Ινδία Ινδία last minute ερωτήσεις

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Για ταξίδι δίμηνης διάρκειας στην Ινδία, έμπιστος φορέας που μεσολαβεί στην αποστολή μου, μου ανέφερε πως η έκδοση βίζας γίνεται απλά στο αεροδρόμιο άφιξης με προσκόμιση φωτογραφιών ταυτότητας και φωτοτυπία διαβατηρίου. Ισχύει;

Όσον αφορά στα χρήματα στη χώρα, συστήνετε ανάληψη από ΑΤΜ ή μεταφορά σε κρυφή θήκη; Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ευχαριστώ. Έχω δει ενδελεχώς το site και έχω μιλήσει με πρεσβεία αλλά ο φορέας αποστολής επιμένει πως η έκδοση γίνεται και στο Δελχί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για ταξίδι δίμηνης διάρκειας στην Ινδία, έμπιστος φορέας που μεσολαβεί στην αποστολή μου, μου ανέφερε πως η έκδοση βίζας γίνεται απλά στο αεροδρόμιο άφιξης με προσκόμιση φωτογραφιών ταυτότητας και φωτοτυπία διαβατηρίου. Ισχύει;

Όσον αφορά στα χρήματα στη χώρα, συστήνετε ανάληψη από ΑΤΜ ή μεταφορά σε κρυφή θήκη; Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή.
H Visa on Arrival αφορά παραμονή στη χώρα μέχρι 30 ημέρες, και η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται στις Eligible χώρες. Απευθύνσου κανονικά για Visa στην Quoprro (Β. Σοφίας 122, δίπλα στο σινεμά Αθήναιον)

Quoprro Global Hellas - India Visa Application Services Centre

Για τα λεφτά, ανάληψη από το ATM. Χωρίς πρόβλημα. Η Εθνοκάς το Φλεβάρη χρέωνε περίπου ?1 προμήθεια κάθε φορά.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ευχαριστώ ξανά. Έχω μιλήσει με τα εκδοτήρια βίζας και επιμένουν, όπως κι εσείς ισχυρίζεστε, πως δεν βγαίνει στο Δελχί. Έκανα τελικά τη διαδικασία κανονικά online γιατί βρίσκομαι εκτός Αττικής και τα έγγραφα εστάλησαν με ACS. Κόστος 88 Ε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
όπως κι εσείς ισχυρίζεστε...
Εμείς δεν ισχυριζόμαστε τίποτα. Ο taver πήγε πρόσφατα και τα έχει φρέσκα. Η πρεσβεία λέει τα ίδια. Τα επίσημα links λένε τα ίδια. Ο έμπιστος φορέας σου είναι αυτός που ισχυρίζεται το αντίθετο. Καλά έκανες και προχώρησες τη διαδικασία γιατί σίγουρα δε θά'θελες να βρεθείς στη δυσάρεστη έκπληξη ν' αναγκαστείς να πάρεις το επόμενο αεροπλάνο για επιστροφή απ' το Δελχί.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Να'σαι καλά Λάζαρε για την βοήθειά σου._
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.800
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom