Μήλος ΚΑΜΠΙΝΚ ΣΤΗΝ ΜΗΛΟ????????????

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ττο καμπινγκ ειναι πολυ καλο και κοντα στο λιμανι! η παραλια κοντα πολυ καλη...γενικα ολο το νησι μικρο και με συγκοινωνια, αρα τη παλευεις ανετα χωρις αμαξι...οι παραλιες πολυ καλες και με ποικιλια...απο ζωη μη φανταστεις πολυ τρελα πραγματα αλλα στον αδαμα εχει καποια μπαρακια που βρηκα πολυ συμπαθητικα....εμεις παντως πηγαμε για 5 μερες και μειναμε 8 τελικα...
mfish διαφωνω...
κλαμπινγκ δεν εχει κατι το ιδιαιτερο...3-4 μπαρακια μαζεμενα...αλλωστε δε φημιζεται γι αυτο.Το νησι δεν εχει καλη συγκοινωνια,χρειαζεστε οπωσδηποτε αυτοκινητο για τις παραλιες!Εμενα είναι απ τ αγαπημενα μου...θεωρω εχει τις πιο ομορφες παραλιες στις κυκλαδες...μη σου πω και απ ολα τα νησια
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
όπως καταλάβατε η μήλος είναι λάθος επιλογή. εγώ αυτό που πραγματικά δεν κατάλαβα είναι τί ακριβώς ψάχνετε. νυχτερινή ζωή και διασκέδαση ή κάμπινγκ, χαλάρωμα, ησυχία, ηρεμία, ηλιοθεραπεία, ταβλάκι κ.λ.π. γιατί εάν θέλετε έντονη νυχτερινή ζωή με μπαρ , κλάμπ και συναφή η μήλος παίδες δεν είναι το νησί που ψάχνετε. εάν πάλι θέλετε κάτι πολύ ερημικό, πάλι η μήλος δεν προτείνεται. ξανασκεφτείτε το γιατί σας βλέπω να φεύγετε στο τριήμερο με το πρώτο πλοίο. κατά την άποψη μου (και να με συγχωράτε) υπάρχουν πιο κατάλληλα για την ηλικία σας νησιά. καλά να περάσετε!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
συμφωνω και εγω οτι ειναι καλυτερα αλλου για την ηλικια και την παρεα...απλα νομιζα οτι ειχατε κλεισει σιγουρα για εκει....παρος, ιος, σκιαθος εχουν σαφως καλυτερη ζωη!!!
 

ματινα30

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα σας...αν και το θεμα ειναι απο το 2009...αποφασισα να γραψω για να υπαρχει και νεοτερη εκδοση.....
επισκεφτήκαμε τη μηλο φετος με το αγορι μου απο 10/8 - 18/8 20014 και μειναμε στο καμπιγκ...εμενα η πρωτη μου φορα οσο αναφορα το καμπιγκ...
εχω νευριασει τοσο πολύ φετος με το νησι κ τους κατοικους που θα το γραψω παντου....
κκαταρχας δεν συμφωνω καθολου με τους παραπανω...δεν εχει καλή συγκοινωνια....το τελευταιαο δρομολογιο ειναι στις 10 παρα το βραδυ...και τελος...κ για να γυρισεις ας πουμε απο τον αδαμαντα στο καμπιγκ αποσταση 10 λεπτα με αμαξι θες 10 ευρο!!!!!!!! το καμπιγκ σαν χωρος ενταξει καλός ηταν...οικονομικος...απο καθαριοτητα μετρια...τα ντους με μικροπροβλήματα κ οχι ζεστο νερο συνέχεια...το εστιατίριο εχει πολύ καλες μεριδες και πολύ οικονομικο...αλλα οι υπάλληλοι ηταν απο αδιαφοροι εως αγενης....στη ρεσεψιον μηλουν με υφος και σχεδον ειρωνικα...κ οταν ειναι ευγενικοι...ειναι τοσο ψευτικο που ηθελες να βαλεις τα γελια......καλυτερη συμπεριφορα όπως παντα χρίζουν οι ξενοι!!!!!! και το ιδιο συμβαινει και σε αρκετες επιχειρησεις....πχ. φουρνοι στο κεντρο....ντροπή τους..και τετοιες εποχες...που ο κοσμος μαζευει οτι εχει για να παει μερικες μερες να χαλαρωσει...και να αφησει τα λιγα λεφτακια του....να φερονται ετσι.... τωρα σαν νησι δεν με εντυπωσιασε..που λενε ολοι....ναι οκ..εχει καταπληκτικα τιρκουαζ σμαραγδενια νερα..αλλα οι παραλίες ειναι περισσοτερο για φωτογραφηση παρα για ηρεμο κολυμπι ηλιοθεραπεια..να χαρεις τα νερα...οι παραλίες που αξιζουν ειναι λίγες...κ πιο πολύ οι κρυφες....οι δρομοι θελουν τζιπ για τις περισσοτερες....αλλιως χαλας το αμαξι σου...το οποιο θες οπωσδηποτε γιατι οι ανθρωποι ειναι τρελοι...ζητουσαν 100 ευρ. τη μερα για γουρουνα!!!!!!!!!!!!!!!!εννοειται ολα πανακριβα....και ο γυρος της μηλου εχει καποιες παραλιες καλες....αλλα ειναι υπερκτιμημενος,,,αρκετες τις βλεπεις κ μονος σου....αξιζει τον κοπο ομως να παρετε αυτα με το φαγητο που οι τιμες παιζουν απο 55-70 ευρο..η θαλασσιτρα ειναι πολυ καλή!!!! γιατι μετα τον γυρο δεν χρειαζεται να πας και εξω το βραδυ για φαι...που θα ερει μια ή αλλη με αυτο με τα 30!!!!μην τα λυπηθείτε....εμεις βεβαια με τα 30 πήγαμε αλλα μετα ειδαμε οτι ηταν καλύτερα τα αλλα αφου χαλασαμε τα ιδια λεφτα!!!κ χωρις υποβρυχιες φωτο και τοσες ωρες κολυμπι που αφηνουν ολοι οι αλλοι!!!!!!!!
αυτα ειχα να πω....δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο τελικά...δεν θα ξαναπήγαινα ποτε!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom