Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Αγωγή για τρολάρισμα; Ωχ...

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη απο όλους τους δεξιούς που τρόλαρα και έχω να δηλώσω πως

α) εάν μου κάνετε αγωγή δεν θα πάρετε τίποτα (δεν έχω)
β) θα κάνω 2 φορές μεγαλύτερη κωλοτούμπα απο του left, μέχρι που θα φηφίσω με σταυρωμένο ψηφοδέλτιο της επιλογής σας το 2019.

@Yorgos , @interted
δεν διαφωνώ σε αυτά που λέτε, μόνο που προτιμώ να ανεχόμαστε 10 κηφήνες εάν ένας τίμιος έχει την ευκαιρία να πάρει πτυχίο ενώ δουλεύει, κάτι του έτυχε και τα παράτησε για 4-5 χρόνια, κτλ κτλ.
Οι δικοί μου πάντως κηφήνες (των νεολαιών) τσιμπάγανε τα πτυχία στα 5-6 χρόνια για πλάκα (ελάχιστοι εμφανιζόντουσαν σε αίθουσες :) )
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
συνταξιούχος κομματόσκυλο είναι.
Περίεργο. Όσα κομματόσκυλα ήξερα είχαν διδακτορικό στα 30 με επίβλεψη από τους καθηγητές που εξυπηρέτησαν
Αλλά μπορεί να άλλαξαν από τότε τα πράγματα και να κάνω λάθος.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Λες να αργήσουν τόσο πολύ οι επόμενες εκλογές; :)
Κοίτα, η ιστορία έχει δείξει πως όταν το πασοκ κατεβαίνει σε εκλογές με μονολεκτικό σύνθημα (τότε "Αλλαγή", τώρα "Ελπίδα"), αντέχει εύκολα 2 τετραετίες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.723
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Περίεργο. Όσα κομματόσκυλα ήξερα είχαν διδακτορικό στα 30 με επίβλεψη από τους καθηγητές που εξυπηρέτησαν
Αλλά μπορεί να άλλαξαν από τότε τα πράγματα και να κάνω λάθος.
Αυτά είναι τα επιτυχημένα κομματόσκυλα. Υπήρχαν και οι απότυχοι που κάνανε τη χαμαλοδουλειά, από διοργανωτές διαδηλώσεων μέχρι άγρα ψήφων με αντάλλαγμα σβήσιμο απουσιών σε εργαστήρια. Θλιβερές φυσιογνωμίες.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
Κοίτα, η ιστορία έχει δείξει πως όταν το πασοκ κατεβαίνει σε εκλογές με μονολεκτικό σύνθημα (τότε "Αλλαγή", τώρα "Ελπίδα"), αντέχει εύκολα 2 τετραετίες.
Ναι, μόνο που τότε υπήρχε δραχμή και δεν υπήρχε κρίση ....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Θλιβεροί, αλήθεια. Σήμερα στήνουν τραπεζάκια της ΔΑΠ πουλώντας 3ήμερο ξεφάντωμα στη Μύκονο με 99 ευρώ για τους κουρασμένους φοιτητές.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.723
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα


Η ωραιότερη εναλλαγή ever....
H Όλγα δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι είναι γυναίκα (και δεν έχω και καμία διάθεση να το ψάξω, θηλυκότης μηδέν). Η άλλη έχει λαιμό σαν του ΕΤ. Ράπτη vs Ζωή Αποστολοπουλού ναι, το δέχομαι.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
Για τον Βαρουφάκη το ευρώ είναι σαν το «Hotel California» των Eagles

Ο Γιάννης Βαρουφάκης, υπουργός Οικονομικών στην νέα κυβέρνηση του Αλέξη Τσίπρα, μίλησε στο αμερικανικό δίκτυο CNN και διαβεβαίωσε ότι η χώρα θα παραμείνει στην ζώνη του ευρώ, μάλιστα χρησιμοποίησε τους δύο τελευταίους στίχους του τραγουδιού «Hotel California», «You can check out any time you like, but you can never leave» !

http://www.protothema.gr/world/arti...e-tin-ellada-me-to-tragoudi-hotel-california/

http://www.iefimerida.gr/news/18896...-einai-san-hotel-california-ton-eagles-vinteo

Ναι μεν αλλά ....εννοείται εκεί στην κόλαση που καλοπερνάς δεν θέλεις να φύγεις αλλά από την "κόλαση" του ευρώ φεύγεις γιατί μπορεί να μην θέλει η να μην μπορεί να σε δανείσει κανείς οπότε πως θα ανασάνεις, με τι ρευστότητα αφού δεν μπορείς να τυπώσεις χρήμα;; ίσως λίγο αφελείς οι ερωτήσεις για κάποιους οικονομολόγους αλλά θα ήθελα μια απάντηση...


ΥΓ Όλα καλά μ' αυτόν αλλά αυτό με τις πόρσε καγιέν με στεναχώρησε πολύ...:(
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
H Όλγα δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι είναι γυναίκα (και δεν έχω και καμία διάθεση να το ψάξω, θηλυκότης μηδέν). Η άλλη έχει λαιμό σαν του ΕΤ. Ράπτη vs Ζωή Αποστολοπουλού ναι, το δέχομαι.
αμαν ρε Yorgos έχεις βάλει πολύ ψηλά τον πήχη... για υπουργούς μιλάμε....εξάλλου γούστα είναι αυτά...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.395
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom