Κίμωλος 2012

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω την γη απο ψηλα!!
Σ'ευχαριστω..επισης!!!
Καποια στιγμη θα σου γραψω και Τι να φας και ΠΟΥ!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Διαβαζα τις απόψεις σας για το νησί, καθώς πρόκειται να το επισκεφτώ στις αρχές Σεπτεμβρίου, και οφείλω να ομολογήσω ότι με προβληματίσατε αρχικά. Στην συνέχεια όμως διαβάζοντας προσεκτικότερα διαπίστωσα ότι αυτά που πάω να βρώ εκεί (ησυχία, καθαρά νερά, λίγο κόσμο) δεν τα κλονίσατε!
Εχω πάντως την εντύπωση ότι η γεύση που σου αφήνει ένας τόπος, έχει να κάνει και με την διάθεση της χρονικής περιόδου (μπορεί να υπάρχουν και άλλα στο μυαλό που να μην επιτρέπουν την χαλάρωση), την παρέα, την κακή αντιμετώπιση από τους επαγγελματίες κλπ. κλπ. Εν πάσει περιπτώσει κουβέντες σαν κι αυτή προφυλάσσουν στο μέτρο του δυνατού και τους επόμενους από κακοτοπιές...

Εύχομαι να περάσεις πολύ καλά στην Κίμωλο. Αν οι προτεραιότητες σου είναι αυτές που γράφεις μάλλον δεν θα απογοητευτείς. Εμείς πάντως είχαμε χαλαρώσει απίστευτα. Τώρα όσον αφορά στις "κακοτοπιές", αυτές υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα σε κάθε μέρος που επισκεπτόμαστε ως τουρίστες και το ανακαλύπτουμε και προσπαθούμε να το καταλάβουμε. Εγώ δεν μπορώ να μη τις αναφέρω και μακάρι να έχουν διορθωθεί όλα προς το καλύτερο.
 

vlasis18

Member
Μηνύματα
27
Likes
82
Μα η ύπαρξη τέτοιων συζητήσεων, αυτό ακριβώς εξυπηρετεί. Το να γράφει δηλ. κανείς τις εντυπώσεις του, οι οποίες δεν είναι υποχρεωτικό να είναι ταυτόσημες με των άλλων. Αυτές άλλωστε εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες. Εν πάσει περιπτώσει και οι αρνητικές εντυπώσεις δεν γράφονται γιά να κάνεις κανείς με σκοπό κακό σε κάποιον (τους περισσότερους επαγγελματίες ούτε τους γνωρίζουμε και ούτε θα τους ξαναδούμε), αλλά για να προφυλάξεις τους επόμενους επισκέπτες και έμμεσα να αναγκάσεις και τον 'σκάρτο΄επαγγελματία να διορθώσει τα κακώς κείμενα.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
καλησπερα παιδια , γνωρίζει κανενας να μου πει αν ειναι καλα τα ενοικιαζόμενα echinouses, sardis , faros και Καλαμιτσι?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλαμίτσι: στην ομώνυμη παραλία. Όχι πολύ μακριά από τη Χώρα, αλλά εκεί δεν έχει τίποτα άλλο εκτός από παραλία και την (πάλι ομώνυμη) ταβέρνα. Άστο.
Sardis: Στην παραλία της Αλυκής. Πιο κοντά στην Χώρα. Μου είχαν φανεί πολύ συμπαθητικά. Είναι πίσω από την ταβέρνα. Εκεί γύρω όμως δεν έχει να κάνεις πολλά πράγματα: παραλία - ταβέρνα.
Καλύτερα να μείνετε στη Χώρα.
Faros: Αν είχες διαβάσει την ιστορία μου (είναι το τοπικ στο οποίο πόσταρες), θα έβλεπες ότι τα προτείνω.
Όπως προτείνω κι άλλα
Για το echinouses βάλε λινκ.
Και μη στέλνεις το ίδιο μήνυμα σε όλα τα τοπικ που έχουν τη λέξη Κίμωλος.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλαμίτσι: στην ομώνυμη παραλία. Όχι πολύ μακριά από τη Χώρα, αλλά εκεί δεν έχει τίποτα άλλο εκτός από παραλία και την (πάλι ομώνυμη) ταβέρνα. Άστο.
Sardis: Στην παραλία της Αλυκής. Πιο κοντά στην Χώρα. Μου είχαν φανεί πολύ συμπαθητικά. Είναι πίσω από την ταβέρνα. Εκεί γύρω όμως δεν έχει να κάνεις πολλά πράγματα: παραλία - ταβέρνα.
Καλύτερα να μείνετε στη Χώρα.
Faros: Αν είχες διαβάσει την ιστορία μου (είναι το τοπικ στο οποίο πόσταρες), θα έβλεπες ότι τα προτείνω.
Όπως προτείνω κι άλλα
Για το echinouses βάλε λινκ.
Και μη στέλνεις το ίδιο μήνυμα σε όλα τα τοπικ που έχουν τη λέξη Κίμωλος.
http://www.echinousa-kimolos.com/rooms-kimolos
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλαμίτσι: στην ομώνυμη παραλία. Όχι πολύ μακριά από τη Χώρα, αλλά εκεί δεν έχει τίποτα άλλο εκτός από παραλία και την (πάλι ομώνυμη) ταβέρνα. Άστο.
Sardis: Στην παραλία της Αλυκής. Πιο κοντά στην Χώρα. Μου είχαν φανεί πολύ συμπαθητικά. Είναι πίσω από την ταβέρνα. Εκεί γύρω όμως δεν έχει να κάνεις πολλά πράγματα: παραλία - ταβέρνα.
Καλύτερα να μείνετε στη Χώρα.
Faros: Αν είχες διαβάσει την ιστορία μου (είναι το τοπικ στο οποίο πόσταρες), θα έβλεπες ότι τα προτείνω.
Όπως προτείνω κι άλλα
Για το echinouses βάλε λινκ.
Και μη στέλνεις το ίδιο μήνυμα σε όλα τα τοπικ που έχουν τη λέξη Κίμωλος.
εκλεισα τελικά στο Μελτέμι, σ' ευχαριστώ για τις συμβουλες
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
εκλεισα τελικά στο Μελτέμι, σ' ευχαριστώ για τις συμβουλες
Επικοινώνησες με την κόρη στην ΑΘήνα ή την μαμά στο νησί; Εγω κάλεσα σήμερα στο σταθερό και μίλησα με την μαμά που όμως δεν ήξερε να μου πει διαθεσιμότητα για τα δωμάτια αυτά αλλα για τις γκαρσονιέρες στο κάστρο, στο Χωριό.

Παρεπιπτόντως, η Μπονάτσα σαν περιοχή διαμονής ειναι τραγική επιλογή;
 
Last edited:

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Επικοινώνησες με την κόρη στην ΑΘήνα ή την μαμά στο νησί; Εγω κάλεσα σήμερα στο σταθερό και μίλησα με την μαμά που όμως δεν ήξερε να μου πει διαθεσιμότητα για τα δωμάτια αυτά αλλα για τις γκαρσονιέρες στο κάστρο, στο Χωριό.

Παρεπιπτόντως, η Μπονάτσα σαν περιοχή διαμονής ειναι τραγική επιλογή;
Δεν ξερω με ποια απο τις 2 μιλησα, παντως η επικοινωνια και η κρατηση εγινε με mail.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Επικοινώνησες με την κόρη στην ΑΘήνα ή την μαμά στο νησί; Εγω κάλεσα σήμερα στο σταθερό και μίλησα με την μαμά που όμως δεν ήξερε να μου πει διαθεσιμότητα για τα δωμάτια αυτά αλλα για τις γκαρσονιέρες στο κάστρο, στο Χωριό.

Παρεπιπτόντως, η Μπονάτσα σαν περιοχή διαμονής ειναι τραγική επιλογή;
Τραγικη δεν ειναι,αβολη ομως ειναι.Εκτος αν αποζητας απολυτη ηρεμια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom