Ιδέα μου είναι;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Και πολυ πολυ καλα κανεις που δεν πιανεσαι σε καυγαδες αν κατι τετοιο δε σου παει και δε σου αρεσει. Οποτε οταν η συζητηση παιρνει δρομους που δε σου αρεσουν και δεν προσθετουν και τιποτε στις ταξιδιωτικες σου γνωσεις, απεφυγε την και ασχολησου με κατι αλλο μεσα στο forum και και εξω απο αυτο, που σου ειναι πιο ευχαριστο.
Υπαρχει ενα ισοζυγιο ευχαριστησης: Διαλεξε την εκδοχη η οποια θα εξαρταται αποκλειστικα απο εσενα και θα σου δινει το maximum της ηρεμιας και της ικανοποιησης.
κοιτα ερση μου τι εννοω...γιατι δε θες να το καταλαβεις νομιζω...να γραφω για ένα ταξιδιωτικο θεμα μια γνωμη και ο αλλος να μου την πεφτει και να με μειωνει το έχω βιωσει...δε μου αρεσει η προσωπικη αντιπαραθεση και έκανα αναφορα...αλλα μετα απο ενα διαστημα επαναληφθηκε το ιδιο και το ιδιο ,μαλιστα απο τα ιδια ατομα...δεν ξερω τι εννοεις οτι θα έπρεπε να κανω...να μη δωσω σημασια?παρντον αλλα δεν καταλαβαινω γιατι....επειδη κανα δυο θεωρουν δεδομενο οτι μπορουν να μιλανε οπως θελουν? γιατι με τοσα μελη αυτο το φορουμ δεν έχει προβληματα παρα με κανα δυο?
δεν μπορω να μην το πω...η αποψη του dmdoc με καλυψε απολυτα ....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
κοιτα ερση μου τι εννοω...γιατι δε θες να το καταλαβεις νομιζω...να γραφω για ένα ταξιδιωτικο θεμα μια γνωμη και ο αλλος να μου την πεφτει και να με μειωνει το έχω βιωσει...δε μου αρεσει η προσωπικη αντιπαραθεση και έκανα αναφορα...αλλα μετα απο ενα διαστημα επαναληφθηκε το ιδιο και το ιδιο ,μαλιστα απο τα ιδια ατομα...δεν ξερω τι εννοεις οτι θα έπρεπε να κανω...να μη δωσω σημασια?παρντον αλλα δεν καταλαβαινω γιατι....επειδη κανα δυο θεωρουν δεδομενο οτι μπορουν να μιλανε οπως θελουν? γιατι με τοσα μελη αυτο το φορουμ δεν έχει προβληματα παρα με κανα δυο?
δεν μπορω να μην το πω...η αποψη του dmdoc με καλυψε απολυτα ....
Αυτο που λεω ειναι οτι εσυ επιλεγεις αν θα νοιωσεις μειωμενη η οχι. Αν εχεις εμπιστοσυνη στην αποψη σου, τι σε νοιαζει τι λενε για τα γραφομενα σου δυο τρελλοι, γραφικοι, η κακοπροαιρετοι η κακεντρεχεις; Αν αυτο που εισπραττεις απο την πλειοψηφια των μελων του forum ειναι οτι οι αποψεις σου ειναι επιβοηθητικες για αυτους, τοτε γιατι να χαλιεσαι για μια δυο περιπτωσεις;
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
σωστά...το πολύ-πολύ μιλάς και εσύ αλαζονικά,απαξιωτικά,ειρωνικά,ρίχνεις και κανένα μπινελίκι...ε,και που θα πάει θα το βουλώσει ο άλλος!!!είναι μια άποψη και αυτή!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μπα! Θα πλακωσουν οι admin και θα το κλειδωσουν το θεμα!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Αυτο που λεω ειναι οτι εσυ επιλεγεις αν θα νοιωσεις μειωμενη η οχι. Αν εχεις εμπιστοσυνη στην αποψη σου, τι σε νοιαζει τι λενε για τα γραφομενα σου δυο τρελλοι, γραφικοι, η κακοπροαιρετοι η κακεντρεχεις; Αν αυτο που εισπραττεις απο την πλειοψηφια των μελων του forum ειναι οτι οι αποψεις σου ειναι επιβοηθητικες για αυτους, τοτε γιατι να χαλιεσαι για μια δυο περιπτωσεις;
εγώ ερση οταν με φτυνουν δεν παω να αγορασω ομπρελλα ...αλλοι μπορουν αν θελουν να κανουν οτι βρεχει...
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Θα το βουλώσει ANEL; Η θα σου διαγράψουν το σχόλιο; Γιατί άμα ήταν έτσι ξέρουμε όλοι να τη λέμε χαλαρα και ψύχραιμα. Εμένα η ενστασή μου είναι ότι αρκετά με την εκκεντρίλα του traveller "είμαι αλαζόνας και σε όποιον αρέσει" να τα λες αυτά στους φίλους σου που σε επιλέξανε (?) όχι σε ένα φόρουμ όπου δεκάδες άτομα κάνουν διάλογο και αλληλοσυμπληρώνονται ή ενημερώνονται. Ποιός σου είπε ότι θέλω την ξερολίστικη απάντηση σου κάτω από κάτι που γράφω. Αφού σου φαίνομαι αδαής αγνοησέ με. Μη μου τη λες, τι κάνεις δηλαδή, φιλανθρωπικό έργο εκτελείς και ενημερώνεις τους πτωχούς δια το αεροπορικόν πνευματί;

Και δεν κατάλαβα, όλες οι συζητήσεις πρέπει να γίνονται στο επίπεδο γνώσεων του traveller και του taver? Εμείς οι κοινοί θνητοί που δεν ξέρουμε τι μάρκα μπουζί έχει το Airbus 320 δε μπορούμε να μιλάμε χωρίς να μα τη λένε;

Το μόνο που ζητάνε τα μέλη που τάσσονται υπέρ του maltakia είναι μη λογοκρισία σε ότι γράφουμε, αλλιώς να διαγραφούμε όλοι και να μείνει ο traveller, o taver και δυό τρείς άλλοι να μιλάνε μεταξύ τους ήρεμα και καλά. Τι νόημα έχει; Ελπίζω να μην ξεσηκωθούν οι mods για την αυθάδεια μου να μιλησω για δυο τρία ιερά τέρατα του φόρουμ.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
παρακολουθουμε!!!!!συνεχιστε!!!!
η αποψη μου ειναι οτι ο καθε ανθρωπος εχει την αποψη του και πιστευει στον εαυτο του οσο λαθος η' σωστος και αν ειναι,αυτος το κρινει.
τωρα αν τσακωνομαστε δεν νομιζω τουλαχιστον απο εδω μεσα να βγαλουμε κατι γιατι δεν βλεπομαστε να παιξουμε και καμια ψιλη......πλακα κανω.
εγω παρατηρω την κουβεντα και μου αρεσει που κουβεντιαζουμε ενα προβλημα μας σαν κοινοτητα,ισως και να το λυσουμε στο τελος.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Προς τη Δαφνη:
Οταν σε φτυνουν εχεις τις εξης λυσεις:

α) να θεωρησεις οτι ειναι γελοιοι και "αφες αυτοις ου γαρ οιδασι τι ποιουσι" Δεν αξιζει δηλαδη ουτε το σαλιο σου η περιπτωση.

β) τους φτυνεις και εσυ και συνεχιζετε να ανταλασσετε φτυσιματα μεχρι να στεγνωσετε απο σαλιο και να βαρεθειτε

γ) κανεις οτι ψιχαλιζει

δ) να σηκωθεις και να φευγεις

ε)να πας και να φερεις ομπρελα (κοινως κανεις αναφορα κλπ)

Το τι θα κανεις εχει να κανει με την συγκεκριμενη περιπτωση και τον χαρακτηρα σου. Προφανως και δε μπορω να ορισω πως εσυ θα νοιωσεις και συνεπαγωγικα πως θα φερθεις, αλλα κατα τη δικια μου κριση τιποτε απο ολα αυτα δεν αξιζουν για κανεναν απο εμας τον κοπο.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Το τι θα κανεις εχει να κανει με την συγκεκριμενη περιπτωση και τον χαρακτηρα σου. Προφανως και δε μπορω να ορισω πως εσυ θα νοιωσεις και συνεπαγωγικα πως θα φερθεις, αλλα κατα τη δικια μου κριση τιποτε απο ολα αυτα δεν αξιζουν για κανεναν απο εμας τον κοπο.
τωρα γιατι αυτη η θεση μου θυμιζει τον ποντιο πιλατο ,δεν ξερω ....αλλα αυτος μου ηρθε στο μυαλο αυτοματως
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.000
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom