Ισπανία Ισπανία (βοήθεια)

Μηνύματα
10
Likes
6
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΩΝ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΡΟΥΝ

http://www.footballticketnet.com/20...ga-real-madrid-vs-celta-vigo-football-tickets ΚΑΙ ΕΔΩ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ 60Ε
Ευχαριστω αρχηγε!!!! Ηδη απο τον συνδεσμο με ενημερωσαν για ενα σαιτ με ονομα βιαγκογκο. Με τους φορους παιζει γυρω στα 80 ευρω το ατομο. Το ιδιο και με το δικο σου. Τι να κανουμε;;;;μια φορα θα εχουμε την ευκαιρια να δουμε ρεαλ απο κοντα!!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γειααα σας!
Θα επισκεφθώ τη Βαλένθια τέλη Απριλίου - αρχές Μαΐου. Τα αξιοθέατα της πόλης τα έχω μελετήσει. Τώρα σκέφτομαι για μια ή δυο μονοήμερες εκδρομές σε κοντινές πόλεις/χωριά.
Μου έχει κολλήσει η Cuenca, αλλά δυστυχώς έχω χάσει τις καλές προσφορές με το AVE. Ή θα τα σκάσω για να πάω σε 1 ώρα ή θα νοικιάσω αμάξι και θα φάω 4 ώρες (min) στο δρόμο πήγαινε έλα (και οι δυο επιλογές δεν είναι το καλύτερο μου). Εναλλακτικά βλέπω την Xativa, την Requena. Ξέρετε κάτι γι' αυτές;
Κάτι άλλο κοντινό που να αξίζει;
 

alekeft

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Γειααα σας!
Θα επισκεφθώ τη Βαλένθια τέλη Απριλίου - αρχές Μαΐου. Τα αξιοθέατα της πόλης τα έχω μελετήσει. Τώρα σκέφτομαι για μια ή δυο μονοήμερες εκδρομές σε κοντινές πόλεις/χωριά.
Μου έχει κολλήσει η Cuenca, αλλά δυστυχώς έχω χάσει τις καλές προσφορές με το AVE. Ή θα τα σκάσω για να πάω σε 1 ώρα ή θα νοικιάσω αμάξι και θα φάω 4 ώρες (min) στο δρόμο πήγαινε έλα (και οι δυο επιλογές δεν είναι το καλύτερο μου). Εναλλακτικά βλέπω την Xativa, την Requena. Ξέρετε κάτι γι' αυτές;
Κάτι άλλο κοντινό που να αξίζει;

Εάν σε ενδιαφέρει υπάρχει η δυνατότητα μονοήμερης στην Ίμπιζα από Βαλένθια, (με Ryanair κάτω από 50€ πήγαινε-έλα).
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Και εγώ το είχα σκεφτεί, μεταξύ σοβαρού κι αστείου, αλλά με μια διανυκτέρευση. Αλλά όχι. Όντως σε συγκεκριμένες μέρες βγαίνει 35 ευρώ πήγαινε - έλα! Ευχαριστώ πάντως.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Εναλλακτικά βλέπω την Xativa, την Requena. Ξέρετε κάτι γι' αυτές;
Τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε είχα πάει Gandia και Dénia για διακοπές και έκανα ένα πέρασμα από Xátiva.Ψιλοαδιάφορη μου φάνηκε εκτός από ένα ωραίο καστράκι.
Μην σε πάρω στον λαιμό μου γιατί δεν έκατσα πολύ.
 

gnene

Member
Μηνύματα
74
Likes
355
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Παιδιά καλησπέρα πηγαίνω Βαλένθια 17/11-21/11 και ψάχνω πληροφορίες αλλά από οτι είδα δεν υπάρχει κατι ιδιαίτερο εδώ!Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες;;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παιδιά καλησπέρα πηγαίνω Βαλένθια 17/11-21/11 και ψάχνω πληροφορίες αλλά από οτι είδα δεν υπάρχει κατι ιδιαίτερο εδώ!Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες;;
Ναι. Τι θέλεις να μάθεις;
Παρεμπιπτόντως σε εξέλιξη βρίσκεται αυτή η ιστορία για Βαλένθια https://www.travelstories.gr/community/threads/Το-Άναμμα-των-Πυρσών.56721/
και υπάρχει επίσης και αυτή https://www.travelstories.gr/commun...ιρινό-Οδοιπορικό-στην-Κεντρική-Ισπανία.21860/
 

gnene

Member
Μηνύματα
74
Likes
355
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ευχαριστώ πολύ απλά ήθελα μια πιο αναλυτική περιγραφή για εστιατορία,για το πια αξιοθέατα αξίζουν για αυτές τις τέσσερις μέρες που θα είμαι εκεί και αν υπάρχουν κάποια άλλα σημεία που αξίζει να δω τα οποία δεν είναι ιδιαίτερα γνωστά!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ πολύ απλά ήθελα μια πιο αναλυτική περιγραφή για εστιατορία,για το πια αξιοθέατα αξίζουν για αυτές τις τέσσερις μέρες που θα είμαι εκεί και αν υπάρχουν κάποια άλλα σημεία που αξίζει να δω τα οποία δεν είναι ιδιαίτερα γνωστά!!
Δηλαδή θες να μην ψάξεις καθόλου τι έχεις γραφεί ήδη, αλλά να καθίσει κάποιος να γράψει ειδικά για σένα ένα ολόκληρο ταξιδιωτικό οδηγό για ταξίδι 4 ημερών. Μάλλον θα περιμένεις πολύ...
 

gnene

Member
Μηνύματα
74
Likes
355
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δηλαδή θες να μην ψάξεις καθόλου τι έχεις γραφεί ήδη, αλλά να καθίσει κάποιος να γράψει ειδικά για σένα ένα ολόκληρο ταξιδιωτικό οδηγό για ταξίδι 4 ημερών. Μάλλον θα περιμένεις πολύ...
Δεν ξερω αν κατάλαβες αυτό απλά ρώτησα αν υπάρχει κάποια ιστορία να διαβάσω για την βαλένθια γιατι πίστεψε με ψάχνω καιρό στο site και δεν βρίσκω.Αν υπάρχει τοτε συγγνωμη μου διεφυγε
 

Kwnsar

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Θελω να κανω δωρο στην κοπελα μου ενα ταξιδι στην Ισπανια στις αρχες Μαρτιου για 6 βραδια!Εχω ηδη κλεισει αεροπορικα πηγαινε για Μαδριτη αλλα δεν ξερω απο που να κλεισω γυρισμο και το βιαζομαι για να μην ανεβουν οι τιμες!Στο μυαλο μου ειχα δυο επιλογες λογω φθηνων αεροπορικων γυρισμου!
α)Μαδριτη-Σεβιλλη-Μαλαγα
β)Μαδριτη-Σαραγοσα ή Βαλενθια-Βαρκελωνη
Δεν εχουμε ξαναπαει Ισπανια και δεν ξερω πολλα για το μερος!Ποια επιλογη προτεινετε;Επισης αν εχετε αλλη προταση ειναι προφανως ευπροσδεκτη!!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα σας,
Θελω να κανω δωρο στην κοπελα μου ενα ταξιδι στην Ισπανια στις αρχες Μαρτιου για 6 βραδια!Εχω ηδη κλεισει αεροπορικα πηγαινε για Μαδριτη αλλα δεν ξερω απο που να κλεισω γυρισμο και το βιαζομαι για να μην ανεβουν οι τιμες!Στο μυαλο μου ειχα δυο επιλογες λογω φθηνων αεροπορικων γυρισμου!
α)Μαδριτη-Σεβιλλη-Μαλαγα
β)Μαδριτη-Σαραγοσα ή Βαλενθια-Βαρκελωνη
Δεν εχουμε ξαναπαει Ισπανια και δεν ξερω πολλα για το μερος!Ποια επιλογη προτεινετε;Επισης αν εχετε αλλη προταση ειναι προφανως ευπροσδεκτη!!
Η Μαδρίτη είναι μεγάλη πόλη, με αρκετά πράγματα να δεις, πολλά μουσεία με τρομερές συλλογές και αρκετες πόλεις για μονοήμερες τριγύρω. Άποψη μου μείνετε και τα 6 βραδιά και φύγετε από εκεί. Δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθειτε. Θα σας συνιστούσα λοιπόν να κάνετε αυτό.

Από τα άλλα που γράψατε, άντε να πείτε να μοιράσετε τις διανυκτερευσεις μεταξύ Μαδρίτης και Βαρκελώνης. Το να βάλετε τρίτη πόλη σε τόσες λίγες μέρες ειναι αμαρτία μιας και θα τρέχετε χωρίς να έχετε δει ουσιαστικά τίποτα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom