Ιστορία του Μήνα - Ιανουάριος 2015

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Ο αριθμός των ατόμων που ψήφισαν από που φαίνεται;
Ο αριθμός αυτών που ψήφισαν δεν φαίνεται απ' ευθείας. Αν όμως υπολογίσεις ότι οι 19 ψήφοι που πήρε η ιστορία της @echo2011 έχει ποσοστό 50% των ψήφων, τότε εύκολα συνάγεται ότι ψήφισαν συνολικά 38 άτομα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Να ρωτήσω κάτι η άσχετη: από πού φαίνεται πόσα άτομα ψήφισαν;
Στα αποτελέσματα δίπλα, φαίνεται ένα ποσοστό. Είναι επί των ψηφισάντων. Μια ιστορία με 19 ψήφους έχει 50% ακριβώς, άρα ψήφισαν 2χ19=38 ψηφίσαντες.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Στα αποτελέσματα δίπλα, φαίνεται ένα ποσοστό. Είναι επί των ψηφισάντων. Μια ιστορία με 19 ψήφους έχει 50% ακριβώς, άρα ψήφισαν 2χ19=38 ψηφίσαντες.
Ο ορθολογιστής και το βλήμα

Υ.Γ. Και να σκεφτείς ότι είμαι σχετικά καλή στα μαθηματικά :haha::haha::haha:
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.599
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Γιατί αλήθεια δεν ψηφίζουν τα μέλη; Κάθε φορά υπάρχουν τόσες ενδιαφέρουσες ταξιδιωτικές ιστορίες, ξεχασμένες οι οποίες σε παρακαλούν να τις γνωρίσεις ή να τις ξαναθυμηθεις... Πραγματικά πολύ μικρό ποσοστό ψηφίζουν, βρε δεν είναι πολιτικοί που τους γυρίσαμε την πλάτη :) !!

Υ.Γ. Συγχαρητήρια στους νικητές και σε όλα τα μέλη που έγραψαν τις ιστορίες τους!
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
τόσα χρόνια μέλος του φόρουμ, αν και δεν απέκτησα την ικανότητα να γράφω ιστορίες, απέκτησα την ικανότητα να επιλέγω τις καλύτερες 3/3. άλλωστε για την πρώτη μου ανικανότητα έχουμε χρόνια μπροστά μας......μικρά παιδιά είμαστε ακόμα:haha::haha:

πέρα από την πλάκα, συγχαρητήρια σε όλους τους συγγραφείς.
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Πολλά μπράβο και πάλι σε όλους. Εγώ 2/3.
Το ότι δεν ψηφίζουν πολλοί δείχνει πως το μεγαλύτερο ποσοστό των μελών, δεν ενδιαφέρεται για τις ταξιδιωτικές ιστορίες ή βαριέται να τις ξαναδιαβάσει ή απλά αδιαφορεί για το διαγωνισμό αυτό. Βέβαια δεν χρειάζεται να διαβάσεις ξανά μανά όλες τις ιστορίες και όλα τα κεφάλαια για να καταλάβεις ποια ιστορία είναι καλή. Εγώ προσωπικά όσες ψηφίζω τις θυμάμαι γιατί τις είχα διαβάσει παλιά.

Γι'αυτό θέλω να πω, μη σνομπάρετε αυτούς τους διαγωνισμούς που αποτελούν σημαντικό κομμάτι του φόρουμ μας. Όλοι εμείς που έχουμε γράψει έστω και μια ταξιδιωτική ιστορία, ξέρουμε καλά πόσο σημαντική είναι η επιβράβευση και η αποδοχή μια ιστορίας ασχέτως του διαγωνισμού. Ελπίζω σε μεγαλύτερη συμμετοχή στο μέλλον.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Για μια ακόμα φορά συγχαρητήρια σε όσους γράφουν ιστορίες και σε αυτούς που έγραψαν τις ιστορίες, του παρόντος διαγωνισμού. Οι ιστορίες οδηγός για τα ταξίδια μας.
Ευχαριστώ όλους αυτούς που ψήφισαν την ιστορία μου και ευχαριστώ και όλους αυτούς που δεν την ψήφισαν. Για διάφορους προσωπικούς λόγους το ταξίδι αυτό ήταν από τα αγαπημένα μου.
Στην υγεία όλων αυτών που ψήφισαν, δεν ψήφισαν, ή απείχαν από την ψηφοφορία θα πιω ένα μπουκάλι μαλτ Bushmills που έχω φέρει από ένα πρόσφατο ταξίδι στην Ιρλανδία.

@fotast.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σου στη ψηφοφορία και για τη ψήφο σου. Το τελευταίο το συμπεραίνω από το ποσοστό σου 100%. Σε παρακαλούμε μη σταματήσεις να ψηφίζεις. Αν σταματήσεις δεν θα έχουμε δύναμη να αναρτήσουμε ιστορίες. Και έχω μια σχεδόν έτοιμη στα σκαριά. Πηγαίνοντας ταξίδια γράφω περιληπτικές σημειώσεις για να θυμάμαι (το γήρας...). Μερικές από τις σημειώσεις αυτές τις επενδύω με φωτογραφίες και τις αναρτώ. Και έχω τώρα μια ιστορία που πιθανώς να σου αρέσει όπου για γευσιγνωσία ξεκινήσαμε και συγκεκριμένα για τα οινοποιεία και τις οινοθήκες της Πορτογαλίας και κυρίως του Πόρτο, αλλά αλλού καταλήξαμε. Όμως κι εκεί δεν περάσαμε άσχημα.

2.JPG


24.JPG


Play it again Sam!

25.JPG
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ευχαριστώ και γω οσους μπηκαν στον κοπο να διαβασουν και να ψηφισουν! Συγχαρητηρια και στους αλλους νικητες!
Αυτη η ιστορια ηταν η τελευταια που εγραψα στο φορουμ και ηταν για το πιο ιδιαιτερο ταξιδι που εχω κανει οποτε χαιρομαι διπλα που σας άρεσε! Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Για μια ακόμα φορά συγχαρητήρια σε όσους γράφουν ιστορίες και σε αυτούς που έγραψαν τις ιστορίες, του παρόντος διαγωνισμού. Οι ιστορίες οδηγός για τα ταξίδια μας.
Ευχαριστώ όλους αυτούς που ψήφισαν την ιστορία μου και ευχαριστώ και όλους αυτούς που δεν την ψήφισαν. Για διάφορους προσωπικούς λόγους το ταξίδι αυτό ήταν από τα αγαπημένα μου.
Στην υγεία όλων αυτών που ψήφισαν, δεν ψήφισαν, ή απείχαν από την ψηφοφορία θα πιω ένα μπουκάλι μαλτ Bushmills που έχω φέρει από ένα πρόσφατο ταξίδι στην Ιρλανδία.

@fotast.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σου στη ψηφοφορία και για τη ψήφο σου. Το τελευταίο το συμπεραίνω από το ποσοστό σου 100%. Σε παρακαλούμε μη σταματήσεις να ψηφίζεις. Αν σταματήσεις δεν θα έχουμε δύναμη να αναρτήσουμε ιστορίες. Και έχω μια σχεδόν έτοιμη στα σκαριά. Πηγαίνοντας ταξίδια γράφω περιληπτικές σημειώσεις για να θυμάμαι (το γήρας...). Μερικές από τις σημειώσεις αυτές τις επενδύω με φωτογραφίες και τις αναρτώ. Και έχω τώρα μια ιστορία που πιθανώς να σου αρέσει όπου για γευσιγνωσία ξεκινήσαμε και συγκεκριμένα για τα οινοποιεία και τις οινοθήκες της Πορτογαλίας και κυρίως του Πόρτο, αλλά αλλού καταλήξαμε. Όμως κι εκεί δεν περάσαμε άσχημα.

View attachment 239810

View attachment 239811

Play it again Sam!

View attachment 239813
Αγαπητέ @gelf συγκινήθηκα με την ....σχεδόν προσωπική αφιέρωση της μελλοντικής ιστορίας σου ;) Βέβαια μέχρι να γράψεις την ιστορία σου και να συμμετάσχει στον διαγωνισμό θα περάσουν πολλά χρόνια και πολλές ιστορίες...αφού είμαστε +3 χρόνια πίσω.Πάντως όταν είπα ότι θα σταματήσω να ψηφίζω δεν περίμενα τόσες πολλές αντιδράσεις. Λόγω έλλειψης ψηφοφόρων,σύμφωνα με τα στατιστικά του @taver , φαντάζομαι. :D
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τα στατιστικά τα ανέφερα για να επισημάνω το περίεργο φαινόμενο ότι οι μισοί περίπου από όσους ψηφίζουν ρίχνουν μονοσταυρία. Το ότι ψηφίζουν λίγοι το ξέραμε ήδη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Τα στατιστικά τα ανέφερα για να επισημάνω το περίεργο φαινόμενο ότι οι μισοί περίπου από όσους ψηφίζουν ρίχνουν μονοσταυρία. Το ότι ψηφίζουν λίγοι το ξέραμε ήδη.
Φανταζόμουν ότι ψηφίζουν λίγοι,και από τα ποσταρίσματα των διαχειριστών,αλλά δεν είχα ψάξει να δω πόσο λίγοι ψηφίζουν.
 

nicolasg

Member
Μηνύματα
14
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
To φορουμ δεν παρακολουθειται ευκολα απο κινητα/ταμπλετ.....οποτε χανει μαλλον τους καθημερινους επισκεπτες που θα παρακολουθουσαν ολα τα θεματα και θα ψηφιζαν. πχ...παλια ηταν στο tapatalk , τώρα δεν υπάρχει τέτοια δυνατοτητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom