ΚΑΛΗΜΕΡΑ

dora

Member
Μηνύματα
29
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΦΝΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Γεια σας
Διαβαζόντας καποιές από τις ταξιδιωτικές ιστορίες σας πραγματικά διασκέδασα και ταξιδέψα μαζί σας. Έτσι λοιπόν είπα να ρθω στην παρέα σας για να μοιραστώ και εγώ τις δικές μου ταξιδιώτικες ιστορίες και παρώ πολύτιμες πληροφορίες.
Ταξιδευώ όσο συχνά το επιτρέπει ο ελευθέρος χρόνος μου και τα οικονομικά μου.
Συνήθως ταξιδεύω με την πάρεα μου χωρίς οργανωμένο group και δυστυχώς είμαι λίγο της τελευταίας στιγμής.
Έτσι λοιπόν σχεδιαζώ τελός Αυγουστού να πάω για 2 βδομάδες στη Μαλαισία. Έχουμε κλείσει μόνο αεροπορικά και όλα τα υπολοίπα λέμε να τα βρούμε στην πορεία.
Αν καποιός έχει ταξιδέψει Μαλαισία και έχει οποιόδηποτε ενδιαφέρουσα πληροφορία είναι ευπροσεδεκτός.
Ευχαριστώ και τα λέμε
:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome2: Dora.Οποτε θελεις ειμαστε ολοι αυτια να ακουσουμε τις ταξιδιωτικες σου ιστοριες.
Οσο για τη Μαλαισια στο τσακ ημουνα να παω πριν μερικους μηνες αλλα την ανταλλαξα με Φιλιππινες :lol:. Σημερα επεστρεψε απο Μαλαισια ο Gts και αφου προσαρμοστει λιγο θα εχει πολλα να μας πει.
Κι εγω ταξιδευω ανεξαρτητα και ειμαι της τελευταιας στιγμης επισης :lol:.
Ποια μερη της Μαλαισιας θα επισκεφτεις?
 

dora

Member
Μηνύματα
29
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΦΝΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Είμαι ακομα στην αναζήτηση.Ελπίζω την επομενη βδομαδα που θα εχω περισσοτερο χρονο, να κανω μια καλυτερη ερευνα.
Καταρχην θα ξεκινησουμε από kuala lumpur και στην συνέχεια λέμε για Melaka και νησιά όπως Langkawi, Perhentian.
Πάντως όσο ψάχνω τόσο χάνομαι.....παρα πόλλα μέρη με παρα πολυ δύσκολα ονοματα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χα! Το ιδιο δρομολογιο θα εκανα κι εγω..Απο Κουαλα Λουμπουρ στη δυτικη ακτη Πεναγκ και Λανγκαουι. Απο κει θα πηγαινα στην ανατολικη ακτη και νησια. Βεβαια τωρα τον Αυγουστο ο καιρος μαλλον δεν ευνοει τη δυτικη ακτη , φροντισε να ενημερωθεις για τον καιρο πριν φυγεις. Αλλα αφου θα ταξιδευεις ανεξαρτητα , εχεις την ευχερεια να μετακινηθεις αναλογα με τις συνθηκες :).

Κι εγω δυο εβδομαδες περιπου εχω καθε φορα..τα μερη ειναι πολλα και οι μερες λιγες :roll:.
Οταν επιστρεψεις θα περιμενω ρεπορταζ απο τη χερσονησο της Μαλαισιας γιατι πρεπει να ετοιμαστω για το επομενο ταξιδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.155
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom