ΗΠΑ Κάρτα SIM από Αμερική

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ταξίδι-Όνειρο
(on list)
Καλησπέρα σας,
Θα ταξιδέψω σε 9 μέρες στις Η.Π.Α σκέφτηκα λοιπόν να πάρω μία κάρτα ΣΙΜ από εκεί λόγω των απίστευτων χρεώσεων που θα έχω εαν κρατήσω τη δικιά μου με το Ελληνικό νούμερο.
Σκέφτηκα λοιπόν αφού πάρω μία κάρτα SIM να βάλω ένα πακέτο ΜΟΝΟ internet και να καλώ μέσω Viber ή Skype τι λέτε; ισχύει κάτι τέτοιο; Άκουσα ότι συμφαίρει καλύτερα....
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Καλημερα! Ναι μπορεις να το κανεις. Εγω το ειχα κανει με την T-Mobile (ηταν η πιο οικονομικη για το πακετο που με ενδιεφερε). Θυμησου απλα να τσεκαρεις οτι η συσκευη σου υποστηριζει το δικτυο 3G της εταιρειας που θα επιλεξεις (γιατι δεν ειναι δεδομενο).
 

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ταξίδι-Όνειρο
(on list)
Καλημερα! Ναι μπορεις να το κανεις. Εγω το ειχα κανει με την T-Mobile (ηταν η πιο οικονομικη για το πακετο που με ενδιεφερε). Θυμησου απλα να τσεκαρεις οτι η συσκευη σου υποστηριζει το δικτυο 3G της εταιρειας που θα επιλεξεις (γιατι δεν ειναι δεδομενο).
I phone 5 έχω θεωρητικά καλύπτει έτσι;;
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Sp.Ch said:
I phone 5 έχω θεωρητικά καλύπτει έτσι;;
Δεν ξερω να σου απαντησω για το συγκεκριμενο τηλεφωνο. Θα πρεπει να ελεγξεις τις συχνοτητες GSM της τηλεφωνικης εταιρειας που θα επιλεξεις και τις συχνοτητες της συσκευης σου. Θα ξερουν να σου πουν κ εκει παντως, αν δεν το ψαξεις μονος σου απο internet.
 

NIKIMAK

Member
Μηνύματα
75
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Νέα Υόρκη και ξανά
Αν και δεν ειμαι καμμια διαννοια στην τεχνολογια, νομιζω οτι εφοσον θες να χρησιμοποιησεις viber η skype, ποιος ο λογος να αλλαξεις sim ; Αφου ουτως αλλως δε χρεωνεσαι.
 

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ταξίδι-Όνειρο
(on list)
Αν και δεν ειμαι καμμια διαννοια στην τεχνολογια, νομιζω οτι εφοσον θες να χρησιμοποιησεις viber η skype, ποιος ο λογος να αλλαξεις sim ; Αφου ουτως αλλως δε χρεωνεσαι.
Γιατι μπορεί να χρειαστούν στη δουλεια μου κάτι ή ακόμα και να συνδέσω μέσω team viewer οπότε θα χρειαστω 3G ειναι ακριβά τα πακέτα εκει ξέρει κανεις;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
I phone 5 έχω θεωρητικά καλύπτει έτσι;;
To iPhone 5 δέχεται μόνο Νano-SIM, που είναι διαφορετικές από τις κανονικές Sim. Στις ΗΠΑ, διατίθενται μόνο από ΑΤΤ & Verizon (που είναι οι εταιρίες που διαθέτουν το iphone στις ΗΠΑ), και νομίζω μόνο με συμβόλαιο (τσέκαρέ το αυτό).
 

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ταξίδι-Όνειρο
(on list)
To iPhone 5 δέχεται μόνο Νano-SIM, που είναι διαφορετικές από τις κανονικές Sim. Στις ΗΠΑ, διατίθενται μόνο από ΑΤΤ & Verizon (που είναι οι εταιρίες που διαθέτουν το iphone στις ΗΠΑ), και νομίζω μόνο με συμβόλαιο (τσέκαρέ το αυτό).

Αλήθεια δεν ήξερα κάτι τέτοιο....Που μπορώ να το τσεκάρω αυτό;
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Πας σε ένα κατάστημα T-Mobile..ζητάς ένα τουριστικό πακέτο τον 30 ημερών για Ελλάδα.. πληρώνεις περίπου 60 δολάρια και μπορείς να μιλάς και να στέλνεις text Αμερική απεριόριστα..μπορείς να μιλάς σε σταθερά Ελλάδα απεριόριστα και text σε κινητά επίσης απεριόριστα..επισης θα έχεις unlimited internet 3g και 100mb 4g..αυτά πριν 3 μήνες περίπου..δεν πιστεύω να έχει αλλάξει κάτι έως σήμερα..
 

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Ξέρετε εάν ισχύει ακόμα αυτό το πακέτο; Ειδικά το απεριόριστο Ίντερνετ θα ήταν αρκετά πρακτικό!
Επίσης ξέρετε αν χρεώνεσαι όταν σε καλούν στον αριθμό αυτο της T-Mobile?
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
εγω πηγα με 50 ευρω καρτα (cosmote) εκανα το λαθος και ανοιξα τα δεδομενα σε 2 λεπτα μου την ρουφηξε. πηγα μετα και πηρα καρτα sim της t-mobile με 50 δολαρια με παιρνουν απεξω , 2 GB internet και απεριοριστο μολις τελιωσουνε τα 2GB. τηλ φουλ εντος ΗΠΑ και sms.aαπλα να ξερετε σε καθε starbucks εχει wi fi.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom