Ιορδανία Ιορδανία ,ενα ταξιδι ζωης

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Πολυ κατατοπιστική και όμορφη περιγραφή. Μια διευκρίνηση μόνο. Γραφεις οτι το Jordan pass δεν περιλαμβάνει τα εισητήρια για την Πετρα. Επομενως τι περιλαμβάνει σχετικά με την Πετρα?
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Πολυ κατατοπιστική και όμορφη περιγραφή. Μια διευκρίνηση μόνο. Γραφεις οτι το Jordan pass δεν περιλαμβάνει τα εισητήρια για την Πετρα. Επομενως τι περιλαμβάνει σχετικά με την Πετρα?
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια,
Γραφω κατι τετοιο αληθεια?
Μαλλον εχω κανει λαθος
Λοιπον, το jordan pass, αβαλοφως ποιο πακετο θα επιλεξεις, περιλαμβανει την visa, εισοδο στα περισσοτερα αξιοθεατα της χωρας, και εισοδο στην Πετρα.
Με 60 jod νομιζω 1μερα Πετρα και ολα τα παραπανω που ανεφερα.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια,
Γραφω κατι τετοιο αληθεια?
Μαλλον εχω κανει λαθος
Λοιπον, το jordan pass, αβαλοφως ποιο πακετο θα επιλεξεις, περιλαμβανει την visa, εισοδο στα περισσοτερα αξιοθεατα της χωρας, και εισοδο στην Πετρα.
Με 60 jod νομιζω 1μερα Πετρα και ολα τα παραπανω που ανεφερα.
Πιθανων να εννοουσες οτι η εισοδος στο Πέτρα by night δεν περιλαμβανεται στο pass
 

Dionisis epic

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλημέρα , πολυ όμορφη και πολυ αναλυτική περιγραφή . Πρόκειται να πάω Αρχές Δεκεμβρίου και θα ακολουθήσω το ανάποδο ταξίδι , καθώς πετάω Απο Ακαμπα , αν και αργά το σκέφτηκα να γυρίσω απο Ιεροσολυμα.

Σχετικά με την ενοικίαση εκτός απο την πιστωτική κάρτα για να τραβήξουν την εγγύηση , χρειάστηκες και την διεθνή άδεια οδήγησης που βγαίνει απο την Ελπα ;

Σε ευχαριστώ Διονύσης
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Καλημέρα , πολυ όμορφη και πολυ αναλυτική περιγραφή . Πρόκειται να πάω Αρχές Δεκεμβρίου και θα ακολουθήσω το ανάποδο ταξίδι , καθώς πετάω Απο Ακαμπα , αν και αργά το σκέφτηκα να γυρίσω απο Ιεροσολυμα.

Σχετικά με την ενοικίαση εκτός απο την πιστωτική κάρτα για να τραβήξουν την εγγύηση , χρειάστηκες και την διεθνή άδεια οδήγησης που βγαίνει απο την Ελπα ;

Σε ευχαριστώ Διονύσης
Καλησπερα Διονυση, οχι δεν χρειαστηκα.τιποτα αλλο παρα μονο το διαβατηριο μου και το διπλωμα μου.
Οτιδηποτε χρριαστεις ειμαι στη διαθεση σου.
 

babbis40

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Τέλεια περιγραφή, τέλειες φωτογραφίες...ειμαστε που είμαστε φτιαγμένοι για την μελλοντική επίσκεψη μας τώρα μετράμε τις μέρες...θα πάμε τέλος Φεβρουαρίου οπότε οι καιρικές συνθήκες θα ειναι περίπου ίδιες... σ ευχαριστούμε για τις αναλυτικές πληροφορίες σου..!!!
 

MariaKaravitaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Το άρθρο είναι απίστευτο....! Θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις την εταιρεία που νοίκιασες το αυτοκίνητο. Μου φαίνεται πολύ οικονομικό στα 18jod την ημέρα γιατί οι τιμές που έχω βρει είναι πιο ακριβές.
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
607
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλληνική Πολυνησία
Καλησπέρα ! Η ιστορία σου με κάνει να ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ. Έχβ ήδη κλείσει τα εισιτήρια για Απρίλιο. Θέλω μόνο μια διευκρίνηση αν γνωρίζεις: Εσύ είχες το jordan pass για μία μέρα αλλά πήγες στο Jordan by night show το προηγούμενο βραδυ (πληρόνοντας εξτρα αφού δεν περιλαμβάνεται στο Jordan pass) . Οπότε δεν υπάρχει θέμα αν το κάνω και εγω έτσι, να πάω το προηγούμενο βράδυ στο show και την επόμενη μέρα να εξερευνήσω τα υπόλοιπα? Λόγω διαφορετικής ημερομηνίας.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα ! Η ιστορία σου με κάνει να ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ. Έχβ ήδη κλείσει τα εισιτήρια για Απρίλιο. Θέλω μόνο μια διευκρίνηση αν γνωρίζεις: Εσύ είχες το jordan pass για μία μέρα αλλά πήγες στο Jordan by night show το προηγούμενο βραδυ (πληρόνοντας εξτρα αφού δεν περιλαμβάνεται στο Jordan pass) . Οπότε δεν υπάρχει θέμα αν το κάνω και εγω έτσι, να πάω το προηγούμενο βράδυ στο show και την επόμενη μέρα να εξερευνήσω τα υπόλοιπα? Λόγω διαφορετικής ημερομηνίας.
Αυτό το έχω κι εγώ απορία. Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω.
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
607
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλληνική Πολυνησία

nikko

Member
Μηνύματα
32
Likes
50
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το εισιτήριο για το Petra by night ειναι ανεξάρτητο από το Jordan Pass.
Το αγοράζεις αυθημέρον για την ημέρα (νύχτα) που γίνεται το σόου.

Το JordanPass το επιδεικνύεις την μέρα που θες να μπεις στη Πέτρα (κανονικά, όχι βράδυ) και σου δίνουν εισιτήριο διάρκειας 1, 2 ή 3 ημέρων (ανάλογα με ποιο JordanPass έχεις αγοράσει).
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
607
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλληνική Πολυνησία
Σε Ευχαριστώ πολύ ! Σε λίγε μέρες θα είμαι εκεί 🤩
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom