Ιταλία Ιταλία οδικώς ή με τρένο;

vasiad

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Σας ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθειά σας. Εχετε δίκιο. Δεν αξιζει με αυτοκινητο σε αυτές τις περιοχές με τοσο καλό δίκτυο τρενων, λεωφορείων που έχει η Ιταλία. Θα επιλέξω περιοχές με το τρένο μόνο.
Εχω 5 νύχτες. Φτάνω Δευτέρα πρωί Μπολόνια 14/8 σκέφτομαι 2 νύχτες Μπολόνια, μετά σκεφτομαι Τετάρτη πρωί παίρνω τρένο για 1 νύχτα Βενετία μέχρι το απόγευμα Πέμπτης .
Εχω 2 ακόμα νύχτες. τι προτείνεται; Βερόνα, Πάντοβα, Φερράρα ; Λίμνη Γκάρντα φανταζομαι θα είναι δύσκολο χωρις αυτοκίνητο. Είδα και για cinque terre πάει το τρένο. θα άρεσε στα παιδια παραθαλάσσια αλλά Αυγουστο θα είναι φαντάζομαι δύσκολα εκεί. Επιστρέφω Σαββατο απόγευμα 19:30 από Μπολόνια.
Καμιά ιδέα .... τι να επιλέξω.
 

beatshooter

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
καλησπέρα σας ταξιδευω Αυγουστο για Μπολόνια με την οικογενεια μου (2 παιδια) . Ηθελα την βοηθειά σας.
Θέλω να γυρίσω τα διάφορα μέρη, Φεράρα, Πάντοβα, Βενετία κλπ. Να νοικιάσω αυτοκινητο (βρίσκω 50ευρώ την ημέρα) πρέπει να σκεφτω και καυσιμα και παρκινγκ, η να πάρω το τρένο. τι θα μου βγει πιο οικονομικα; Μπηκα στην trenitalia και δεν βγάζει δρομολόγια για Αυγουστο. Μόνο για να πάω Μπολόνια-Βενετια μου βγάζει 69ευρώ. χωρίς την επιστροφή. τον Ιούνιο που βάζω ενδεικτικά. είναι τοσο ακριβά; Μήπως κάνω κάποιο λάθος; Μήπως υπάρχει και άλλη εταιρεία με τρένα ; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ
Πριν λίγες μέρες γυρίσαμε από Ιταλία , είχαμε νοικιάσει αμάξι. Επειδή θα έχεις οικογένεια μαζί προτείνω να πας με τραίνο. Πρώτον το οδικό δίκτυο τους δεν είναι καλό, δεύτερον σαν οδηγοί είναι χειρότεροι από εμάς, τρίτον θα σε δυσκολέψει το θέμα πάρκινγκ (+ κόστος του)
 

vasiad

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Πριν λίγες μέρες γυρίσαμε από Ιταλία , είχαμε νοικιάσει αμάξι. Επειδή θα έχεις οικογένεια μαζί προτείνω να πας με τραίνο. Πρώτον το οδικό δίκτυο τους δεν είναι καλό, δεύτερον σαν οδηγοί είναι χειρότεροι από εμάς, τρίτον θα σε δυσκολέψει το θέμα πάρκινγκ (+ κόστος του)
σευχαριστω πολύ! αυτό θα κάνω αυτό μου λένε όλοι. εχω 5 νύχτες. μια και το έχεις "φρεσκο" που προτείνεις να μείνω; φτανω μπολονια και θα ξεκινησω με μπολονια και μετα βενετία. που αλλου να μείνω;
 

beatshooter

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
σευχαριστω πολύ! αυτό θα κάνω αυτό μου λένε όλοι. εχω 5 νύχτες. μια και το έχεις "φρεσκο" που προτείνεις να μείνω; φτανω μπολονια και θα ξεκινησω με μπολονια και μετα βενετία. που αλλου να μείνω;
Φλωρεντία θα εμένα σίγουρα και γενικά η επαρχία της Τοσκάνης έχει πολλά να δείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom