Ίος Πάρος Ιος η Παρος?

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
για τις παραλίες στην Νάουσα (το πιπέρι κατά βάση και για το καραβάκι στο λιμάνι για να πάτε απέναντι στις κολυμπήθρες και το μοναστήρι )είσαι 10 λεπτά με τα πόδια, αλλά είναι κοντά στα λεωφορεία 2 λεπτά (και πολύ μπορεί να λέω ) και σε καλό σημείο για το κέντρο της Νάουσας για βράδυ η και βόλτα μεσημέρι για καφέ η φαγητό
Σε ευχαριστω πολυ! Αρα θα με βολεψει η περιοχη. Δυστυχως ο συγκεκριμενος ξενοδοχος για καποιο λογο αυξησε απο χτες την τιμη της διανυκτερευσης κατα 10 ευρω (για τις ιδιες ημερομηνιες) :eek:, ευτυχως ομως βρηκα αλλο ξενοδοχειο σχεδον διπλα! :)
 

kiriakos_mau

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Παιδιά για πείτε και σε εμάς,είμαστε μια παρέα 5 ατόμων και είμαστε και εμείς όπως νομιζω όλοι με το που τελειώνουμε πανελλαδικές να πάμε ιο ή Πάρο.τι προτείνετε και με τα τωρινά δεδομένα αν έχει πάει κανείς
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Παιδιά για πείτε και σε εμάς,είμαστε μια παρέα 5 ατόμων και είμαστε και εμείς όπως νομιζω όλοι με το που τελειώνουμε πανελλαδικές να πάμε ιο ή Πάρο.τι προτείνετε και με τα τωρινά δεδομένα αν έχει πάει κανείς
Αρχικά καλως ήρθες.
Το μόνο ζήτημα είναι αν θα είναι ανοικτά τα νυχτερινά μαγαζιά και πότε, τουλάχιστον για το περσινό καλοκαίρι αυτό ήταν το θέμα κουβέντας μιας και δεν είχαν ανοίξει από την αρχή, δε ξέρω τι έγινε τον Αύγουστο.
Κατά τα άλλα ότι και να επιλέξετε καλά είναι. Αν δε πάτε φέτος στο ένα, θα πάτε του χρόνου, στανταράκι!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Διαβάζω το thread καθώς η κόρη μου με την παρέα της έχει ακριβώς το ίδιο δίλημμα για μετά τις πανελλαδικές. Προσωπικά έχω πάει μόνο Πάρος ως ζευγάρι οπότε δεν ξέρω για παρέες. Από την άλλη πρώην μαθητή μου που ρώτησα πως πέρασε Ίο μου είπε ήταν too much και για τον ίδιο, ένα παιδί που είχε κτίσει τα club της Αθήνας. Μεθυσμένοι-ξαπλωμένοι στο δρόμο, σπασμένα μπουκάλια, μπάφος παντού. Δεν ξέρω αν ήταν υπερβολές αλλά δεν ενθουσιάζομαι ως μητέρα 5 κορίτσια να πάνε στην Ιό, τουλάχιστον σαν πρώτη εκδρομή, αργότερα οκ.
Υ.Γ Πότε ήταν που γράφτηκα στο travelstories και ζητούσα πληροφορίες για να το πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό και την disneyland με τα παιδιά (δημοτικού) πότε φτάσαμε στην Ίο για ταξίδι (ξεσαλώματος) μετά τις πανελλαδικές! Σαν το νεράκι περνούν τα χρόνια.
 

kiriakos_mau

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Αρχικά καλως ήρθες.
Το μόνο ζήτημα είναι αν θα είναι ανοικτά τα νυχτερινά μαγαζιά και πότε, τουλάχιστον για το περσινό καλοκαίρι αυτό ήταν το θέμα κουβέντας μιας και δεν είχαν ανοίξει από την αρχή, δε ξέρω τι έγινε τον Αύγουστο.
Κατά τα άλλα ότι και να επιλέξετε καλά είναι. Αν δε πάτε φέτος στο ένα, θα πάτε του χρόνου, στανταράκι!
Καλώς σας βρήκα,ναι όντως τι θα γίνει με τα μαγαζιά αποτελεί ένα τεράστιο πρόβλημα

Διαβάζω το thread καθώς η κόρη μου με την παρέα της έχει ακριβώς το ίδιο δίλημμα για μετά τις πανελλαδικές. Προσωπικά έχω πάει μόνο Πάρος ως ζευγάρι οπότε δεν ξέρω για παρέες. Από την άλλη πρώην μαθητή μου που ρώτησα πως πέρασε Ίο μου είπε ήταν too much και για τον ίδιο, ένα παιδί που είχε κτίσει τα club της Αθήνας. Μεθυσμένοι-ξαπλωμένοι στο δρόμο, σπασμένα μπουκάλια, μπάφος παντού. Δεν ξέρω αν ήταν υπερβολές αλλά δεν ενθουσιάζομαι ως μητέρα 5 κορίτσια να πάνε στην Ιό, τουλάχιστον σαν πρώτη εκδρομή, αργότερα οκ.
Υ.Γ Πότε ήταν που γράφτηκα στο travelstories και ζητούσα πληροφορίες για να το πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό και την disneyland με τα παιδιά (δημοτικού) πότε φτάσαμε στην Ίο για ταξίδι (ξεσαλώματος) μετά τις πανελλαδικές! Σαν το νεράκι περνούν τα χρόνια.
Ναι αν είναι όπως τα λέτε τότε πραγματικά δεν είναι για πρώτη εκδρομή.Γιατί εμείς θα πάμε και τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου,και θα είναι γεμάτη από ξένους και Έλληνες και αν ξεσαλώνουν δίχως όρια τότε θα είναι άσχημο.Εύχομαι και η παρέα της κόρης σας να επιλέξει τελικά ένα μέρος και πραγματικά να περάσει καλά!
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Διαβάζω το thread καθώς η κόρη μου με την παρέα της έχει ακριβώς το ίδιο δίλημμα για μετά τις πανελλαδικές. Προσωπικά έχω πάει μόνο Πάρος ως ζευγάρι οπότε δεν ξέρω για παρέες. Από την άλλη πρώην μαθητή μου που ρώτησα πως πέρασε Ίο μου είπε ήταν too much και για τον ίδιο, ένα παιδί που είχε κτίσει τα club της Αθήνας. Μεθυσμένοι-ξαπλωμένοι στο δρόμο, σπασμένα μπουκάλια, μπάφος παντού. Δεν ξέρω αν ήταν υπερβολές αλλά δεν ενθουσιάζομαι ως μητέρα 5 κορίτσια να πάνε στην Ιό, τουλάχιστον σαν πρώτη εκδρομή, αργότερα οκ.
Υ.Γ Πότε ήταν που γράφτηκα στο travelstories και ζητούσα πληροφορίες για να το πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό και την disneyland με τα παιδιά (δημοτικού) πότε φτάσαμε στην Ίο για ταξίδι (ξεσαλώματος) μετά τις πανελλαδικές! Σαν το νεράκι περνούν τα χρόνια.
Ευχομαι να περασει οπου επιθυμει.
Τα οργανωμενα μαζικα πακετα για Ιο το εχεις μαθει φανταζομαι οτι προωθουνται απο τουριστικα γραφεια που εχασαν το εισοδημα απο τις μαζικες "εκπαιδευτικες" 5ημερες της Γ Λυκειου.
Οταν περασει σε σχολη, θα δει τα "τραπεζακια" συγκεκριμενης φοιτητικης παραταξης με μαζικες εκδρομες για Μπανσκο, Αραχωβα τον χειμωνα και Μυκονοοοοοο το καλοκαιρι.
Συζητηστε για τις μαζικες εκδρομες, ειναι λιγο πληκτικα ολα αυτα τα μαζικα σεναρια.
Παρολα αυτα, στα 18 αποφασιζει το ιδιο το ατομο, μπορει να θελει να το δοκιμασει μια φορα.
 
Last edited:

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ευχομαι να περασει οπου επιθυμει.
Τα οργανωμενα μαζικα πακετα για Ιο το εχεις μαθει φανταζομαι οτι προωθουνται απο τουριστικα γραφεια που εχασαν το εισοδημα απο τις μαζικες "εκπαιδευτικες" 5ημερες της Γ Λυκειου.
Οταν περασει σε σχολη, θα δει τα "τραπεζακια" συγκεκριμενης φοιτητικης παραταξης με μαζικες εκδρομες για Μπανσκο, Αραχωβα τον χειμωνα και Μυκονοοοοοο το καλοκαιρι.
Συζητηστε για τις μαζικες εκδρομες, ειναι λιγο πληκτικα ολα αυτα τα μαζικα σεναρια.
Παρολα αυτα, στα 18 αποφασιζει το ιδιο το ατομο, μπορει να θελει να το δοκιμασει μια φορα.
Ευχαριστώ για τις ευχές. Προσωπικά ως φοιτήτρια έχω τιμήσει τις εν λόγω εκδρομές κι ας μην άνηκα στην εν λόγω παράταξη. Τότε Μπάσκο δεν υπήρχε άλλα το Αράχοβα Μύκονο Σαντορίνη ήταν στάνταρ. Επειδή μένω Άλιμο κάτι κατάλαβα πέρυσι όπου όλα τα σχολεία της περιοχής (και όχι μόνο) μετά το beach party (να το πω κορονοπάρτυ;) στο bolivar διέδωσαν τον ιό στην Ίο αν θυμάστε πέρυσι που είχε γίνει βούκινο στα δελτία. Τέλος πάντων δεν είχα καταλάβει ότι έπαιζαν τουριστικά γραφεία σε αυτό το γεγονός. Άρα όπου πάνε οι πολλοί τελικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom