Καλά ταξίδια να έχουμε!!!

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Χαιρετώ όλους τους "συνταξιδιώτες" στο forum και μας εύχομαι υγεία και χαρά με ονειρεμένα ταξίδια. Είμαι φανατική ταξιδιώτισσα και προσπαθώ -όσο το επιτρέπουν τα οικονομικά,οι υποχρεώσεις και ο χρόνος μου- να αποδρώ. Οι προορισμοί που με γοητεύουν είναι κυρίως μητροπόλεις με ιστορία για τις οποίες διάβαζα μόνο όταν ήμουν μικρή... Αγαπημένοι προορισμοί all time classic Λονδίνο και Παρίσι. Oσες φορές και να πάω δε χορταίνω. Το πιο πρόσφατο ταξίδι μου ήταν φέτος το καλοκαίρι στην Ιταλία. Βενετία, Φλωρεντία, Τοσκάνη, Σιένα, Ρώμη με τον άντρα μου και τα παιδιά μου.

Πάντα οργανώνω εγώ τα ταξίδια μας για διάφορους λόγους:1. Δεν αντέχω να μου επιβάλλουν άλλοι προγράμματα .Δε μου αρέσει να "ακολουθώ". Προτιμώ να αποφασίζω 2. Δεν μου αρέσει η "λογική" των τουριστικών πρακτορείων και προτιμώ να είμαι ταξιδιώτισσα και όχι τουρίστρια 3. Θέλω να ανακαλύπτω και όχι να δέχομαι ότι μου πασσάρουν. 4. Προσαρμόζω το πρόγραμμα σύμφωνα με τις ανάγκες μου/μας ,τα ενδιαφέροντά μου/μας και τη διάθεσή μου/μας 5. Καθώς οργανώνω το ταξίδι μαθαίνω πολλά για τον τόπο τα οποία μεταδίδω στους άλλους και τα οποία ποτέ δεν ξεχνώ 6. Θεωρώ ότι πετυχαίνω καλυτερες τιμές κι έχουμε best value for money.
Φυσικά όλα αυτά είναι προσωπικές επιλογές και κάποιος άλλος μπορεί να αισθάνεται και να περνά εξίσου όμορφα και σ' ενα οργανωμένο πακέτο! Περί ορέξεως...

That's me λοιπόν! Θα τα λέμε φαντάζομαι μια και θα χρειαστώ τη βοήθειά σας για μελλοντικά μου ταξίδια και θα διαβάζω τα πάντα αφού μου αρέσει να μαθαίνω για τόπους ακόμα κι αν φαντάζει κάπως απίθανο να τους επισκεφτώ. Από την πλευρά μου πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω με tips αν μπορώ.
 

veatriki

Member
Μηνύματα
55
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία/Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
καλως ηρθες! Καλα μας ταξιδια!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Καλως ηρθες και καλα ταξιδια.
Βλεπω στο αβαταρ Ουμα Θερμαν,εισαι λατρης?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλώς την, καλώς την. Χαίρομαι που συναντώ μια μαμά που παίρνει μαζί της τα παιδιά της. Ετσι καναμε και εμείς όταν η κόρη μας ηταν μικρή και τώρα που μεγάλωσε και μας περιγράφει το τι εντύπωση της είχε κάνει τότε το Λονδίνο ή το Παρίσι, ξέρουμε οτι άξιζε τον κόπο, ακόμη και αν τα ταξίδια δεν έγιναν ακριβώς με τον τρόπο που θα γινόντουσαν αν είμασταν μόνο δυο ενηλικες. Να είσαι βέβαιη οτι όταν θα μεγαλώσουν θα το έχουν ήδη εκτιμήσει πολύ.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Έρση μου να'σαι καλά! Αυτό σκέφτομαι κι εγώ και προσπαθώ να παίρνω και τους γιους μου όποτε μπορώ. Αυτό που μου αρέσει είναι να ανακαλύπτω έναν τόπο μέσα από τα μάτια των μικρών. Πόσο αναζωογονητικό. Βέβαια κάνουμε και με τον άντρα μου ταξιδάκια all alone. Έτσι για να ξερουτινιάσουμε και να επιστρέψει και ο ρομαντισμός...

Xene, είμαι φανατική της Uma και του "Kill Bill". Eξ' ου και το nickname, αλλά και το avatar όπως προσεξες!:roll:
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Τοσκάνη για οικογένειες

Χαιρετώ όλους τους "συνταξιδιώτες" στο forum και μας εύχομαι υγεία και χαρά με ονειρεμένα ταξίδια. Είμαι φανατική ταξιδιώτισσα και προσπαθώ -όσο το επιτρέπουν τα οικονομικά,οι υποχρεώσεις και ο χρόνος μου- να αποδρώ. Οι προορισμοί που με γοητεύουν είναι κυρίως μητροπόλεις με ιστορία για τις οποίες διάβαζα μόνο όταν ήμουν μικρή... Αγαπημένοι προορισμοί all time classic Λονδίνο και Παρίσι. Oσες φορές και να πάω δε χορταίνω. Το πιο πρόσφατο ταξίδι μου ήταν φέτος το καλοκαίρι στην Ιταλία. Βενετία, Φλωρεντία, Τοσκάνη, Σιένα, Ρώμη με τον άντρα μου και τα παιδιά μου.

Πάντα οργανώνω εγώ τα ταξίδια μας για διάφορους λόγους:1. Δεν αντέχω να μου επιβάλλουν άλλοι προγράμματα .Δε μου αρέσει να "ακολουθώ". Προτιμώ να αποφασίζω 2. Δεν μου αρέσει η "λογική" των τουριστικών πρακτορείων και προτιμώ να είμαι ταξιδιώτισσα και όχι τουρίστρια 3. Θέλω να ανακαλύπτω και όχι να δέχομαι ότι μου πασσάρουν. 4. Προσαρμόζω το πρόγραμμα σύμφωνα με τις ανάγκες μου/μας ,τα ενδιαφέροντά μου/μας και τη διάθεσή μου/μας 5. Καθώς οργανώνω το ταξίδι μαθαίνω πολλά για τον τόπο τα οποία μεταδίδω στους άλλους και τα οποία ποτέ δεν ξεχνώ 6. Θεωρώ ότι πετυχαίνω καλυτερες τιμές κι έχουμε best value for money.
Φυσικά όλα αυτά είναι προσωπικές επιλογές και κάποιος άλλος μπορεί να αισθάνεται και να περνά εξίσου όμορφα και σ' ενα οργανωμένο πακέτο! Περί ορέξεως...

That's me λοιπόν! Θα τα λέμε φαντάζομαι μια και θα χρειαστώ τη βοήθειά σας για μελλοντικά μου ταξίδια και θα διαβάζω τα πάντα αφού μου αρέσει να μαθαίνω για τόπους ακόμα κι αν φαντάζει κάπως απίθανο να τους επισκεφτώ. Από την πλευρά μου πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω με tips αν μπορώ.
καλησπέρα!
Χαίρομαι που συναντώ εστω και ηλεκτρονικά μια μαμά να ταξιδεύει
Σκέφτομαι και εγώ να πάω ακριβώς αυτό το ταξίδι -πλην Βενετίας-και θέλω συμβουλές ακριβώς οικογενειακές πως ειναι αυτό το ταξίδι με μικρά παιδιά 5 και 7 ετών ;θα τα καταφέρω βοηθήστε είναι το πρώτο μου και θέλω να πάει καλά για να μπορώ να πεισω τον άντρα μου και για άλλα στο μέλλον
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom