Ηνωμένο Βασίλειο Ιρλανδία Ιρλανδία μέσω Αγγλίας

ΠΕΝΗ

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Είμαι νέο μέλος στο site και θα ήθελα την βοήθεια σας. Έψαξα τα σχετικά θέματα με Ιρλανδία, αλλά θα ήθελα μια συγκεκριμένη πληροφορία. Σκέφτομαι να ταξιδέψω στις 30/05 στην Αγγλία (London Stansted) με Rayanair. Η απορία μου είναι η εξής : Άφιξη στις 30/05 Λονδίνο και μετακίνηση την ίδια μέρα στο Birmingham με το Νational Express. Και βέβαια και η επιστροφή στις 08/06 θα γίνει με τον ίδιο τρόπο. Πρέπει να κλείσω από πιο πριν για την μετακίνηση με το λεωφορείο? Υπάρχει περίπτωση να μην βρω θέση?
ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
που κολάει το Birmingham και το Νational Express με την Ιρλανδία;

Επίσης μη γράφετε κεφαλαία!
 

ΠΕΝΗ

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Δεν γράφω με κεφαλαία. Γράφω ότι θα πάω Birmingham και από εκεί θα πετάξω για Δουβλίνο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Πρόσεξε τις ώρες, δεν είναι τόσο αξιόπιστα τα δρομολόγια, αν πέσεις σε κίνηση (και παίζουν μποτιλιαρίσματα) μπορεί να χάσεις πτήση. Επιλογή για τρένο δεν υπάρχει;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ο τίτλος είναι όμως ;)

γιατί δε πετάς από Λονδίνο κατευθείαν για Δουβλίνο;
 

ΠΕΝΗ

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Σωστά...μου ξέφυγε ο τίτλος...οκ.
Γιατί δεν ταιρίαζουν οι ώρες των πτήσεων και αυτό απαιτεί διανυκτέρευση δυο μέρες στο Λονδίνο πριν την πτήση για Δουβλίνο και μετά από αυτήν-στην επιστροφή. Και θεώρησα πιο βολικο να πάω Birmingham, που έχω φίλους!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Πόσες ώρες μεσολαβούν από την άφιξη στο Stansted μέχρι την αναχώρηση από Birmingham;
 

ΠΕΝΗ

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Φτάνω περίπου 20:00 το βράδυ, παίρνω το Νational Express και γύρω στις 1:00 θα είμαι Birmingham. Στις 31/05 η πτήση είναι στις 13:00 το μεσημέρι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Αφού μεσολαβεί νύχτα, είσαι εντάξει. Νόμιζα ότι ρίσκαρες μετακίνηση μέσα σε λίγες ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.076
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom