Γενικά Ιδανικό μέρος για backpacking διακοπές

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Εξαρτάται....γενικά 20 μέρες δεν είναι πολλές, αλλά αν π.χ. θες να επισκεφτείς και νησιά, τότε θα φας έξτρα χρόνο στις μετακινήσεις καθότι τα νησιά είναι αρκετά νότια, ενώ αν π.χ. θες μόνο ηπειρωτική χώρα, μπορείς να συνδυάσεις το βορρά της Ταϋλάνδης με Λάος ή/και Καμπότζη. Υπάρχουν πολλοί συνδυασμοί ανάλογα τα μέρη, τα ενδιαφέροντά σου, το μπάτζετ κτλ.
Για παράδειγμα, αν θες νησιά, φτάνεις BKK, πας σε κάποιο νησάκι, ξαναγυρνάς BKK, πας Chiang Mai κτλ. Αν όχι, κατευθείαν στο βορρά, μετά Laos κτλ κτλ.
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
402
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
για Νοτιο Αμερική άπλα εχε υπόψιν οτι τον Αυγουστο είναι χειμώνας και οσο πιο νοτια πας τοσο περισσοτερο θα το νιώσεις.
 

Solari

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΒΟΛΙΒΙΑ;
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
για Νοτιο Αμερική άπλα εχε υπόψιν οτι τον Αυγουστο είναι χειμώνας και οσο πιο νοτια πας τοσο περισσοτερο θα το νιώσεις.
Ναι το γνωρίζω, ευχαριστώ πάντως.

Εξαρτάται....γενικά 20 μέρες δεν είναι πολλές, αλλά αν π.χ. θες να επισκεφτείς και νησιά, τότε θα φας έξτρα χρόνο στις μετακινήσεις καθότι τα νησιά είναι αρκετά νότια, ενώ αν π.χ. θες μόνο ηπειρωτική χώρα, μπορείς να συνδυάσεις το βορρά της Ταϋλάνδης με Λάος ή/και Καμπότζη. Υπάρχουν πολλοί συνδυασμοί ανάλογα τα μέρη, τα ενδιαφέροντά σου, το μπάτζετ κτλ.
Για παράδειγμα, αν θες νησιά, φτάνεις BKK, πας σε κάποιο νησάκι, ξαναγυρνάς BKK, πας Chiang Mai κτλ. Αν όχι, κατευθείαν στο βορρά, μετά Laos κτλ κτλ.
Νομίζω πως θα ήθελα να αποφύγω τα νησάκια και τις πολυέξοδες μετακινήσεις και να ζήσω πιο πολύ τον κόσμο, την κουλτούρα και πολιτισμό ναούς κτλπ...

Δεν ξέρω πως να φτιάξω το πρόγραμμα μου; Από άποψη εισιτηρίων νομίζω αξίζει να φθάσω και να αναχωρήσω από Μπανγκόκ;
 

Solari

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΒΟΛΙΒΙΑ;
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν πραγματικά χρειάζονται εμβόλια για αυτές τις χώρες (Ταϊλάνδη, Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη) και τι γίνεται με τις βίζες;

Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom