Καλησπέρα και καλό χειμώνα

asteriospoke

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Στο κέντρο της Γης
Ταξίδι-Όνειρο
Μόσχα-Βλαδιβοστόκ (ράγες)
Καλησπέρα στο φόρουμ του travelstories! Είμαι νέο μέλος, το όνομά μου είναι Αστέριος, σπουδάζω στα Γιάννενα και γράφτηκα στο φόρουμ για τον προφανή λόγο ότι γουστάρω τα ταξίδια όσο λίγα πράγματα στον κόσμο. Όσον αφορά την Ελλάδα, δεν έχω παράπονο, έχω ταξιδέψει και έχω γνωρίσει σχεδόν το σύνολό της, από Ορεστιάδα μέχρι Καλαμάτα και από Κέρκυρα μέχρι Ρόδο, ο μεγάλος μου πόθος, όμως είναι το εξωτερικό. Έχω ταξιδέψει μόνο σε 4 χώρες και μόνο για λίγο. Το μεγάλο εμπόδιο σε αυτό, είναι το οικονομικό εμπόδιο. Λέμε πως τα λεφτά δεν κάνουν την ευτυχία, αλλά σίγουρα αυτό το λέμε για να παρηγορηθούμε. Σίγουρα ψάχνοντας βρίσκεις και φθηνές λύσεις, αλλά το εξωτερικό όσο να ναι θέλει μια υποτυπώδη οικονομική άνεση. Λατρεύω τον αστικό τουρισμό, να γνωρίζω δηλαδή πόλεις, ανθρώπους και τρόπους ζωής σε μία ξένη χώρα, αλλά το μεγάλο μου όνειρο δεν έχει καμία σχέση με όλα αυτά. Το μεγάλο μου όνειρο είναι να κάνω αυτό το ταξίδι: http://away.gr/2010/02/18/travel-the-trans-siberian-railway-from-your-pc/
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.841
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αστέριε,καλώς όρισες στη παρέα μας.σου εύχομαι να κάνεις το ταξίδι που ονειρεύεσαι.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Καλώς ήρθες στην παρέα Αστέριε! Βέβαια αυτό το "καλό χειμώνα" μου κάθησε κάπως είναι η αλήθεια..χαχα
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ηρθες στην παρεα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.108
Καλώς όρισες.Τα λεφτά όντως δεν κάνουν την ευτυχία.Απλώς βοηθούν να κάνεις πολλά πράγματα.Πολλοί από εδώ δεν είμαστε πλούσιοι κι όμως ταξιδεύουμε όποτε μπορούμε.
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Αστεριε , πολυ μ' αρεσει το ταξιδι που σ' αρεσει!!!:)
Οσο για τα λεφτα , να ξερεις οτι μπορεις να ταξιδεψεις και με πολυ λιγα λεφτα στο εξωτερικο και να περασεις σουπερ! Εγω παντως σα φοιτητρια θυμαμαι οτι εχω περασει τελεια χωρις δραχμη στην τσεπη (ειμαι της παλαιολιθικης εποχης που ειχαμε δραχμες);)
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Καλώς ήρθες Αστέριε! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom