Ιστορία του μήνα - Ιούλιος 2011/Aύγουστος 2011 (3 ψήφοι)

Ιστορία του μήνα - Ιούλιος 2011/Aύγουστος 2011 (3 ψήφοι)


  • Total voters
    34
  • Poll closed .

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
επιτελους !
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μόλις ψήφισα κι εγώ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Δεν ξέρω στατιστικά ψήφων από αυτήν ή τις άλλες ψηφοφορίες.

Μήπως να υπήρχε και η δυνατότητα να ψηφίζεται η κάθε ιστορία μόνη της;΄Όταν τελειώσει ή ακόμη και κατά την διάρκεια της;Με μία κλίμακα βαθμολογίας 1-5;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν ξέρω στατιστικά ψήφων από αυτήν ή τις άλλες ψηφοφορίες.
Χμ? τι εννοείς δεν ξέρεις στατιστικά; τα αποτελέσματα είναι εμφανή στις παλιότερες ψηφοφορίες.

Μήπως να υπήρχε και η δυνατότητα να ψηφίζεται η κάθε ιστορία μόνη της;΄Όταν τελειώσει ή ακόμη και κατά την διάρκεια της;Με μία κλίμακα βαθμολογίας 1-5;
Έχει εξεταστεί αυτό, αλλά τί ακριβώς θα κερδίσουμε από αυτό; επίσης, με τις παλιότερες ιστορίες που έχουν διαβαστεί από τους περισσότερους τι θα γίνει που θα μείνουν χωρίς βαθμολογία;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Χμ? τι εννοείς δεν ξέρεις στατιστικά; τα αποτελέσματα είναι εμφανή στις παλιότερες ψηφοφορίες.



Έχει εξεταστεί αυτό, αλλά τί ακριβώς θα κερδίσουμε από αυτό; επίσης, με τις παλιότερες ιστορίες που έχουν διαβαστεί από τους περισσότερους τι θα γίνει που θα μείνουν χωρίς βαθμολογία;
Εννοώ ότι δεν έχω κάτσει να αναλύσω πόσοι ψηφίζουν κτλ.Αλλά από ότι έχει γραφτεί παλαιότερα δεν πρέπει να ψηφίζει και πολύς κόσμος συνολικά.

Τι κερδίζουμε;Πιθανόν να ψηφίζουν περισσότεροι(ας πούμε "εν θερμώ" μόλις διάβασαν την ιστορία) και θα είναι μια άμεση επιβράβευση/κίνητρο για τον συγγραφέα.
Οι διαγωνισμοί για τις παλαιότερες ιστορίες δεν θα καταργηθούν.Μπορεί να γίνονται παράλληλα και τα δύο.΄Ετσι θα βραβευθούν σταδιακά και οι παλαιότερες ιστορίες που αξίζουν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εννοώ ότι δεν έχω κάτσει να αναλύσω πόσοι ψηφίζουν κτλ.Αλλά από ότι έχει γραφτεί παλαιότερα δεν πρέπει να ψηφίζει και πολύς κόσμος συνολικά.
Όχι, είναι ένα συνηθισμένο "κακό" των forum, τα polls δε τραβάνε πολύ κίνηση.

Τι κερδίζουμε;Πιθανόν να ψηφίζουν περισσότεροι(ας πούμε "εν θερμώ" μόλις διάβασαν την ιστορία) και θα είναι μια άμεση επιβράβευση/κίνητρο για τον συγγραφέα.
Ε έχουμε τα "like", αυτό το σκοπό εξυπηρετούν. Βαθμολογία σε τόπικ υπήρχε πολύ παλιότερα στο φόρουμ, και χρησιμοποιούταν σπάνια από τα μέλη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Όχι, είναι ένα συνηθισμένο "κακό" των forum, τα polls δε τραβάνε πολύ κίνηση.



Ε έχουμε τα "like", αυτό το σκοπό εξυπηρετούν. Βαθμολογία σε τόπικ υπήρχε πολύ παλιότερα στο φόρουμ, και χρησιμοποιούταν σπάνια από τα μέλη.
Αν δοκιμάσθηκε παλαιότερα και δεν δούλεψε εντάξει.Πάντως εγώ εννοούσα η κάθε ψήφος να προστίθεται αυτόματα και να εμφανίζεται αμέσως(ίσως στον τίτλο) η συνολική και τρέχουσα βαθμολογία της κάθε ιστορίας.Δύσκολο μάλλον.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι αυτό είχαμε παλιά και δεν το χρησιμοποιούσε σχεδόν ποτέ κανείς.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Οι ιστορίες να μπορούν να αποθηκεύονται σε pdf (έστω και με τα ενδιάμεσα σχόλια) υπάρχει περίπτωση;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χμμμ, κάπου το είχα ξαναδεί παλιότερα αυτό, άσε να του ρίξω μια ματιά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ελπίζω το σαββατοκύριακο να διαβάσατε καμιά ιστορία... Για ψηφίστε!:minion shout:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τέλος!! Νικητές είναι οι:

1η θέση: το μέλος @hydronetta με την ιστορία "Τι αγχώνεσαι, μπας και σκοτεινιάσει;" (Η νύχτα που έγινε μέρα στα νορβηγικά φιορδ)

2η θέση: το μέλος @franmeg με την ιστορία Λατρεμένο Λάος

3η θέση: το μέλος @soudianos με την ιστορία Μονάχος, με τους μοναχούς του Αγ. Όρους

Ευχαριστούμε πολύ όσους ψηφίσανε, και φυσικά τους συγγραφείς όλων των ιστοριών! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.361
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom