Κάθε αρχή και δύσκολη!

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Χαιρετώ όοοολη την παρέα του Travel Stories ! :)

Το θέμα έχει ως εξής: Είμαι η Jen, σχεδόν στα 23 και μετρώ αντίστροφα για τις 81 ημέρες που θα πρέπει να περάσουν, ως το ταξίδι μου σε California και Seattle....
Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ ξανά στο εξωτερικό, δεν έχω μπει καν σε αεροπλάνο, αλλά ανυπομονώ γι' αυτή την πρώτη, τρομακτική αλλά και αξέχαστη εμπειρία!

Ελπίζω σε λίγους μήνες να είμαι σε θέση να γράψω αναλυτικά και με όμορφες λεπτομέρειες, γι' αυτο που πρόκειται να ζήσω...

Όσοι έχουν ταξιδέψει ήδη στα μέρη που προανέφερα, είναι παραπάνω απο καλοδεχούμενοι να μοιρστούν τις εμπειρίες τους μαζί μου;)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Τέλεια, τέλεια! Εγώ θα το κανω τον Σεπτέμβριο, οπότε θα ανταλλαξουμε εντυπωσεις, νεότευκτο μέλος του φόρουμ.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
81 βασανιστικές μέρες...αυτό είναι τρομακτικό, όχι το ταξίδι που θα κάνεις!
Καλώς ήρθες και καλά ταξίδια!!!
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Φυσικά! Ανταλλαγή εντυπώσεων, φωτογραφιών και ταξιδιωτικών εμπειριών!

Μέχρι τότε, θα πρέπει να ''ανεχτείτε'' κάθε χαζή-πλήν τίμια- απορία μου:bleh:
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
81 βασανιστικές μέρες...αυτό είναι τρομακτικό, όχι το ταξίδι που θα κάνεις!
Καλώς ήρθες και καλά ταξίδια!!!
Οι 81 ημέρες θα περάσουν σχετικά γρήγορα, δεδομένου ότι πριν το ταξίδι προηγείται μια παρουσίαση πτυχιακής και μια ορκομωσία.
Μετά από αυτά, θα είναι και επίσημα η ώρα όπου θα πρέπει να αγχωθώ! Αλλά μακάρι όλα τα άγχη μας, να ήταν ''τέτοιου τύπου''.

Καλώς σας βρήκα και πάλι!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πτυχιακή; Πώς θα συγκεντρωθείς στην πτυχιακή με ένα ταξίδι να περιμένει αμέσως μετά; Εκτός αν η πτυχιακή έχει σχέση /θέμα με τη γεωγραφία...και συγκεκριμένα τις Η.Π.Α. :haha:
Τώρα δε μου ακούγεσαι ιδιαίτερα ανυπόμονη, αλλά νομίζω 3-4 μέρες ακόμη εδώ, αρκούν για να αλλάξει πολύ αυτό! :D
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
νομίζω 3-4 μέρες ακόμη εδώ, αρκούν για να αλλάξει πολύ αυτό! :D
Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, αγαπητή Jen, αλλά την ώρα που έκανες register σε αυτό εδώ το φόρουμ, έκανες register στην απόλυτη και άνευ προηγουμένου κατρακύλα. Θα κατρακυλήσεις κι εσύ, όπως όλοι... Φευ!:D
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Πτυχιακή; Πώς θα συγκεντρωθείς στην πτυχιακή με ένα ταξίδι να περιμένει αμέσως μετά; Εκτός αν η πτυχιακή έχει σχέση /θέμα με τη γεωγραφία...και συγκεκριμένα τις Η.Π.Α. :haha:
Τώρα δε μου ακούγεσαι ιδιαίτερα ανυπόμονη, αλλά νομίζω 3-4 μέρες ακόμη εδώ, αρκούν για να αλλάξει πολύ αυτό! :D

Άν σου πω ότι κοιτάω ξανά και ξανά το confirmation email για την κράτηση μου σχεδόν κάθε μέρα και αναρωτιέμαι αν όντως τα έχω κλείσει, τι να θα μου πεις?!:bleh: Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα 100%, κάτι που είναι καλό γιατί αλλιώς η πτυχιακή θα πάει περίπατο!

Δυστυχώς η πτυχιακή δεν έχει να κάνει με γεωγραφία Η.Π.Α, αλλά για ένα περίεργο λόγο, αρκετά από τα paper που διαβάζω προέρχονται από ερευνητικά ιδρύματα στην Califrornia...τώρα αυτό είναι τυχαίο??! Δε νομίζω...
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, αγαπητή Jen, αλλά την ώρα που έκανες register σε αυτό εδώ το φόρουμ, έκανες register στην απόλυτη και άνευ προηγουμένου κατρακύλα. Θα κατρακυλήσεις κι εσύ, όπως όλοι... Φευ!:D
Ανυπομονώ να κατρακυλήσω!! Η καλύτερη κατρακύλα so far νομίζω...:D
Πάντα διάβαζα το φόρουμ και επιτέλους είμαι χαρούμενη που μπορώ και αποτελώ ένα απο τα μέλη!!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ανυπομονώ να κατρακυλήσω!! Η καλύτερη κατρακύλα so far νομίζω...:D
Πάντα διάβαζα το φόρουμ και επιτέλους είμαι χαρούμενη που μπορώ και αποτελώ ένα απο τα μέλη!!
Τώρα θα σου πω το πιο αηδιαστικό, το πιο politically correct, το πιο κολλώδες πράγμα που έχεις ακούσει στη ζωή σου:
Για να είσαι μέλος του φόρουμ, δεν χρειάζεται να ταξιδεύεις(ανω τελεια)αρκεί να ονειρεύεσαι.

Είναι χάλια, αλλά αν αφαιρεσεις το γλοιωδες γλωσσικο σωμα και κρατησεις το νοημα, είναι πολύ συμπαθητικό, ε;
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Είναι πολύυυυ συμπαθητικό και πολύ αληθινό.
Συμφωνώ απόλυτα.
Όταν δεν μπορεί να ταξιδεύει το σώμα, ας ταξιδεύει τουλάχιστον το πνεύμα... (και νομίζω ότι τέτοιου είδους ταξίδια, έχουμε κάνει όλοι!)
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Και ερωτώ...τα εισητήρια για California (συγκεκριμένα για το LAX) για 14 Ιουνίου, κόστισαν $940 τα οποία μεταφράζονται σε 680 ευρώ περίπου. Ήταν το καλύτερο που μπορούσα να βρω, δεδομένου ότι το καλοκαίρι οι τιμές πέρνουν την ανηφόρα... Οι πτήσεις διαρκούν 16hr 50mn και 19hr 15mn (αντίστοιχα) μαζί με τις ενδιάμεσες στάσεις και θα είναι όλες με την British Airways.
Πώς σας φαίνεται?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.387
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom