Καιρός να γίνει και η 6 θεσσαλονικιώτικη συνάντηση του travelstories.....

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
Να δηλώσω και εγώ τη συμμετοχή μου για τη συμερινή συνάντηση των travelστοριτών της πόλης μας.:):)
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τελεια 22 γιουπι
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τον canalioti τον εχουμε βαλει αρα 21
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μήνυμα στη Κρήτη

Σύντεκνισσες και σύντεκνοι εκειά κάτω στη Κρήτη.
Ο απατός μου μαθές από ταν οψές είναι επαέ σένα μεγάλο χωριό
που το λένε Σαλονίκη. Ετούτουνε οι δρόμοι είναι μεγάλοι και τα πεζοδρόμια
φαρδιά και δε κουτουλά ο γεις ταλουνού.
Οι γι΄άντρες τόνε που τσι θωρώ είναι ντελικανήδες, κι΄οι κοπελιές τονε
άμα σε ξανοίγουνε σε κουζουλένουνε.
Πότε να γαΐρω δε γατέω.
Εδώ χαιρετώ σας, να πα να βρω και τσι συντέκνους από παέ να πιούμε και
καμιά ρακί.
Ώρα σας καλή και χαιρετάτε μου στι Μαδάρες και το Ψηλορείτη.-
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Η συνάντηση μας ήταν πολύ ενδιαφέρουσα:clap:,ήταν η πρώτη μου φορά,γνώρισα άτομα που μέχρι τότε τα ήξερα μόνο από τα ψευδώνυμα και ομολογώ ότι μου πήρε αρκετή ώρα:roll:για να συνηθίσω να ταυτίσω το ψευδώνυμο με το κανονικό όνομα και το πρόσωπο:haha:,ευτυχώς ό soydianos!(χαρήκαμε ιδιαιτέρως που ένα μέλος από Κρήτη ήταν στην παρέα μας)κρατούσε...απουσιολόγιο:haha:και κάθε λίγο βλέπαμε και ξαναβλέπαμε τη λίστα και λέγαμε αα εκείνος είναι ο...η..οκ κλπ κλπ.
Πέρασα πολύ όμορφα!!υπήρξαν και απουσίες δεν ήρθαν νομίζω 7 άτομα...ήταν και ο καιρός ένα ψιλοχάλι:(ίσως έφταιξε κι ΄αυτό..
Βγάλαμε και φωτοντοκουμέντο;),η FAMEK μας αποθανάτισε και ο soydianos νομίζω.Όπως καταλάβατε εγώ ήμουν απο τους πρώτους που αποχώρησα....
Αυτά από μένα και αναμένουμε τις λεπτομέρειες απ΄τους επόμενους:)
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τελικα ειμασταν 16 ατομα... ειχαμε μια αφιξη στις 1.20 το βραδυ...
περισσοτερα αυριο τωρα το διαλυσαμε γιατι απλα εκλεινε το μαγαζι..
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Η συνάντηση μας ήταν πολύ ενδιαφέρουσα:clap:,ήταν η πρώτη μου φορά,γνώρισα άτομα που μέχρι τότε τα ήξερα μόνο από τα ψευδώνυμα και ομολογώ ότι μου πήρε αρκετή ώρα:roll:για να συνηθίσω να ταυτίσω το ψευδώνυμο με το κανονικό όνομα και το πρόσωπο:haha:,ευτυχώς ό soydianos!(χαρήκαμε ιδιαιτέρως που ένα μέλος από Κρήτη ήταν στην παρέα μας)κρατούσε...απουσιολόγιο:haha:και κάθε λίγο βλέπαμε και ξαναβλέπαμε τη λίστα και λέγαμε αα εκείνος είναι ο...η..οκ κλπ κλπ.
Πέρασα πολύ όμορφα!!υπήρξαν και απουσίες δεν ήρθαν νομίζω 7 άτομα...ήταν και ο καιρός ένα ψιλοχάλι:(ίσως έφταιξε κι ΄αυτό..
Βγάλαμε και φωτοντοκουμέντο;),η FAMEK μας αποθανάτισε και ο soydianos νομίζω.Όπως καταλάβατε εγώ ήμουν απο τους πρώτους που αποχώρησα....
Αυτά από μένα και αναμένουμε τις λεπτομέρειες απ΄τους επόμενους:)
Δεν έχεις τον θεό σου ,τέτοια ώρα βρήκες το κουράγιο να μπεις στην ιστοσελίδα και να καθίσεις να γράψεις!!!! Travelmaniac (θα μου πείς και εσύ είσαι καλύτερος.....:rolleyes:)
Παιδιά περάσαμε πολύ ωραία και ανανεώσαμε το ραντεβού για τέλος Ιανουαρίου.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
τελικα ειμασταν 16 ατομα... ειχαμε μια αφιξη στις 1.20 το βραδυ...
περισσοτερα αυριο τωρα το διαλυσαμε γιατι απλα εκλεινε το μαγαζι..
Εντέλει είναι μικρόβιο το Tarvelstories ε....!
Δεν μπορείς να κλείσεις την ημέρα/νύχτα σου χωρίς αυτό....:haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα εντελως μικροβιο και εξαρτηση ειναι το travelstories! Περασαμε εξαιρετικα, χαρηκα που ξαναειδα τους παλιους και γνωρισα του καινουργιους! Ο soudianos ηταν ο guest star της βραδιας ο οποιος με γνησια κρητικη φιλοξενια μας κερασε μια γλυκοπιοτη τσικουδια. Χαρηκαμε που τον γνωρισαμε και ελπιζουμε να τον ξαναδουμε!
Ο χωρος ειναι εξαιρετικος για τετοιου ειδους συναθροισεις σχεδον πριοβε ειμασταν και ειχαμε τη δυνατοτητα να κανουμε αρκετους γυρους και να βρεθουμε ο καθενας με διαφορετικα προσωπα. Μπραβο στην FAMEK που το οργανωσε!
Ολοι εσεις που δεν καταφερατε να ερθετε μας λειψατε! Ελπιζουμε την επομενη φορα να συναντηθουμε!
 

teo

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
μονακο για φορμουλα
Ταξίδι-Όνειρο
σαφαρι στην αφρικη
Υπαρχουν στιγμες που λες αξιζει να αφησω για λιγο την οικογενεια μου και να παω καπου να γνωρισω ανθρωπους με το ιδιο σαρακι με εμενα. Μια τετοια στιγμη λοιπον ηταν η χθεσινη, οπου για μενα ηταν η πρωτη συναντηση και πιστευω οχι η τελευταια. Ηταν μια στιγμη οπου απο δεξια προσπαθουσα να ακουσω μια κουβεντα που γινοταν με θεμα τη λατινικη αμερικη-αμαζονιο και απο αριστερα μια αλλη κουβεντα για την ινδια και εγω να προσπαθω να ρου φηξω σαν παιδακι οσα περισσοτερα μπορουσα. Απλα ηταν πολυ ωραια, χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολους και τωρα νιοθω οτι εχω ενα φιλο να με βοηθησει σε μια δυσκολη στιγμη. Οπου δυσκολη, η στιγμη των πληροφοριων για τον επομενο προορισμο. ΡΑΝΤΕΒΟΥ ξανα τελος ιανουαριου.
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα παιδία, πολύ όμορφη η συνάντησή μας, πέρασα και εγώ πολύ καλά. Φυσικά τα συγχαρητήρια μου για την οργάνωση στη FAMEK, αλλά και στον soudiano για την τσικουδιά του!
Τα λέμε αργότερα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.152
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom