Βραζιλία Και ο Θεός έπλασε το Ρίο.....

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
P1010114.JPG
Μου αρεσει που αυτα τα ορεκτικα ειναι πανω σε δισκο με το γνωστο διασημο μοτιβο του πεζοδρομιου της Κοπακαμπανα.
P1010115.JPG

Αυτο ειναι ενα μερος των μπουφεδων του εστιατοριου Frontera ..ειχε και απιστευτα γλυκα ..αλλα ντραπηκα να τραβηξω και αλλη φωτο,γιατι μπορει να μου τη λεγανε
P1010233.JPG

Αυτο που εγω δεν ειχα ξαναδει ηταν κατι μικρουτσικα αυγουλακια ..σαν βολους φαινονται πανω στα δεξια
P1010234.JPG

Εικονες απο το παζαρι της Κυριακης ..το Hippie fair που λεγαμε
P1010224.JPG

εξαιρετικοι πινακες
P1010225.JPG

P1010223.JPG

και η ατραξιον του παζαριου
P1010226.JPG
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Είναι δυνατόν να έχει ανακαλύψει κανείς το Ρίο και να θέλει να φύγει; Δυστυχώς όμως είχε φτάσει και αυτή η στιγμή.

3 πτήσεις, 3 αεροσκάφη (2 της Αλιτάλια και 1 της τοπικής GOLlineas ), 3 αεροδρόμια για την επιστροφή …αχ …χόρτασα!!!!!

Ρίο …γινόταν χαμός στις domestic πτήσεις ..μόνο κοτόπουλα που δεν κουβαλούσαν .Δεν μιλούσαν αγγλικά οπότε τράβηξα των παθών μου τον τάραχο για να συνεννοηθω και να βρω την πυλη,η οποια αλλαξε 3 φορες ...τα νευρα μου!!!!!

Σάο Πάολο …καταπληκτικό αεροδρόμιο..πολύ καλά οργανωμένο μετα το χαος του GIG…αδιάφορη η πόλη από ψηλά σε ένα κάμπο με ουρανοξύστες.

Ρώμη ..ένας αστυνομικός μου πουλούσε μαγκιές …γιατί λέει πήγα στο Ρίο μόνο για πέντε μέρες και τι έχω μέσα στη βαλίτσα μου …με αποτέλεσμα να με καθυστερήσει και σχεδόν να χάσω την πτήση μου..τελευταία μπήκα.Πηγα στην κυριολεξια να παθω εγκεφαλικο από το αγχος μου…..

Αθήνα …από τους 27 βαθμούς Κελσίου βρέθηκα στους 42 και πήγα να πάθω ασφυξία.

Η τελευταία εικόνα μου από αυτή την πόλη των θαυμάτων, όπως την αποκαλούν, καθώς το ταξί με πήγαινε στο αεροδρόμιο , ήταν το άγαλμα του Χριστού Λυτρωτή με τα απλωμένα χέρια του να αγκαλιάζει το Ρίο και να με προσκαλεί να ξαναγυρίσω…….
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αχ ναι απο το στομα σου..Μακη μου ...
τωρα λιγουρευομαι ενα Λονδινο για Χριστουγεννα ..αλλα εχω αντιστασεις..αλλα που θα μου παει ..θα τις παταξω και αυτες!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.366
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστούμε για την ξενάγηση στο Ρίο :):):) με το καλό και στο Λονδίνο και σε άλλα μακρινά παραλιόπληκτα ταξίδια!
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μια μικρή παρέμβαση για τις Βραζιλιάνες
Είχα φιλοξενήσει παλιότερα εναν Βραζιλιάνο σπίτι μου με couchsurfing
Στη σχετική συζήτηση μου είπε οτι η αντίληψη στον υπόλοιπο κόσμο είναι μύθος
Και οτι όταν μια γυναίκα είναι ... κόλαση, την αποκαλούν "Ελληνίδα Θεά" !!!!! :p
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Eπιβεβαιωνω..αλλα για τους βραζιλιανους σου ειπε τιποτα?Γιατι με ορισμενους μου εφυγε κυριολεκτικα το ματι....
Go2d beach πολλα ευχαριστω και ευχομαι πραγματικα να μου κατσει μια Καραιβικη καποια στιγμη...αυτο λαχταρω πολυ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οι κυριοι μοντερατορες και οι κυριες μοντερατορισσες, παρακαλουνται οπως μεταφερουν το Ριο μου στη Βραζιλια του.
Ευχαριστω πολυ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα ξαναενοχλησω την αγαπητη Νεντι.....που εχεις χωθει παιδακι μου.... μεσα σε κανα καφασι μπυρες?:haha::haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τωρα ανακάλυψα την ωραια ιστορία σου λόγω του διαγωνισμου !!

Ωραια εμπειρία σε μιά πανέμορφη πόλη . Παντα τέτοια !
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.081
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
ντροπιαστικό θέμα για την ανθρώπινη αξιοπρέπεια η φαβέλα πάντως, άδικο και ανισόρροπο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.266
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom