Καλησπέρα σας!! help!

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
E...Οκ, αυτό λύνεται εύκολα με μια προπληρωμένη.
Δεν είναι και τόσο εύκολο κατά τη γνώμη μου να αναλάβει κάποιος γονιός αυτή τη διαδικασία! Πρέπει να βρεθεί ο κατάλληλος που θα μαζέψει τα χρήματα, θα πάει να βγάλει την προπληρωμένη και να έχει τη δυνατότητα να κλείσει τα εισιτήρια μέσω ίντερνετ γιατί υποθέτω ότι δεν θα εμπιστευτεί την κάρτα του σε όποιον και όποιον!

Φυσικά, τίποτα δεν είναι αδύνατον!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πολύ απλά... μαζεύει ο πρόεδρος ή ο ταμίας του 15μελούς τα χρήματα...πάει σε κάποια τράπεζα, τα φορτώνει σε μια προπληρωμένη, μπαίνουν στο ίντερνετ και κλείνουν τα χρήματα. Την ίδια οργάνωση εν μέρη θα χρειαστεί να έχουν για να συγκεντρώσουν τα χρήματα για να τα δώσουν στον πράκτορα.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Πολύ απλά... μαζεύει ο πρόεδρος ή ο ταμίας του 15μελούς τα χρήματα...πάει σε κάποια τράπεζα, τα φορτώνει σε μια προπληρωμένη, μπαίνουν στο ίντερνετ και κλείνουν τα χρήματα. Την ίδια οργάνωση εν μέρη θα χρειαστεί να έχουν για να συγκεντρώσουν τα χρήματα για να τα δώσουν στον πράκτορα.
Επειδή δεν γνωρίζω αν οι τράπεζες βγάζουν προπληρωμένες κάρτες σε άτομα κάτω των 18 μπορεί και να γίνετε αυτό που λες.

 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Η πληρωμη ειναι το ευκολο κομματι. Αυτο που πρεπει να δουνε ειναι που θελουν να πανε και να ψαξουν να βρουν τιμες των εισιτηριων και ημερομηνιες καθως και να βρουνε τι θα επισκευτουν.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Επειδή δεν γνωρίζω αν οι τράπεζες βγάζουν προπληρωμένες κάρτες σε άτομα κάτω των 18 μπορεί και να γίνετε αυτό που λες.
Ναι..γίνεται.

Η πληρωμη ειναι το ευκολο κομματι. Αυτο που πρεπει να δουνε ειναι που θελουν να πανε και να ψαξουν να βρουν τιμες των εισιτηριων και ημερομηνιες καθως και να βρουνε τι θα επισκευτουν.
Ακριβώς!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.759
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αν πάτε σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο μπορεί να σας κανονίσει τσάρτερ πτήση (συνήθως μαζί με άλλα σχολεία) και να βγει πολύ φτηνά χωρίς να χρειάζεται να ψάχνετε εσείς για low cost εταιρείες. Πιθανόν βέβαια να αναγκαστείτε να πάτε σε έναν προορισμό που θα έχει ζήτηση και από άλλους, όμως θα περιορίσετε πολύ το κόστος. Κάντε μια έρευνα στα γραφεία της περιοχής σας και σίγουρα θα έχουν να σας προτείνουν διάφορες εναλλακτικές λύσεις. Η Βαρκελώνη είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Έχει βγάλει η easyjet προσφορά εώς -25% για κρατήσεις μέχρι την Τρίτη...για ρίξτε μια ματιά αν και το βλέπω χλωμό να προλάβετε να συννενοηθείτε...
 

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η αδερφή μου θα πάει πενθήμερη στην Πραγα γύρω στις 20 Μαρτίου, οπότε μπορώ να σου πω δυο λεπτομέρειες παραπάνω αύριο που θα τη ρωτήσω! Ξέρω ότι θα έχουν 5 διανυκτερεύσεις (αρα σχεδόν 7ήμερη εκδρομή) κ ότι κανένας γονιός δε χρειάστηκε να αναλάβει οποιοδήποτε οικονομικό θέμα! Αυτά τα κάνουν οι μαθητές σε συνεργασία με τους συνοδούς καθηγητές και το πρακτορείο. Επίσης δεν έκλεισαν μόνοι αλλά σε πρακτορείο, κ απ όσο ξέρω θα πληρώσουν συνολικά έως 400 ευρώ το άτομο για αεροπορικά εισιτηρια (με τσεχικες αερογραμμες νομιζω), 5 μέρες διαμονή με πρωινό και ένα γεύμα, πουλμαν και ξεναγό. Είναι νομίζω εξαιρετική η τιμή!

Marydim eipe: "Αλλά αυτό το "μικρή" είναι ένα πρόβλημα καθώς τα αξιοθέατά της τα γυρίζει κάποιος σε μια ημέρα και εσείς πρέπει να γεμίσετε ένα πρόγραμμα πέντε ημερών. Άρα πρέπει να βγείτε εκτός Πράγας κάτι που θα αυξήσει το κόστος της εκδρομής. Επίσης, δεν είναι και ιδιαίτερα φθηνή πόλη κατά την άποψή μου πάντα."

Εδώ θα διαφωνήσω...Φίλη πήγε 7 μέρες και δε γύρισε όλα τα αξιοθέατα σε μια μέρα.. Ίσα ίσα, είπε ότι η πόλη δε δίνει την εντύπωση της μικρής, και έχει αρκετά μουσεία και αξιοθέατα ώστε να δικαιολογηθεί άνετα μια σχολική εκδρομή. Δεν είναι σε καμία περίπτωση απαραίτητο να βγουν εκτός Πράγας κ να αυξήσουν τα έξοδα! Το σχολείο της αδερφής μου έχει φτιάξει καλό πρόγραμμα για τις 5 μέρες, ίσως με μικρή εξόρμηση σε κοντινή περιοχή μια μέρα, αλλά περιλαμβάνεται στο ποσό.
Τέλος, η πόλη είναι μάλλον πολύ φθηνή, και γι αυτό την προτιμούν σε σχέση με την Ιταλία πχ για σχολικές εκδρομές. Έτσι και η χρονιά μετά απο μένα, πήγε Πράγα και όλα πήγαν μέλι-γάλα.. Μόνο η δική μου τάξη ήθελε Ρόδο, γκρρρ:mad:! Επειδή και η αδερφή μου από Κρήτη θα πετάξει, αν θέλεις απάντησε μου για να σου στείλω αύριο λεπτομέρειες! Αν και μάλλον θα έχετε ήδη κλείσει τώρα! Πες μας πού αποφασίσατε!:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom