Καινουρια στην παρεα

Μηνύματα
18
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
KΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα, ειμαι καινούρια στην παρεα..
Λοιπον, ξεκινάμε...
Ειμαι φωτογράφος στο επαγγελμα,
Μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια, αλλα όχι με αεροπλάνο, και με πολλα λεφτα στην τσέπη.. (καταβαθος φοβάμαι τα αεροπλάνα- και δεν εχω πολλά λεφτα), επισεις με τα κτελ, δεν νιωθω ταξίδι, παρα μόνο μια αισθηση σαρδελας σε κονσέρβα...

Μου αρέσουν τα ταξίδια με τρένο, και ειδηκά οταν διαρκεί αρκετα.. Να χαζέυω την διαδρομή, να γνωρίζω ανθρώπους μεσα σε αυτό αλλης κουλτούρας και πολιτισμού, Και κατα την ταπεινή μου γνώμη. σε ενα ταξιδι το 50 % που αξιζει ειναι η διαδρομή, και το 10 % ο προορισμός το αλλο 20% η διαθεση και η ψυχη και το 20% ο σκοπός... Δεν ειναι περιπέτεια, ειναι τρόπος ζωης, Υλικό για την δουλειά μου, και που χαράζει την ζωή μου σαν εμπειρία..

Καποτε ειχα μεινει 7ωρες σε εναν σταθμό, μεσα σε χωράφια, περιμένοντας ενα τρένο που έχασα καθός ειχαν αλλαξει οι μετεπιβιβάσεις, γνωρισα 4 διαφορετικές ιστορίες ανθρώπον.. Ενα ολόκληρο βιβλίο..
Ακομα και τα <<ατυχα>> σε ενα ταξίδι ειναι φοβερή εμπειρία (αρκει να μην σε κυνηγάει η δουλειά)


Ταξιδεύω πάντα μόνη, δυστηχώς ή ευτυχώς ειμαι ο ανθρωπος που ξυπνάει το πρωι και λέω ''παω εκει.... και απλά φεύγω... Ετσι απλά έναν ελαφρύ σακο με λιγα ρουχα, και μια φωτογραφική μηχανή..
Οπου και να πάω φροντίζω να βρίσκω οδηγους στους σταθμούς, τι θα δώ εκει που πάω, κ που μπορώ να πάω.... Αν και πιο πολύ με νοιάζει τι μπορώ να φάω.. η καλή κουζήνα ειναι η αδυναμία μου...

Αυτα απο μένα...
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Εύχομαι να κάνεις όσα πιο πολλά ταξίδια μπορείς.

Υ.Γ.Πολύ ενδιαφέρον το επάγγελμά σου!!
 

anthi&giorgos

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλώς ήρθες!!!και εμείς νέοι είμαστε και το site είναι τέλειο!
Λοιπόν είσαι ο άνθρωπός μας!!Στα ταξίδια που έχουμε κάνει είμαστε με μια
φωτογραφική στο χέρι.Μας αρέσει πολύ η φωτογραφία και θέλουμε να το ψάξουμε, να ενημερωθούμε, να διαβάσουμε και προπάντων να πάρουμε μια φωτογραφική που θα είναι πιο ''επαγγελματική!''

Λοιπόν, αν μπορείς να μας βοηθήσεις για να κάνουμε μια αρχή, είμαστε ευγνόμωνες!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλως ορισες! Περιμενουμε με χαρα να μαθουμε για τις διαδρομες σου και ανυπομονουμε να δουμε τις φωτογραφιες σου.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μας πεις πως θα πας στο Αφγανισταν??
αφου απ`οτι καταλαβαινω δεν θα πας με αεροπλανο.

Καλως ηρθες στο φορουμ,καλα ταξιδια και καλες φωτογραφησεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μας πεις πως θα πας στο Αφγανισταν??
αφου απ`οτι καταλαβαινω δεν θα πας με αεροπλανο.

Καλως ηρθες στο φορουμ,καλα ταξιδια και καλες φωτογραφησεις.
Προς τα που πέφτει το Αυγανιστάν? Στο Αφγανιστάν?

Ε, και δεν πάει δρόμος μέχρις εκεί? Σιγά την απόσταση, μόνο 2 χώρες, μια Τουρκία και ένα Ιράν είναι ανάμεσα. Και για Βαρκελώνη που πάνε τόσοι και τόσοι oδικώς, πάλι 2 χώρες είναι μόνο. :haha::haha:

ΥΓ: Evangelie καλωσήρθες, συγχώρα μας για την πλάκα...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μηνύματα
18
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
KΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα, τωρα ειδα τα μηνυματά σας απλα ειχα χασει τους κωδικούς μου. Ευχαριστώ πολύ για το καλωσορισμα

1. anthi&giwrgos δεν εχει σημασία αν εχεις επαγγελματική μηχανή, εξάλου δεν θες να λαχανιάζεις απο το βάρος ουτε να ανησυχεις μην στην κλέψουν.
(εγω ταξίδεύω με μια sony w55 -τις κλασσικές ψηφιακούλες- μονο που ειναι σε μαυρο χρώμα και μια 520 olympus που είναι πιό ογκώδης αλλα ειμαι και λίγο δυσκολη.. Οστώσο μια πιο επαγγελματική και διακριτική ειναι καλή επιλογή.

2. taver, Η πλάκα ειναι καλοδεχούμενη, ο ανθρωπος που σπαει τον πάγο, εχει πιασει το νόημα του ταξιδιώτη... ;-) και να σου πώ, πολλές φορες με εχει ζορίσει γιατι δουλεύω με οργανώσεις και αποστολές, οστόσω οταν το αποφασήσω μπορει να μήν πηγαίνει πιά αεροπλάνο...

3. Ερση, οταν πηγαινα προσκόπους πηγέναμε οδικώς, και ωδηκώς-τραγουδώντας στην διαδρομή-
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
3. Ερση, οταν πηγαινα προσκόπους πηγέναμε οδικώς, και ωδηκώς-τραγουδώντας στην διαδρομή-
Καλώς μας ήλθες Ευαγγελία κι από μένα.

και γω από λυκόπουλα ξεκίνησα κι ακόμη θυμάμαι τις ωδικές διαδρομές, και μάλιστα τις έχω μεταβιβάσει στα δικά μου "λυκόπουλα" !!!!
μείνε εδώ, σε χρειαζόμαστε
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες και απο μενα.
Ανεβασε φωτογραφιες.Να ξερεις οτι υπαρχει και γκρουπ σχετικα με το φωτογραφιζειν μεσα στο φορουμ.
Η ζωη και το επαγγελμα σου μου φαινονται παρα πολυ ενδιαφεροντα.
 
Μηνύματα
18
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
KΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Καλως ηρθες και απο μενα.
Ανεβασε φωτογραφιες.Να ξερεις οτι υπαρχει και γκρουπ σχετικα με το φωτογραφιζειν μεσα στο φορουμ.
Η ζωη και το επαγγελμα σου μου φαινονται παρα πολυ ενδιαφεροντα.
Ευχαριστώ... Α, Ναι? Α ωραία!!! Χαίρομαι, γιατι έχω μπόλικο υλικό να ανεβάσω...

Προσπαθώ να την κάνω ενδιαφέρουσα για μένα όσο με παίρνει... Όπως λέει και το άσμα: <<Μια ζωή την έχουμε....>>
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom