Καινούργοι σεισμοί στην Βόρεια Ιταλία

Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Από έμπιστη πηγή που κατοικεί στην Ιταλία έμαθα ότι κυκλοφορεί πολύ εκεί η φήμη ότι οι σεισμοί προέρχονται από εκρήξεις που γίνονται κρυφά, μετά από εντολή του Μόντι για τον εντοπισμό πετρελαίου. Δεν ξέρω βέβαια αν αληθεύει όμως αυτή η φήμη κυκλοφορεί στην γείτονα χώρα.
Αν γίνεται κάτι τέτοιο ειλικρινά τραγικό.... :shock:Μακάρι να μην ισχυεί και σύντομα να σταματήσουν οι σεισμοί!
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
kon_gav said:
Από έμπιστη πηγή που κατοικεί στην Ιταλία έμαθα ότι κυκλοφορεί πολύ εκεί η φήμη ότι οι σεισμοί προέρχονται από εκρήξεις που γίνονται κρυφά, μετά από εντολή του Μόντι για τον εντοπισμό πετρελαίου. Δεν ξέρω βέβαια αν αληθεύει όμως αυτή η φήμη κυκλοφορεί στην γείτονα χώρα.
θελω κι εγω απο αυτο που πινει η πηγη σου!! με τις πλημμυρες τι εψαχνε ο σουπερ Μαριο?
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
θελω κι εγω απο αυτο που πινει η πηγη σου!! με τις πλημμυρες τι εψαχνε ο σουπερ Μαριο?
Εγώ απλά σας μετέφερα το τι λένε οι Ιταλοί, το αν αληθεύει δεν μπορώ να στο πω ούτε εγώ ούτε κανείς.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
kon_gav said:
Εγώ απλά σας μετέφερα το τι λένε οι Ιταλοί, το αν αληθεύει δεν μπορώ να στο πω ούτε εγώ ούτε κανείς.
οκ. τωρα ας σοβαρευτουμε προς σεβασμο των θυματων. ελεος να λεγονται τετοια πραγματα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εγώ απλά σας μετέφερα το τι λένε οι Ιταλοί, το αν αληθεύει δεν μπορώ να στο πω ούτε εγώ ούτε κανείς.
Στο λέω εγώ....εμπιστεύσου με. Οι σεισμοί δεν είναι από τα πετρέλαια που ψάχνει ο Μόντι.... Ρε παιδιά ας σοβαρευτούμε λίγο
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Σε καποια blogs αναφέρθηκε ότι ίσως οι σεισμοι εχουν καποια σχεση με το http://en.wikipedia.org/wiki/Hydraulic_fracturing
Συζητήθηκε όταν καταλαγιασε η πληγή απο τον προηγούμενο σεισμό, ως χαζη πληροφορία κ με διαθεση "κουτσομπολιου" κ φυσικά καμία επιστημονική απόδειξη δεν έχει αναφερθεί επίσημα..
Η περιοχή της Emilia Romagna πονάει κ δεν νομίζω ότι κανένας σοβαρός άνθρωπος ασχολείται (τουλαχιστον σημερα) με τέτοιες εκδοχές..
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
δεν νομίζω ότι κανένας σοβαρός άνθρωπος ασχολείται (τουλαχιστον σημερα) με τέτοιες εκδοχές..
Ευχαριστώ! Εγώ πάντως είπα αυτό που μου μετέφεραν από Ιταλία, δεν το είπα σαν είδηση.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
O διασημος ιταλος τραγουδιστης Biagio Antonacci
(προσωπικος αγαπημενος:love2:) σε συναυλια που εδωσε χθες το βραδυ στο Ριμινι δωρισε την αμοιβη του στους πληγεντες απο τον σεισμο συμπατριωτες του και προσκαλεσε τους συναδελφους του να κανουν το ιδιο.
Bravo Biagio :clap:

Radio Italia - News - L'appello di Biagio Antonacci agli artisti: aiutiamo l'Emilia Romagna
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom