Καθάρισμα ειδών ταξιδίου

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Έχω χρόνια τώρα ένα μαξιλαράκι ταξιδίου της Samsonite που με βόλεψε πάρα πολύ, με μια απαλή σαν από συνθετικό μετάξι θήκη και μικροσφαιρίδια στο εσωτερικό του. Μήπως έχει κανείς πλύνει κάτι σαν αυτό να μου δώσει οδηγίες; Στην ιστοσελίδα της εταιρίας λέει ότι συνιστούν μόνο τοπικό καθαρισμό με ελάχιστα βρεγμένο πανάκι και μαλακό σαπούνι, αλλά μου φαίνεται λίγο κάπως να μην μπορεί να πλυθεί κανονικά, τόσο που σκέφτομαι να το αδειάσω και να το πλύνω. Αν έχει πλύνει κανείς κάτι τέτοιο ας μας πει.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
5.402
Τι είναι αυτά?:)

Στην ιστοσελίδα της εταιρίας λέει ότι συνιστούν μόνο τοπικό καθαρισμό με ελάχιστα βρεγμένο πανάκι και μαλακό σαπούνι,
Η καλύτερη λύση είναι να κάνεις αυτό που λέει η εταιρεία, αλλιώς ρισκάρεις.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
φανταζομαι κατι τετοιο θα εννοει


να σου πω την αληθεια ουτε εγω θα αντεχα να μην το πλυνω κανονικα, οποτε θα το αδειαζα και θα το επλενα καποια στιγμη, ΟΜΩΣ θα ημουν ετοιμη και να αγορασω καινουργιο
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Ok, έστειλα ερώτημα στην εταιρεία, έχω δοκιμάσει πολλά μαξιλαράκια αλλά κανένα δεν με βόλεψε όσο αυτό. Αν, όπως νομίζω, έχει κι άλλη μια θήκη με τα σφαιρίδια στο εσωτερικό του, τότε μάλλον θα το ανοίξω και θα πλύνω την έξω θήκη. Έχω ένα άλλο μαξιλάρι με σποράκια, φυτικής όμως προέλευσης, που όταν το άνοιξα και τα πέρασα από κόσκινο γέμισαν κουβάδες πάντως ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.035
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom