Βραζιλία Ισημερινός Περού Κάποιος που να εχει κάνει οδικώς Εκουαδόρ-iquitos Περού-Μανάους Βραζιλίας

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
106
Likes
277
orestcrete said:
Φιλε Ταξιδιωτη θα σε χρειαστω στο μελλον. Ελπιζω να γραψεις για το ταξιδι σου γιατι ενδιαφερει κοσμο ;)
Φίλε Ορεστη το σκέφτομαι πολυ αυτόν τον καιρό να γυρίσω πάλι εκεί .Οτι πληροφορίες χρειαστείς απο τα μέρη που ξερω χαρα μου να βοηθήσω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
John-Rebus said:
Επίσης αν γνωρίζει κανείς, τόσο για Περού, από ποια ευρωπαϊκή πόλη είναι καλύτερα να ψάχνει κανείς για να βρει φθηνό εισιτήριο (κάτω από 1000€) και αν υπάρχει αεροπορική που να βγάζει προσφορές;
Ευχαριστώ.
Παρισι με sky team. Delta,KLM,Air Europa.τωρα για χειμωνα,ανοιξη,ιουνιο ειναι στα 720+. κ 155 με Alitalia για Παρισι πχ εισαι πολυ κατω απο 900.
 

Miltoss

Member
Μηνύματα
44
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΑριζοναΟρλεανη Γουατεμαλα
Ταξίδι-Όνειρο
Τρένο Ιμαλαιων ΠεκίνοΛάσα
Δεν με πρηζεις φίλε μου χαρά μου να σε βοηθήσω οπως μπορώ.
Πήγα τον περασμένο χειμώνα (Δεκ.Γεν.Φλεβ.) 3 μήνες.
Πήγα και Ιγκουασου απο την πλευρά της Αργεντινης ειναι πολυ καλύτερα.Στις Ανδεις πέρασα στην αρχή με λεωφορείο όταν πήγαινα Σαντιαγκο ,ένα ξερό τοπίο αλλα μεγάλης ομορφιάς.
Σε ένα μήνα ειναι αδύνατο να γυρίσεις τόσα πολλά μέρη επικεντρωσου σε 1-2 χώρες.Προσωπικα θα σου έλεγα να περάσεις 10 μέρες Περου Ματσου Πιτσου(καταπληκτικης ομορφιάς)λίμνη Τιτικακα και Λιμα και μετά να πας Ικιτος κΑι να μπεις Βραζιλία.
Απλα θα σου πω ενα μέρος που έχει μείνει στο μυαλό μου και δεν ειναι πολυ γνωστό .Cabo Polonio ,Ουρουγουαη 4 ώρες με το λεωφορείο απο το Μοντεβιδεο και περίπου μια ώρα μετά την γνωστή Punta del Este.Google it και θα δεις.

Εχα πάει στο Περού το 2005 (Μάτσου πίτσου. Τιτικάκα, Αμαζόνιο κτλπ)
Και για αυτό τώρα θέλαμε να πάμε Εκουαδόρ και απο εκει Βραζιλία.
Το αεροπορικό όμως απο Κίτο για Μανάους βγαίνει απο 550 -600 ευρω, ετσι είμαστε υποχρεωμένοι να αλλάξουμε τα σχέδια μας...

Βρήκαμε πτήση Βερολίνο - Ρίο και επιστροφή Buenos Aires - Βερολίνο
με 650 Ευρώ...

Το νέο πλάνο λέει απο:

Ρίο θα πάμε αεροπορικώς Μανάους
απο το Μανάους - Μπέλεμ
απο Μπέλεμ - Σαλβατόρ
και απο Σαλβατόρ - Ρίο ...

Από Ρίο καταρράκτες iguazu Brazil
iguazu Argentina - Buenos Aires................
Ταξιδιώτη περιμένω τα φώτα σου εαν βγαίνει αυτο το πλάνο
και τι αλλο αξίζει να δουμε απο Αργεντινή ???

Υ.Σ. Η φίλη μου ρωτάει στο Cabo Polonio απο ποιό πηγάδι εβγαζες νερό ??? ησουν απο την πλευρά των Χίπις η των φραγκάτων ???
 

Miltoss

Member
Μηνύματα
44
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΑριζοναΟρλεανη Γουατεμαλα
Ταξίδι-Όνειρο
Τρένο Ιμαλαιων ΠεκίνοΛάσα
Ο φίλος που πάει Εκουαδόρ μπορεί να μας πει πόσο κοστίζει το εισιτήριο που χει κλείσει και με ποια εταιρία πετάει;

Επίσης αν γνωρίζει κανείς, τόσο για Εκουαδόρ όσο και Περού, από ποια ευρωπαϊκή πόλη είναι καλύτερα να ψάχνει κανείς για να βρει φθηνό εισιτήριο (κάτω από 1000€) και αν υπάρχει αεροπορική που να βγάζει προσφορές;

Ευχαριστώ.

Φίλε μου η τιμή του εισιτηρίου εξαρτάται και απο το χρονικό διάστημα που κάποιος ταξιδεύει...

π.χ για Γενάρη Φλεβάρη

Μαδρίτη - Κίτο <=> Κίτο - Μαδρίτη με KLM + DELTA στάση Αμστερνταμ 753 Ευρώ με φόρους...


Μαδρίτη - Λίμα <=> Λιμα - Μαδρίτη με KLM + DELTA στάση Αμστερνταμ
653 Ευρώ με φόρους ...

Για Νότια Αμερική ευρωπαικές πόλης με φτηνα εισιτήρια ειναι Αμστερνταμ , Λονδίνο, Μαδρίτη , Βερολίνο , Φρανκφούρτη, Μόναχο ... Εξαρτάται το πότε και το που ... Κάποιες φορές συμφέρει Το Παρίσι και η Ρώμη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom