Ιδέες για έξτρα εισόδημα

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 γράφτηκα στο πολύτιμες γνώμες, το προφίλ μου είναι 100% κι εκτός από μια πρώτη έρευνα που μου έβαλε στον κουμπαρά 1 ευρώ, δεν έχει εμφανιστεί τίποτε άλλο. Ήρθε email ότι υπάρχει διαθέσιμη έρευνα, μπαίνω στη σελίδα και δεν είχε τίποτα. Καλά θα πάει αυτό:bleh:
Σωστά! Δε σημαίνει ότι θα έχει συνεχώς διαθέσιμες έρευνες.
Προφανώς το email που έλαβες αφορούσε αυτή που έχεις ήδη απαντήσει, δεν είναι και τέλειος ο μηχανισμός :haha: αλλά εντάξει, γίνεται δουλίτσα. Το ίδιο ακριβώς έπαθα χθες.
Δε θα το λεγα εισόδημα, αλλά έξτρα δωράκι απο κει που δε το περιμένεις, κερδίζοντας μάλιστα πολλές φορές με ευχάριστο τρόπο.;)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σωστά! Δε σημαίνει ότι θα έχει συνεχώς διαθέσιμες έρευνες.
Προφανώς το email που έλαβες αφορούσε αυτή που έχεις ήδη απαντήσει, δεν είναι και τέλειος ο μηχανισμός :haha: αλλά εντάξει, γίνεται δουλίτσα. Το ίδιο ακριβώς έπαθα χθες.
Δε θα το λεγα εισόδημα, αλλά έξτρα δωράκι απο κει που δε το περιμένεις, κερδίζοντας μάλιστα πολλές φορές με ευχάριστο τρόπο.;)
2ο email ήρθε και πάλι τα ίδια, δεν είχε τιποτα!
Να σε ρωτήσω, έχω καταλάβει καλά ότι σ αυτούς εδώ "φορτώνεις" την εικονική mastercard κ μετά μπορείς να τη χρησιμοποιείς κανονικά όπου θέλεις για online αγορές ή όχι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
6 σελίδες θέμα και ούτε μισή αναφορά σε bitcoin/crypto κι άλλες παρόμοιες πυραμίδες;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Μια άλλη εταιρία δημοσκοπήσεων που δεν αναφέρθηκε είναι η mobrog. Το αρνητικό είναι ότι ξεκινάς να απαντάς στις ερωτήσεις πριν την έρευνα και μετά από λίγα λεπτά σου λέει ότι λυπούμαστε πολύ δεν κάνετε για την έρευνα και περιμένεις την επόμενη έρευνα που μπορεί να γίνει πάλι το ίδιο πράγμα. Τα χρήματα είναι γύρω στο 1€ στα 20 λεπτά και μπαίνουν στο paypal. Δεν ξέρω αν οι άλλες εταιρίες που αναφέρθηκαν δίνουν περισσότερο.

Τα επιδοτούμενα σεμινάρια που γράφτηκαν παραπάνω είναι καλή φάση. Θέλει έρευνα όμως συχνή για να τα εντοπίσεις και δεν είναι και σίγουρο αν θα σε πάρουν. Έχει για εργαζόμενους και για κατόχους κάρτας ανεργίας. Αν παρακολουθήσεις κάποιο χρειάζεται να περάσουν 2 έτη μετά την χρονιά που παρακολούθησες για να κάνεις αίτηση και πάλι. Τουλάχιστον για αυτά που είναι από κάποιες ώρες και πάνω. Τα χρήματα τα παίρνεις μήνες μετά αφού παρακολουθήσεις τα σεμινάρια.

Μια άλλη επιλογή που δεν την έχω δοκιμάσει είναι με την κάρτα revolut. Βάζεις στο πρόγραμμα κάποιον φίλο σου στέλνοντας του πρόσκληση και χρειάζεται να χρησιμοποιήσει την κάρτα 3 φορές μέσα σε κάποιο χρονικό περιθώριο για αγορές όπως θα χρησιμοποιούσε και κάποια χρεωστική κάρτα. Αν γίνει αυτό μπαίνουν στο λογαριασμό σου 40€. Κάποιες κάρτες μπορούν να βγουν και εντελώς δωρεάν και πληρώνει ο φίλος μόνο τα έξοδα αποστολής που είναι 7€ νομίζω. Θα μπορούσε έτσι ίσως κάποιος να έρθει σε συνεννόηση με γνωστούς και να μοιράζονται το ποσό και να έχουν και οι 2 κέρδος.

Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση που o yorgos που έχει σπουδές, ξέρει ξένες γλώσσες κτλ. μοιράζει φυλλάδια. Στην Θεσσαλονίκη δεν έχω δει πάντως κάποιον να μοιράζει ενώ περπατάει. Σου ζητάνε να στέκεσαι κάπου. Όσο για τα φυλλάδια μέσα σε οικοδομές πέφτει βρίσιμο και προσβολές λες και είσαι διαιτητής
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
6 σελίδες θέμα και ούτε μισή αναφορά σε bitcoin/crypto κι άλλες παρόμοιες πυραμίδες;
Αυτά είναι του διαβόλου πράγματα :bleh:
Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς είναι και πώς λειτουργούν αλλά η αλήθεια είναι ότι πρόσφατα πήρε το μάτι μου έναν τίτλο ότι κάποιος έγινε εκατομμυριούχος από δαυτα. Nfts (αν τα λεω σωστά) και τέτοια.
 
D

Delmem38110

Guest
Ξεχασα το καλυτερο: αγοραζεις Α. Φασιανο γνησιο με 5.000 ευρω, πεθαινει πριν λιγες μερες ο Φασιανος, πουλας 8.000 ευρω και εχεις βγαλει ενα σωρο λεφτα χωρις να κουνησεις το μικρο σου δαχτυλακι.
Σαν χθες περσι πεθανε ο Παυλος Σαμιος.
Ψαξτε λιγο τα ιατρικα ανακοινωθεντα των ζωγραφων.
έχω δυο μεταξοτυπίες του Τσαρούχη με γνήσια υπογραφή σε περιορισμένο αριθμό.
πρέπει να έχουν διπλασιάσει την αρχική τους τιμή. η τέχνη αφήνει κέρδος αλλά όχι στο επίπεδο μεταξοτυπίας....
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτά είναι του διαβόλου πράγματα :bleh:
Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς είναι και πώς λειτουργούν αλλά η αλήθεια είναι ότι πρόσφατα πήρε το μάτι μου έναν τίτλο ότι κάποιος έγινε εκατομμυριούχος από δαυτα. Nfts (αν τα λεω σωστά) και τέτοια.
μπορείς να βάλεις τον/τους υπολογιστή σου να κάνει/ουν εξόρυξη, αλλά με το κόστος του ρεύματος σήμερα στην Ελλάδα χασούρα θα έχεις.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Με το usertesting ασχολήθηκα για κάποιους μήνες, τεστάρεις κυρίως ιστοσελίδες. Είναι γύρω στα 10 δολάρια το κάθε τεστ που κάνεις και διαρκεί 10-15 λεπτά. Δεν βρίσκεις κάθε μέρα τεστ αλλά έχει αρκετά συχνά, βγαίνει ένα κατοστάρικο το μήνα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ως φοιτητρια μοιραζα κι εγω ενιοτε φυλλαδια στο κεντρο της Θεσσαλονικης, δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε, κυριως λογω κοσμου που με εβριζε απ τα θυροτηλεφωνα αλλα και λογω βαρους στην τσαντα που επρεπε να την κουβαλαω μεχρι τον τελευταιο οροφο απ τις σκαλες. Πηγα σε 2 μερη, στο πρωτο μια φορα και δε ξαναπηγα. Το δευτερο το βρηκαμε μεσω γνωστων ντελιβεραδων του μαγαζιου και το πηραμε εργολαβια ολη η παρεα για κανα διμηνο. Εκει τα λεφτα ηταν καλα, 25 ευρω και σε 4-5 ωρες ειχαμε τελειωσει.

Ερευνες συμπληρωνα κι εγω (επισης στα φοιτητικα μου χρονια), αλλα δε θυμαμαι με ποιες εταιρειες. Ειχα συμπληρωσει ελαχιστες κυριως γιατι βαριομουν και πρεπει να ταν γυρω στα 2 ευρω καθε 15-20λεπτο, αλλα αυτο διεφερε απο ερευνα σε ερευνα. Πληρωμη μεσω paypal.

Προσωπικα επειδη μ αρεσουν οι κατασκευες, αν ειχα χρονο θα εκανα κατασκευες απο σκοινι ή κοκενταμες και θα τις πουλουσα. Εδω Ισπανια δουλευει πολυ το wallapop για τετοια, που πουλας ό,τι δε θελεις. Εχω πουλησει μεταχειρισμενα και καινουρια αρκετα πραγματα και το μισο μου σπιτι το εχω απο εκει επισης. Δε ξερω αν υπαρχει κατι παρομοιο Ελλαδα.

Για κρυπτονομισματα, δεν εχω ασχοληθει αλλα στον περιγυρο μου εχω κοσμο που ασχολειται. Μπορεις εκτος απο εξορυξη να κανεις και αγοραπωλησιες, αλλα θελει να ασχολεισαι φουλ και να μην εισαι gambler γιατι εκει το χανεις το παιχνιδι (τρου στορυ).

Η απορια μου ειναι η εξης, μπορεις να κανεις κατι, εστω και περιστασιακα, νομιμα ταυτοχρονα με τη δουλεια σου; Εχω την εντυπωση οτι στην Ισπανια για να το κανεις αυτο πρεπει να το γνωστοποιησεις στην κυριως δουλεια σου. Επειδη δυστυχως ανηκω στο πρεκαριατο και υπογραφω συνεχως συμβασεις, καθε φορα μου ζητανε να κανω μια δηλωση οτι δεν εχω παραλληλες επαγγελματικες δραστηριοτητες. Προφανως το να συμπληρωνεις μια ερευνα που και που δε θεωρειται τετοια, αλλα πχ για μαθηματα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
έχω δυο μεταξοτυπίες του Τσαρούχη με γνήσια υπογραφή σε περιορισμένο αριθμό.
πρέπει να έχουν διπλασιάσει την αρχική τους τιμή. η τέχνη αφήνει κέρδος αλλά όχι στο επίπεδο μεταξοτυπίας....
Μικρα ποσα αγορας, μικρα και τα κερδη. Γι αυτο ειπα "ριχνουμε 5.000 ευρω κλπ".
Ειδικα ο Τσαρουχης ειναι η πιο επικινδυνη περιπτωση. Ειναι ο πιο πλαστογραφημενος ολων και πρεπει να περασει εκτιμηση, για μεταξοτυπια δυσκολο, οποτε πουλιεται και δυσκολα.
Next time πιο μετρια ονοματα για πιο ευκολες εκτιμησεις.
 
D

Delmem38110

Guest
Μικρα ποσα αγορας, μικρα και τα κερδη. Γι αυτο ειπα "ριχνουμε 5.000 ευρω κλπ".
Ειδικα ο Τσαρουχης ειναι η πιο επικινδυνη περιπτωση. Ειναι ο πιο πλαστογραφημενος ολων και πρεπει να περασει εκτιμηση, για μεταξοτυπια δυσκολο, οποτε πουλιεται και δυσκολα.
Next time πιο μετρια ονοματα για πιο ευκολες εκτιμησεις.
τα δικά μου είναι "αυθεντικά" αγορασμένα από γνωστό μέρος και με τα σχετικά παπιρια.
θα μου άρεσε ένας αυθεντικός πίνακας αλλά πάρα πολλά λεφτά.
ο σταθοπουλος είναι καλός επίσης και φτηνός αλλά έγινε και αυτός φασόν.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.834
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom