Ιταλία Ιταλία με τη μαμά!

ElenaMusic

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Καλησπέρα! Έχουμε κλείσει εισιτήρια για Ρώμη 8 - 12 Απριλίου. (4 μέρες δεν είναι αρκετές για Ιταλία , το ξέρω) Σκέφτομαι να κλείσω τα 2 πρώτα βράδια στη Ρώμη, κεντρικά και μετά να πάμε με τρένο Φλωρεντία για ακόμα 2 βράδια. Μήπως είναι καλύτερα να πάμε Τοσκάνη, Σιεννα αντι Φλωρεντία? ή Νάπολη αντί Φλωρεντία? Αν συμφωνείτε για Φλωρεντία που θα προτείνατε να μείνουμε? κάπου κεντρικά, καθαρό ξενοδοχείο ή airbnb....Ρώμη εισηγήσεις για διαμονή πλιζ.. Ευχαριστώ πολύ.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Καλησπέρα! Το θέμα της διαμονής στη Ρώμη έχει συζητηθεί αρκετά. Μπορείς να δεις εδώ
https://www.travelstories.gr/community/threads/Ρώμη-πού-να-μείνω-help.26627/page-35#post-732716
ή εδώ
https://www.travelstories.gr/community/threads/Ρώμη-Καλύτερη-περιοχή-για-διαμονή-Προτάσεις-οικονομικού-ξενοδοχείου.22295/page-126#post-734538


Αν δεν έχετε ξαναπάει Ρώμη πιστεύω ότι αφού πάτε για 4 μέρες καλό θα ήταν να μείνετε στη Ρώμη. Εχει τόσα να δεις, να περπατήσεις, να απολαύσεις βόλτες.
Αν θέλεις να πας οπωσδήποτε εκτός Ρώμης, εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω που θα ήταν προτιμότερο να πας. Ας περιμένουμε τους πιο εμπειρους!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
4 μερες κ θα αλλαξετε κ πολη? Too much. Αν θεωρεις οτι πρεπει τοτε Φλωρεντια μονο. Δεν επαρκει ο χρονος για κατι αλλο. Σκεψου την εκδοχη ημερησιου ομως. 1 ωρα κ κατι ειναι, πηγαινετε πρωι κ βραδακι επιστρεφετε.
 

ElenaMusic

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Βασικα ειναι 5 μερες, 4 βραδια. Θα προσπαθησω να μεταπεισω την μητερα για να μεινουμε Ρωμη λοιπον!
 
Μηνύματα
31
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα! Έχουμε κλείσει εισιτήρια για Ρώμη 8 - 12 Απριλίου. (4 μέρες δεν είναι αρκετές για Ιταλία , το ξέρω) Σκέφτομαι να κλείσω τα 2 πρώτα βράδια στη Ρώμη, κεντρικά και μετά να πάμε με τρένο Φλωρεντία για ακόμα 2 βράδια. Μήπως είναι καλύτερα να πάμε Τοσκάνη, Σιεννα αντι Φλωρεντία? ή Νάπολη αντί Φλωρεντία? Αν συμφωνείτε για Φλωρεντία που θα προτείνατε να μείνουμε? κάπου κεντρικά, καθαρό ξενοδοχείο ή airbnb....Ρώμη εισηγήσεις για διαμονή πλιζ.. Ευχαριστώ πολύ.
αν έχετε διάθεση και όρεξη για περπάτημα η Ρώμη γυρίζεται άνετα σε 2-3 μέρες !!!θα μπορούσατε να κάνετε ακόμα και μονοήμερη στη Φλωρεντία με κάποιο γρήγορο τρένο!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom