Ιταλία Καλησπέρα παιδία και καλώς σας βρηκα!

Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ και έχω κάποιες απορίες που θα ηθελα να μου τις λύσετε, αν εχετε διάθεση φυσικά!:)
βασικά τωρα εχω νευρα γιατί εγραψα ενα τεραστιο κειμενο και πάτησα κατι και σβηστηκε..γκρρρ!!:mad:
Λοιπόν, εκλεισα εισιτηριακια για ταξιδακι εξπρες στην Ρωμη.Τον Ιούνιο. 14-15-16 Ιουνίου!! Με την Ryanair φυσικά!
Εκανα βεβαια και την βλακεια να δηλωσα :roll::clap:μια χειραποσκευη και να χρεωθω εξτρα 40 ευρω.Και οταν διαβασα τους ορους ειδα οτι καθε επιβατης εχει δικαιωμα αν εχει μαζι του χειραποσκευη με διαστασεις 50*40*20.Αρκετα μεγάλη για 2 μερες...γκρρρρρρρρρ..:shock::shock:Τζαμπα 40 ευρω..Τελος πάντων!!
Μπορεί καποιος να μου προτεινει φθηνό ξενοδοχείο στο κεντρο της Ρωμης? :pΔεν εχω παει ποτέ και δεν εχω ιδέα...Να ψαχτό στο booking? Και κατι αλλο..Αυτό το αεροδρόμιο..μμμ.πώς το λενε?Cambioni?Κάπως ετσι..πού είναι?:shock:Πώς μπορώ να μεταφερθω από εκει στο κέντρο της πόλης?δεν θελω να πάρω ταξί και να πληρωσω 30 ευρω..!:mad:
Βοηθηστε με βρε παιδία και οταν επιστρεψω θα σας φερω παγωτο με γευση αμυγδαλου!!:clap::clap:
 
Last edited by a moderator:

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.002
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Στελλα, Νικο και μπεμπα καλως ορισατε.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ααα σορυ τωρα ειδα πως πετατε με ryan. ΔΕν ξερω, κανενα χωραφι με σπαραγγια θαναι:D
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Χωράφι με σπαράγγια???;)Επί τη ευκαρία θα μαζέψω μερικές σακουλες και θα φέρω! Πανάκριβα ειναι εδω.αχχαχ!!! Καλημερουδάκια παιδάκια!!Και ευχαριστω πάλι γις τις πληροφορίες!!!
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Ρε πιαδια..οκ με το αεροδρόμιο..επόμενη ερώτηση..δεν θα γλυτώσετε έτσι ευκολα από εμένα..!! Μόνο για 2 μέρες θα ειμαστε στην Ρωμη. Μπήκα σε κάποιους τουριστικούς οδηγούς της πόλης και μπερδευτηκα..Τί να προλάβω να πρωτοδώ σε δύο μέρες??? Ποιά ειναι η γνώμη σας? Ποιές είναι οι προτεραιότητες????
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
2 μερες ειναι οντως λιγες για Ρωμη, δεν ξερω τα γουστα σου για να προτεινω κατι και σιγουρα θα χρειαστει να ξαναπας. Για να μην πελαγωνεις και να μην ακους υποκειμενικες γνωμες προτεινω να αγορασεις και να διαβασεις εναν τουριστικο οδηγο και να επικεντρωθεις σε αυτα που σου κανουν κλικ.
Κατα την (υποκειμενικη) μου γνωμη και χωρις σειρα προτεραιοτητας, τα σημαντικοτερα ειναι Vaticano (τουλαχιστον μιση μερα με πιεση), castello di san Angelo που ειναι κοντα, piazza Navona σε συνδυασμο με Pantheon & Trevi (επισης κοντινα), ρωμαικη αγορα... στουμπωσα, ολη η Ρωμη ειναι ενα υπαιθριο μουσειο, ειναι αδυνατο να συνεχισω.
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
2 μερες ειναι οντως λιγες για Ρωμη, δεν ξερω τα γουστα σου για να προτεινω κατι και σιγουρα θα χρειαστει να ξαναπας. Για να μην πελαγωνεις και να μην ακους υποκειμενικες γνωμες προτεινω να αγορασεις και να διαβασεις εναν τουριστικο οδηγο και να επικεντρωθεις σε αυτα που σου κανουν κλικ.
Κατα την (υποκειμενικη) μου γνωμη και χωρις σειρα προτεραιοτητας, τα σημαντικοτερα ειναι Vaticano (τουλαχιστον μιση μερα με πιεση), castello di san Angelo που ειναι κοντα, piazza Navona σε συνδυασμο με Pantheon & Trevi (επισης κοντινα), ρωμαικη αγορα... στουμπωσα, ολη η Ρωμη ειναι ενα υπαιθριο μουσειο, ειναι αδυνατο να συνεχισω.
Μισή μέρα στο Βατικανό?Ο Χριστός και η Παναγίαααα!!!!:shock::shock:Κατάλαβααα...!!!Θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε ε??:mad:Μμμ...!!Έχω ήδη παραγγειλει εναν τουριστικό οδηγό για Ρωμη.Μέσα στην εβδομάδαα θα μου έρθει. Θα τον μελετήσω και θα ετοιμάσω μια λιστα. :)
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Με τα μέσα μεταφοράς μέσα στην Ρώμη θα τα καταφερουμε χωρίς να ιδρωσουμε ? Κλείσαμε ενα ξενοδοχείο στο κέντρο. Ελπίζω να μας βολέψει!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.146
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom