ιαπωνια τον Αυγουστο-Προσφορα

Earl

Banned
Μηνύματα
31
Likes
15
Τοσο χαλια ειναι στην Ιαπωνια τον Αυγουστο?
Αν λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, μπορείς να ταξιδέψεις για αρκετές ημέρες μόνο τον Αύγουστο, τότε ναι, θα πας Αύγουστο , γιατί δεν αξίζει να μη γνωρίσεις αυτόν τον υπέροχο προορισμό, μόνο εξαιτίας της ζέστης και της ανυπόφορης υγρασίας.
Αν μπορείς να πραγματοποιείς ταξίδια και σε άλλες περιόδους, τότε επισκέψου την Ιαπωνία είτε τον Απρίλιο είτε τον Νοέμβριο ( οι δυο κορυφαίοι μήνες από άποψη καιρού και ομορφιάς φυσικού περιβάλλοντος)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, μπορείς να ταξιδέψεις για αρκετές ημέρες μόνο τον Αύγουστο, τότε ναι, θα πας Αύγουστο , γιατί δεν αξίζει να μη γνωρίσεις αυτόν τον υπέροχο προορισμό, μόνο εξαιτίας της ζέστης και της ανυπόφορης υγρασίας.
Αν μπορείς να πραγματοποιείς ταξίδια και σε άλλες περιόδους, τότε επισκέψου την Ιαπωνία είτε τον Απρίλιο είτε τον Νοέμβριο ( οι δυο κορυφαίοι μήνες από άποψη καιρού και ομορφιάς φυσικού περιβάλλοντος)
Δυστυχως μονο τον Αυγουστο μπορω να πραγματοποιησω ταξιδι μεγαλης διαρκειας.
Η αληθεια ειναι οτι εχω τυχει σε μερη με ζεστη και αρκετη υγρασια το καλοκαιρι , αλλα δε με εμποδισε καθολου
Τωρα αν μου τυχει αυτο στην Ιαπωνια , τι να πω , δυστυχως δε μπορω να τα εχω ολα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Συγνωμη αλλα ειμαι ο μοναδικος που δεν μπορω να δω την προσφορα?
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Επαναφέρω το θέμα μετά από τόσο καιρό αφού τον Αύγουστο θέλω να πάω ένα Τόκιο. Μήπως ξέρει κάποιος αν θα υπάρξει καμιά προσφορά για αεροπορικά για Αύγουστο σαν αυτή που είχε μέχρι πριν λίγο καιρό η alitalia.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επαναφέρω το θέμα μετά από τόσο καιρό αφού τον Αύγουστο θέλω να πάω ένα Τόκιο. Μήπως ξέρει κάποιος αν θα υπάρξει καμιά προσφορά για αεροπορικά για Αύγουστο σαν αυτή που είχε μέχρι πριν λίγο καιρό η alitalia.
Το καταλαβαίνεις ότι ψάχνεις για μάντη, έτσι;
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Επαναφέρω το θέμα μετά από τόσο καιρό αφού τον Αύγουστο θέλω να πάω ένα Τόκιο. Μήπως ξέρει κάποιος αν θα υπάρξει καμιά προσφορά για αεροπορικά για Αύγουστο σαν αυτή που είχε μέχρι πριν λίγο καιρό η alitalia.
http://www.fly4free.com/deal-alert-flights-to-japan-from-europe-from-225-eur/

Κοίτα στο skyscanner για Αύγουστο από Φλωρεντία για Τόκιο.
Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρίσκω τον Ιούλιο, 1 - 16, στα 243 ευρώ.
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Το καταλαβαίνεις ότι ψάχνεις για μάντη, έτσι;
Μάλλον έχεις δίκιο αλλά η εμπειρία κάποιου σε τέτοια θέματα θα μπορούσε να μου είναι πολύ χρήσιμη. Επειδή οι εποχές είναι πολύ δύσκολες οικονομικά δε θα θελα να πέσω με τα μούτρα σε ένα εισιτήριο που μπορεί σε ένα μήνα από τωρα να κάνει 200 ευρώ λιγότερα και μετά να λέω που πας δεν ήξερες δε ρώταγες.

http://www.fly4free.com/deal-alert-flights-to-japan-from-europe-from-225-eur/

Κοίτα στο skyscanner για Αύγουστο από Φλωρεντία για Τόκιο.
Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρίσκω τον Ιούλιο, 1 - 16, στα 243 ευρώ.
Ευχαριστώ @Copa αλλά απότι είδα λίγο που το κοίταξα δε έχει τρομερή διαφορά σε τελική τιμή (περιπου 600) τα δύο εισιτήρια για Αύγουστο (μαζί με το Αθήνα Φλωρεντία ) ώστε να φάω όλη την ταλαιπωρία! Βέβαια θα συνεχίσω να το κοιτάω πότε δε ξέρεις.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom