Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Ελα τωρα, να παιξουμε κι ενα παιχνιδι τουριστικου ενδιαφεροντος; Πειτε αξιοθεατα και μερη οπου απο Δευτερα θα μπορουσαμε να βαλουμε να κυματιζει η παντιερα ροσα.
Ακρόπολη και θα μπορούσε και στις εκκλησίες μιας που και ο Ιησούς ήταν ο πρώτος κομμουνιστής!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ακρόπολη και θα μπορούσε και στις εκκλησίες μιας που και ο Ιησούς ήταν ο πρώτος κομμουνιστής!
Ακροπολη να βαλουμε τον Γλεζο να την κρεμασει. Τιμης ενεκεν.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Καλά ρε ακόμα και τώρα μούφες λέει; Που τις είδε τις ράγες;
Όταν λέει ''στον λόγο της αντρικής μου τιμής'' είναι όπως τότε που έλεγε όσα έλεγε για τον σαμαρά και ορισμένους υπουργούς της ν.δ και πως δεν θα φύγει από το λαος και μετά τα ξέχασε ή το εννοεί αυτή τη φορά;
Να ξέρω να τον ψηφίσω αν είναι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εν τω μεταξυ ο Κουτσουμπας γιατι μιλα στο Συνταγμα και οχι στο Πεδιο του Αρεως; Τι αλλαγες ειναι αυτες συντροφε απο το κομμα του λαου;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν κανει τα περισσοτερα απο αυτα που υποσχεται θα σταθει ακομα και με 151
Αν κάνει τα περισσότερα από αυτά που λέει το έλειμμα θα είναι -30% στο πρώτο τρίμηνο. Επειδή τόσο χαζοί δεν μπορεί να είναι, δε θα τα κάνουν, δε βγαίνουν οι αριθμοί ούτε με λογική Τσακαλώτου, Βαρουφοnomics και τα μαθηματικά του Μηλιού. Εκεί θα κριθεί το όλο εγχείρημα, αν όταν θα υιοθετήσουν ρεαλιστικότερες λύσεις δε θα διαλυθούν εκ των έσω, γιατί θα υπάρχει πτέρυγα που θα τσινίσει. Αν τους ελέγξει ο Τσίπρας, μπορεί και να αντέξει πάνω από χρόνο, ίσως και σχεδόν ολοκληρωμένη θητεία.
Ήδη στο Mega "αναρωτιούνται" πώς μεγάλωσε η ψαλίδα σε 2 μέρες...
Βλέποντας ότι χάνουν, πολλοί από αυτούς που θα ψήφιζαν ΝΔ ψηφίζουν είτε κόμμα που τους εκφράζει καλύτερα και αρχικά δεν το ψήφιζαν για να μη βγει ο ΣΥΡΙΖΑ (π.χ. ΧΑ, ΛΑΟΣ, κλπ) και άλλοι απλά προτιμούν να στηρίξουν μικρότερα κόμματα για να είναι πιο πολυκομματική η βουλη και δύσκολη η αυτοδυναμία ή για να βεβαιωθούν πως θα μπουν. Επιπλέον είναι συχνό φαινόμενο, πολλοί από τους αναποφάσιστους να πηγαίνουν με το νικητή (ουσιαστικά αυτό συμβαίνει, δεν είναι ότι χάνει ψήφους ο Σαμαράς αλλά ότι τις κερδίζει ο ΣΥΡΙΖΑ).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ελα τωρα, να παιξουμε κι ενα παιχνιδι τουριστικου ενδιαφεροντος; Πειτε αξιοθεατα και μερη οπου απο Δευτερα θα μπορουσαμε να βαλουμε να κυματιζει η παντιερα ροσα.
1. στο κλειστό του ΟΑΚΑ. Δε θυμάμαι ποτέ στα χρονικά βαρώνος του αθλητισμού να έχει προμοτάρει τόσο ένα κόμμα (με τον ίδιο να δηλώνει πέρυσι ότι "η οικογένειά μας ήταν είναι και θα είναι ΝΔ", αλλά μόλις του κόψανε την υπερκερδοφορία στο φάρμακο την έκανε τρελούα)
2. Στα κεντρικά του ΔΟΛ.
3. Στο Καραϊσκάκη, γελάνε και τα αυτιά του του χοντρού
4. Στο Μέγαρο της ΕΡΤ. Μαθαίνω πως ήδη πανηγυρίζουν ορισμένοι.
5. Δεν ξέρω πού μένει ο Φωτόπουλος, αλλά παίζει και να το έχει καλύψει όλο το κτίριο με την παντιέρα ρόσα. Με εγγύηση ότι δε θα διωχθεί ποινικά για τίποτε από όσα κατηγορείται είναι πια ένας πετυχημένος Λαλιώτης αντί για ένας κατάπτυστος Άκης.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εν τω μεταξυ ο Κουτσουμπας γιατι μιλα στο Συνταγμα και οχι στο Πεδιο του Αρεως; Τι αλλαγες ειναι αυτες συντροφε απο το κομμα του λαου;
Τρολάρει τον Τσίπρα. Πιο πολύ έβριζε τον Τσίπρα σήμερα στη συγκέντρωση παρά ασχολήθηκε με κάτι άλλο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε βλέπω να ρισκάρει κανένας άλλος αναλυτική πρόβλεψη όμως, μόνο ο @Yorgos έδωσε τις προβλέψεις του για όλα τα κομματα. :D

Στο μεταξύ, έπεσα επάνω σε τούτη εδώ την έρευνα:

http://www.huffingtonpost.gr/2015/0...-_n_6522496.html?1421930241&utm_hp_ref=greece

και ένα από τα πράγματα που αμέσως χτυπάει είναι το εξής:

στην ερώτηση "θα ψηφίσετε με βάση το προσωπικό σας όφελος ή της χώρας?" σχεδόν 9 στους 10 λένε με βάση το καλό της χώρας.

Αλλά όταν η ερώτηση είναι "με βάση τί πιστεύετε ότι θα ψηφίσουν οι υπόλοιποι", το 60% πιστεύει ότι θα ψηφίσουν με βάση το πρσωπικό όφελος.

Εκπληκτικό το βρίσκω και ενδεικτικό της νεοελληνικής νοοτροπίας "εγώ είμαι απόλυτα σωστός, οι άλλοι όχι"
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Έλα κι ένα φρέσκο φρέσκο και ζεστό από τον Αντώνη. Θα περνάει κι απ' το σπίτι για πρωινό.
βρε τι εχασα , τόσο καιρο που ημουνα εκτος Ελλαδας
χθες γυρισα (γιατι γαμώτο ; ) και θελω να ξαναφυγω με αυτα που βλεπω και ακουω
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψλλαξε τη διαφήμιση του Καμμένου με το τραινάκι... μεγαλείο. Επίσης νομίζω η κορυφαία ατάκα της προεκλογικής ανήκει στον ΓΑΠ:
"Εγώ δεν έφερα το μνημόνιο. Εγώ απλώς το υπέγραψα!"
ΤΟΪΝΚ!!!!

Εσείς πώς περνάτε τις εκλγοές;Εμείς όπως και τη eurovsion: μαζευόμαστε οι παιδικοί φίλοι, πίνουμε μπάφους, πάιζουμε pro, πίτσες πατατάκια και ατάκες ρετρό.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom