Ινδικός Πασχα?

WindowsNT

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πηγα παντου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σπίτι.Σ'ολα τα άλλα πήγα.
Θέλω να πάω μόνος κάπου σε μία περιοχή για καμία εβδομάδα, πρώτον για να ξεφύγω λίγο από τη δουλειά εδώ και δεύτερον να κάνω κανένα μπάνιο γιατί έχω σκουριάσει τελείως :p Αντίθετα με άλλες περιπτώσεις όπου πηγαίνω κάπου και γυρνάω συνεχώς γύρω γύρω, τώρα θέλω λίγο άραγμα.

Σκεφτόμουν κανένα νησί νότιο όπως το Μαυρίκιο για το Πασχα. Θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που έχουν ταξιδέψει στην περιοχή:

* Παίζουν τα μπάνια τότε εκεί η κάνει κρύο;
* Αν κάτσω καμια 10 μέρες θα μπορώ να μετακινηθώ σε κανένα άλλο κοντινό νησί από εκεί;
* Παίζουν ωραία all inclusives;
* Θέλει εμβόλιο Κίτρινου ή χάπια Ελονοσίας;

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σας!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εγώ πήγα τέλη Ιουνίου και ναι είχε κρύο παρόλα αυτά μπάνια κάναμε! Δε νομίζω το Πάσχα να έχει κρύο άλλωστε ο χειμώνας τους ξεκινάει από τον Ιούνιο. Κοντινά νησιά εκεί γύρω είναι το Reunion, το Rodrigues και απ'ότι θυμάμαι οι Σευχέλλες πιο πάνω κανά 2ωρο με το αεροπλάνο. Ξενοδοχεία all inclusive είναι γεμάτο το νησί, βέβαια δε θα στα συνιστούσα μείνε σε κάποιο μέρος που να έχει ζωή, να γευτείς την τοπική κουζίνα η οποία είναι απίθανη, να κάνεις πολλές εκδρομές και να ευχαριστηθείς θάλασσα. Εμβόλια δε χρειάζονται ούτε χάπια!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.787
Κι εγω Αυγουστο που ειχα παει ηταν ο δικος τους χειμωνας: ειχε κρυο και νυχτωνε νωρις, ωστοσο εκανα μπανιο στη θαλασσα κανονικα... Απριλη θα είναι καλυτερα γιατι δεν εχει μπει ακομα ο χειμωνας τους.
Όπως λεει και η giannoula δεν χρειαζονται χαπια και εμβολια.
Το νησι είναι μεγαλο και δε νομιζω ότι θα βαρεθείς 10 μερες ώστε να χρειαζεται να το "σπασεις" πηγαίνοντας και αλλου.
 

WindowsNT

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πηγα παντου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σπίτι.Σ'ολα τα άλλα πήγα.
Παιδιά θα πάω για να αράξω τρελά αν είναι. Δε θέλω να πάω εκεί και να ξεσκιστώ στις εκδρομές όπως κάνω συνήθως όπου πάω.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom