Καλησπέρα, καλησπέρα!

krataia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (Μάιος 2013)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλώς σας βρίσκω λοιπόν και επισήμως (επειδή έτσι κι αλλιώς σας "κρυφοκοίταζα" κατά διαστήματα εδώ και καιρό) :)

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Πιστεύω ότι ανήκω στην κατηγορία των ταξιδευτών και όχι των τουριστών (δεν το λέω υποτιμητικά) απλά για μένα αυτές οι δύο λέξεις καθορίζουν τη διαφορά. Για μένα τα ταξίδια είναι απλά η ίδια η ζωή. Ίσως χιλιοειπωμένο, αλλά ισχύει στην περίπτωση μου 100%.

Ειδικά τα τελευταία 10 χρόνια, εξαιτίας προβλημάτων υγείας, στερήθηκα την χαρά του ταξιδιού, και τότε συνηδειτοποίησα ακόμη περισσότερο πόση σημασία έχουν για μένα. Ένιωθα ότι απλά επιβίωνα. Όταν λοιπόν συνήρθα, το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να κλείσω ένα ταξίδι στην Σκόπελο, για 11 μέρες μόνο για μένα!!! Δεν μπορώ να σας περιγράψω πώς ένιωσα μέσα μου... (Εντάξει θα μου πεις, σιγά καλέ το ξεσάλωμα!!! Καλό ήταν για αρχή όμως). -)

Τώρα, όσον αφορά τα ταξίδια που έχω κάνει σε σύγκριση με όσα θέλω να κάνω, αυτό είναι άλλη ιστορία. Έχω πάει Ιταλία, Αγγλία (Λονδίνο και λίγο μέχρι το Canterbury) και Αμερική (Φιλαδέλφεια). Το τελευταίο ειδικά ήτα εμπειρία ζωής. Θα καταλάβετε τι εννοώ γράφοντάς σας την ημερομηνία άφιξής μου στο εκεί αεροδρόμιο. 9/11/2001 (Είναι η απόλυτη εφαρμογή του: Αν έχεις τύχη διάβαινε και ριζικό περπάτα :lol:).

ΤΑΞΙΔΙ-ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ: ΙΝΔΙΑ!!!! :roll:

Ταξίδια-δυνατές επιθυμίες: Αλάσκα, Νέα Γουινέα, Αυστραλία, Νεπάλ, Θιβέτ, Περού, Βολιβία (salar de uyuni), Ισπανία.

Αυτά προς το παρόν και θα τα λέμε και εδώ...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ορισες και σου ευχομαι να κανεις ολα σου τα ταξιδια πραγματικοτητα.
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Καλώς ήρθες στην παρέα μας! :welcome2:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.761
Likes
15.407
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και απο εμένα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.752
Likes
15.222
Καλώς ήρθες.Απο τα ταξίδια που θες πολύ, η Ισπανία είναι ένας εύκολος αλλά κ ενδιαφέρον προορισμός.Μπορεί να γίνει το επόμενο ταξίδι σου.;)
 

krataia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (Μάιος 2013)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Σας ευχαριστώ πολύ για το όμορφο καλωσόρισμα και για τις ευχές...

Αlma, δυστυχώς με την Τρόϊκα και τους εγχώριους "ξεζουμιστές" η Ισπανία ανήκει στη σφαίρα των ταξιδιών-φαντασιώσεων όσο και η Ινδία!!! -) -)
Αλλά κανείς τουλάχιστον δε μπορεί να φορολογήσει τα όνειρα... Τουλάχιστον ως τώρα, γιατί έτσι όπως μπλέξαμε, όλα είναι πιθανά!!! χαχαχαχαχα
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Καλώς ήρθες!!Μακάρι να κάνεις όλα τα ταξίδια που ονειρεύεσαι και άλλα τόσα...:)
 

George13

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΛΙΒΑΝΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλώς ήρθες στην παρέα και καλά ταξίδια να έχεις ...:)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Θα καταλάβετε τι εννοώ γράφοντάς σας την ημερομηνία άφιξής μου στο εκεί αεροδρόμιο. 9/11/2001 (Είναι η απόλυτη εφαρμογή του: Αν έχεις τύχη διάβαινε και ριζικό περπάτα :lol:).

ΤΑΞΙΔΙ-ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ: ΙΝΔΙΑ!!!! :roll:

Ταξίδια-δυνατές επιθυμίες: Αλάσκα, Νέα Γουινέα, Αυστραλία, Νεπάλ, Θιβέτ, Περού, Βολιβία (salar de uyuni), Ισπανία.

Αυτά προς το παρόν και θα τα λέμε και εδώ...
Καλώς ήρθες!!!

Εννοείς 11/9?

Νέα Γουινέα έρχομαι, θα χάσουμε 20 κιλά να μη μας προτιμούν για φάγωμα και είμαι μέσα!! :D
 

krataia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (Μάιος 2013)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλώς ήρθες!!!

Εννοείς 11/9?

Εννοώ ΤΗΝ 11/9 που υποπτεύεσαι. Προσγειώθηκα στο αεροδρόμιο της Philly, Κυριακή 9/11, 16.30 τοπική ώρα και το "χτύπημα" του Μπιν, έγινε την Τρίτη στις 09.10. Κάποια στιγμή που θα βρω χρόνο, θα καταθέσω την "μαρτυρία" μου, εδώ. :lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εννοώ ΤΗΝ 11/9 που υποπτεύεσαι. Προσγειώθηκα στο αεροδρόμιο της Philly, Κυριακή 9/11, 16.30 τοπική ώρα και το "χτύπημα" του Μπιν, έγινε την Τρίτη στις 09.10. Κάποια στιγμή που θα βρω χρόνο, θα καταθέσω την "μαρτυρία" μου, εδώ. :lol:
Ναι θα θελαμε να μας πεις γι'αυτο! Η Ινδια παντως δε μου ακουγεται και τοσο απιαστο , τρελλο ονειρο..καμια προσφορα σε εισιτηριο να πετυχεις , που δεν ειναι και τοσο δυσκολο :D Εν τω μεταξυ υπαρχουν καποιες πολυ ομορφες ιστοριες εδω μεσα για να ταξιδεψεις με το νου..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.859
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom