Ινδονησία Ινδονησία για καλοκαίρι 2010 : τη βοήθεια του κοινού.

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Διαβάζοντας αυτό το ποστ, νομίζω άρχισα να αγχώνομαι πως είμαι πολύ πίσω από θέμα οργάνωσης!!!

Εγω το μόνο που ξέρω μέχρι τώρα είναι πως θα πάω Μπαλί, και Ubud πιο συγκεκριμένα, τίποτα άλλο!!! :shock::shock:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Διαβάζοντας αυτό το ποστ, νομίζω άρχισα να αγχώνομαι πως είμαι πολύ πίσω από θέμα οργάνωσης!!!

Εγω το μόνο που ξέρω μέχρι τώρα είναι πως θα πάω Μπαλί, και Ubud πιο συγκεκριμένα, τίποτα άλλο!!! :shock::shock:
Το Μπαλί, φίλε μου, είναι ένα νησί σε μέγεθος όσο τα 2/3 της Κρήτης ενώ η Ιάβα είναι όσο η Ελλάδα ολόκληρη! Έχει διαφορά, έτσι δεν είναι; :)
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ανεξήγητο φαινόμενο αλλά, ό,τι και να πείτε για ινδονησία δεν δελεάζομαι ,δεν ξέρω γιατί
μάλλον επειδή δεν έχω πάει:bleh:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Διαβάζοντας αυτό το ποστ, νομίζω άρχισα να αγχώνομαι πως είμαι πολύ πίσω από θέμα οργάνωσης!!!

Εγω το μόνο που ξέρω μέχρι τώρα είναι πως θα πάω Μπαλί, και Ubud πιο συγκεκριμένα, τίποτα άλλο!!! :shock::shock:
Μάλλον μπερδευτήκατε fekish.... ξέρεις τα πάντα είναι σχετικά .... και εμείς ψάχνουμε για διάφορα.

Τώρα αν δεν κάνω λάθος, στο Μπαλί τον Αυγουστο έχει υγρασία αρκετή σε συνδυασμό με ζέστη. Τέτοιο καιρό τον θυμάμαι ακόμα 20 χρόνια μετά, στη Ταϋλάνδη-Μαλαισία που είχα πάει το 1990. Ακόμα και τώρα θυμάμαι ότι δεν μιλούσαν για νούμερα θερμοκρασίας αλλά % υγρασίας!
Φυσικά δεν ήταν όλες τις μέρες έτσι (το αναφέρει σε κάποιο ποστ και ο Def).

Για το Μπαλί και εγώ κατέληξα απ΄οσα μέχρι τώρα διαβασα, ότι δεν έχει ιδιαίτερες παραλίες (τώρα βέβαια γούστα είναι αυτά). Εμείς βέβαια δεν πάμε για relax και μπάνια....ο GTS αναφέρει τη Lovina, για στάση με φαγητό με μαύρη ηφαιστειακή άμμο.
Ελπίζω να καταλήξετε σύντομα, τώρα πόσο σας βοηθάνε όλες οι γνώμες, δεν ξέρω... νομίζω πως ναι.

Αλλά μην περιμένετε πως θα ξεκουραστείτε στο Bali. Αξίζει το τριγύρισμα.... εεε τόσο μακρυά πάτε, μόνο για relarx αμαρτία δεν είναι?
Εξάλλου, αν κουραστείτε στο γαμήλιο ταξίδι, μαζί με την κούραση θα σας μείνουν και οι τέλειες εικόνες, και να είστε σίγουροι ότι αξίζουν τον κόπο :clap::clap:....

Καλή απόφαση και ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ...
Αν καταλήξετε Βali και κατέβουμε και μεις, να βρεθούμε βρε παιδιά να βρεθούμε!;)

Το Μπαλί, φίλε μου, είναι ένα νησί σε μέγεθος όσο τα 2/3 της Κρήτης ενώ η Ιάβα είναι όσο η Ελλάδα ολόκληρη! Έχει διαφορά, έτσι δεν είναι; :)
Βabaduma μου,
μ΄αρέσει το μέτρο σύγκρισης!
Εχεις και άλλες πληροφορίες για το κοινό??? Για βοήθησε λίγο ....:clap::clap:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Διαβάζοντας αυτό το ποστ, νομίζω άρχισα να αγχώνομαι πως είμαι πολύ πίσω από θέμα οργάνωσης!!!

:shock::shock:
Ααα μην δίνεις σημασία, στο Bla-bla μου, εγώ έτσι είμαι, της
Ανάλυσης ...(if ..then...else...., για όσους γνωρίζουν.....:roll::roll::roll:)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Διαβάζοντας αυτό το ποστ, νομίζω άρχισα να αγχώνομαι πως είμαι πολύ πίσω από θέμα οργάνωσης!!!
fekish,
για ρίξε μια ματιά στην ιστορία του Babaduma εδώ
(4 βδομάδες στη Μαλαισία , ταξιδ.ιστορίες προς εξέλιξη) ....μιλά για την Μαλαισία δε, αλλά θα βρεις φοβερές πληροφορίες-tips :clap::clap: στο θέμα οργάνωσης κλπ, για εκείνα τα μέρη!!:hitme:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ενας εκδοτικος οικος που κινειται στην περιοχη ειναι ο Periplus ο οποιος εχει αρκετους χαρτες που θα μπορουσαν να σας ειναι χρησιμοι: https://peripluspublishinggroup.com...ch2.php?name=Java&search=name&pag=0&button=GO
Επισης τοτε που εκανα το αγροτικο μου καθως λεει ο Babaduma ειχα βρεθει στο Pangandaran Nature reserve και μου ειχε αρεσει παρα πολυ. Ελπιζω στο διαστημα που μεσολαβησε να μην μεταβληθηκε αυτο το μικρο κομματι παραδεισου σε εφιαλτη. Pangandaran - Wikipedia, the free encyclopedia
Pangandaran travel guide - Wikitravel
Pangandaran Beach Tourism
Pangandaran Beach Information from javatourism.com
Pangandaran Beach : Indonesia
CUMI & CIKI: Monkey Adventures, Travel and Food! Blog Archive Day 3 Java – Pangandaran
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ενας εκδοτικος οικος που κινειται στην περιοχη ειναι ο Periplus ο οποιος εχει αρκετους χαρτες που θα μπορουσαν να σας ειναι χρησιμοι: https://peripluspublishinggroup.com...ch2.php?name=Java&search=name&pag=0&button=GO
Επισης τοτε που εκανα το αγροτικο μου καθως λεει ο Babaduma ειχα βρεθει στο Pangandaran Nature reserve και μου ειχε αρεσει παρα πολυ. Ελπιζω στο διαστημα που μεσολαβησε να μην μεταβληθηκε αυτο το μικρο κομματι παραδεισου σε εφιαλτη. Pangandaran - Wikipedia, the free encyclopedia
Pangandaran travel guide - Wikitravel
Pangandaran Beach Tourism
Pangandaran Beach Information from javatourism.com
Pangandaran Beach : Indonesia
CUMI & CIKI: Monkey Adventures, Travel and Food! Blog Archive Day 3 Java – Pangandaran
ΕΡΣΗ μου, φχαριστώ πολύ για τα tips (όταν βλέπω και sites την καταβρίσκω γιατί κερδίζω χρόνο στις αναζητήσεις μου)!:clap::clap:

Aσε, άφησα όλες τις σημειώσεις μου στο γραφείο (που σήμερα δεν είμαι) ... :(:(
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
ανεξήγητο φαινόμενο αλλά, ό,τι και να πείτε για ινδονησία δεν δελεάζομαι ,δεν ξέρω γιατί
μάλλον επειδή δεν έχω πάει:bleh:
νο πρόμπλεμ :):)

Αχ Παρίσι, τι μου θυμίζει ................. ότι δεν έχω πάει ποτέ :lol::lol: (θα έλθει και αυτή η ώρα!)
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
πάντα λέω να μπω στο φόρουμ να διαβάσω καμιά ιστορία και καταλήγω μία ώρα μέσα να διαβάζω για μπαλί και μαλαισία! :)
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Μalysa, δε θα σου προτεινα να πας στο Pangandaran.Οντως εχει μετατραπει σε εφιαλτη οπως ειπε και η Ερση.Ειναι ισως το μοναδικο μερος
οπου με το που φτασαμε και ειδα γυρω μου τι γινεται , ηθελα να φυγω.Αυτο που αξιζει πολυ ειναι το Green kanyon οπου μπορεις να κολυμπησεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom