Καλημερα

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλημέρα σε όλους.
Τελικά παιδιά είχατε απόλυτο δίκιο τα Ελληνικά νησιά είναι το κάτι άλλο.:clap:
Απο την στιγμή που επέστρεψα απο την Σύρο,σχεδιάζω το επόμενο ταξίδι σε κάποιο άλλο νησάκι.Ήταν το πρώτο μου ταξίδι σε κάποιο νησί -εκτός Κρήτης και Κέρκυρας.Δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο όμορφη είναι όλη η διαδικασία.Για εμένα διακοπές στην Κρήτη και Κέρκυρα είναι να πηγαίνω στο 'Σπίτι μου'.
Ακόμα δεν έχω τακτοποιήση της φωτογραφίες-εδώ δεν μπορώ να μαζέψω τον εαυτό μου-θα σας δείξω κάποιες που νομίζω ότι είναι ιδιαίτερες και θα σας αρέσουν.
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Καλημέρα σε όλους.
Τελικά παιδιά είχατε απόλυτο δίκιο τα Ελληνικά νησιά είναι το κάτι άλλο.:clap:
Απο την στιγμή που επέστρεψα απο την Σύρο,σχεδιάζω το επόμενο ταξίδι σε κάποιο άλλο νησάκι.Ήταν το πρώτο μου ταξίδι σε κάποιο νησί -εκτός Κρήτης και Κέρκυρας.Δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο όμορφη είναι όλη η διαδικασία.Για εμένα διακοπές στην Κρήτη και Κέρκυρα είναι να πηγαίνω στο 'Σπίτι μου'.
Ακόμα δεν έχω τακτοποιήση της φωτογραφίες-εδώ δεν μπορώ να μαζέψω τον εαυτό μου-θα σας δείξω κάποιες που νομίζω ότι είναι ιδιαίτερες και θα σας αρέσουν.
Kαλημερα VEMA...θα σου συνιστούσα να επισκεφθείς Ιόνιο και ειδικά την Κεφαλονιά !
Είναι ένα νησί που λειτουργεί όλον τον χρόνο,που αυτόσημαίνει οτι δεν θα σε αντιμετωπίσουν σαν ένα τουρίστα απλά για να του τα αρπάξουν ! Θα σου πρότεινα να διαμείνεις στα Δαυγάτα,ένα ορεινό χωριό΄...σαν μπαλκόνι είναι πάνω απο το Αργοστόλι..
και απο εκέι να εξορμάς για το νησί.Προσοχή στην οδήγηση !
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Kαλημερα VEMA...θα σου συνιστούσα να επισκεφθείς Ιόνιο και ειδικά την Κεφαλονιά !
Είναι ένα νησί που λειτουργεί όλον τον χρόνο,που αυτόσημαίνει οτι δεν θα σε αντιμετωπίσουν σαν ένα τουρίστα απλά για να του τα αρπάξουν ! Θα σου πρότεινα να διαμείνεις στα Δαυγάτα,ένα ορεινό χωριό΄...σαν μπαλκόνι είναι πάνω απο το Αργοστόλι..
και απο εκέι να εξορμάς για το νησί.Προσοχή στην οδήγηση !
Γεια σου Γιώργο,
Όμορφο νησί η Κεφαλονιά-απ'οτι γνωρίζω.Καλή ιδέα.Να φανταστείς έχω κάνει 2-3 δουλειές σ'αυτο το νησί,χωρίς να πάω.Μάλιστα η τελευταία είναι σένα μέρος που βλέπει το Αργοστόλι.Ίσως είναι ευκαιρία να συνδιάσω διακοπές -δουλειά.
Το μόνο πρόβλημα και σοβαρό είναι ότι δεν οδηγώ.
Αυτός ήταν και ένας λόγος που επέλεξα την Σύρο.Περπάτησα αρκετά χιλιόμετρα αλλά μου άρεσε.Γνωρίζω καλύτερα το μέρος και έχει και την πλάκα του.
Η μετακινήσεις στο νησί με το Κτελ είναι ο.κ.?
Πόσες μέρες είναι καλα να πας?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου Vema , θα ελεγα οτι η Κεφαλλονια θελει 10 μερουλες για να παρεις μια καλη γευση. Και εβδομαδα καλη θα ειναι αλλα σιγουρα θα αφησεις καποια μερη απεξω βλεποντας μονο τα βασικα. Ετσι πιστευω εγω..Τα ΚΤΕΛ δεν ξερω πως λειτουργουν στο νησι , εμεις πηγαμε με δικο μας αυτοκινητο.Παντως καλο θα ειναι να μεινεις καπου κεντρικα για να εχεις καλη προσβαση σε ολα τα μερη. Εμεις μεναμε στη Σκαλα που ειναι στο νοτιο μερος του νησιου και αν και ειχαμε δικο μας αυτοκινητο , οι αποστασεις μου φανηκαν βουνο! Και τι βουνο..Αινος!
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
welcome.......εφερες κανα λουκουμι?
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Γειά σας,
Χάθηκα λιγάκι......είχα κάτι προβληματάκια με την υγεία μου.Τώρα όλα καλά και ναμε ξανά.Νομίζω ότι τελικά έπρεπε να πάω στην Σύρο για να αλλάξω γνώμη για τα λουκούμια.Έφαγα αρκετά και έφερα άλλα τόσα μαζί μου.Αν και μεταξύ μας η χαλβαδόπιτα μου άρεσε περισσότερο.
Παιδιά, έχω λίγο άγχος.....γιατί? Το καλοκαίρι έχει έρθει και εγώ δεν ξέρω όυτε που θα πάω διακοπές ούτε πότε θα πάρω άδεια....Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάω 3 ήμερες τον Σεπτέμβριο στα Χανιά (σπίτι μου) γιατί έχω ένα γάμο.Έδω στο γραφείο δεν έχει γίνει καμία συζήτηση ακόμα.Φυσικά δεν μου κάνει και τόσο εντύπωση γιατί κάπως έστι γίνετε κάθε χρόνο......είναι η περίοδος της 'σιωπής' λίγο πριν την καταιγίδα.Από εβδομάδα θα αρχίσουν οι αστραπες και βροντες .....'όχι εγώ θέλω τότε...εγώ είμαι ποιο παλιός κτλ....Εσείς τι θα κάνετε?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και στο δικο μας γραφειο επεσε το σχετικο ξυλο για τις αδειες... ακουστηκε το αναμενομενο 'εσυ πηγες Φιλιππινες για μπανια' και στριμωχτηκα καπου στο τελος Αυγουστου-αρχες Σεπτεμβρη για Κερκυρα , καθολου ασχημα τελικα :D.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.998
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom