Καλησπέρα σε όλους! Γαμήλιο...????

Whynot

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Έμαθα για το travel stories από μια φίλη και εντυπωσιάστικα... οπότε να μαι και εγώ εδώ!

Θέλω τη βοήθειά σας - αρχές οκτώβρη παντρεύομαι και ψάχνουμε για γαμήλιο ταξίδι...είμαστε μεταξύ ΠΟΥΚΕΤ και ΜΠΑΛΙ..στο Πουκέτ μου είπαν ότι μπορεί να βρέχει στο Μπαλί μου είπαν ότι δεν κάνεις μπάνιο...

Τα κόστη για ΠΟΥΚΕΤ είανι :

MANDARAVA RESORT & SPA 5* - SUPERIOR ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.190

ANGSANA LAGUNA 5* - LAGUNA ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.270

PHUKET MARRIOTT RESORT & SPA MERLIN BEACH 5* - SUPERIOR ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.360

Και για ΜΠΑΛΙ έιναι :

MERCURE BALI NUSA DUA 4* - SUPERIOR POOL VIEW ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.270


AYODYA RESORT 5* - DELUXE ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.440

MELIA BALI VILLAS & SPA RESORT 5* - MELIA GUEST ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.520

ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΊΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ...????

Ευχαριστώ!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπέρα,
βάλε καλύτερα τα links απο τα ξενοδοχεια, έτσι θα μας παρει πολυ ωρα να τα δουμε.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Έμαθα για το travel stories από μια φίλη και εντυπωσιάστικα... οπότε να μαι και εγώ εδώ!

Θέλω τη βοήθειά σας - αρχές οκτώβρη παντρεύομαι και ψάχνουμε για γαμήλιο ταξίδι...είμαστε μεταξύ ΠΟΥΚΕΤ και ΜΠΑΛΙ..στο Πουκέτ μου είπαν ότι μπορεί να βρέχει στο Μπαλί μου είπαν ότι δεν κάνεις μπάνιο...

Τα κόστη για ΠΟΥΚΕΤ είανι :

MANDARAVA RESORT & SPA 5* - SUPERIOR ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.190

ANGSANA LAGUNA 5* - LAGUNA ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.270

PHUKET MARRIOTT RESORT & SPA MERLIN BEACH 5* - SUPERIOR ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.360

Και για ΜΠΑΛΙ έιναι :

MERCURE BALI NUSA DUA 4* - SUPERIOR POOL VIEW ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.270


AYODYA RESORT 5* - DELUXE ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.440

MELIA BALI VILLAS & SPA RESORT 5* - MELIA GUEST ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.520

ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΊΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ...????

Ευχαριστώ!
Καλημέρα! Με το καλό εύχομαι. Το Μπαλί το είχαμε εντάξει και εμείς στο γαμήλιο ταξίδι μας στην ασία και δε το μετανιώσαμε!
Για μένα δεν υπάρχει συγκριση! Μπαλί χωρις δεύτερη σκέψη. Φαγητό, κουλτούρα, χρώματα, αρώματα, φύση, ζούγκλα! Όλα τα έχει... Ναι, δεν έχει φανταστικές παραλίες αλλά μια χαρά θα κάνεις το μπάνιο σου. Έχει και πολύ ωραίο βύθο αν σε ενδιαφέρει το snorkeling.
Μοιράστε τις μέρες σας σε Ubud και Nusa Dua. Μείνετε σε ένα ξενοδοχείο με πίσινα μέσα στην ζούγκλα στην Ubud. To Ubud είναι στο κέντρο του νησιού και βολεύει για τις εκδρομές σας. Η Nusa Dua είναι πιο απομονωμένη.
Στα ξενοδοχεία τώρα. Στο Ayodya είχα μείνει και εγώ. Δεν πίστευα στα μάτια μου! Εντυπωσιακό, με παραδοσιακό χαρακτήρα στην αρχιτεκτονική του. Οι κήποι του, οι λίμνες, οι πισίνες, η παραλία μπροστα με τις ομπρέλες, το πρωινό. Στο μόνο που υστερεί, είναι λίγο στα δωμάτια. Είναι πολυτελή αλλα νομίζω οτι πλέον χρειάζονται ανακαίνηση. Παρόλα αυτά, το προτείνω για την συνολική εμπειρία.
Το Μelia είναι επίσης σε καλή τοποθεσία πάνω στην παραλία, σιγουρα θα είναι πιο καινούργιο απο το Ayodya. Δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Το Mercure δεν το προτείνω. Είναι χωμένο πίσω απο το Ayodya, χωρις προσβαση στη θάλασσα.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν εχω πάει στο Bali και δεν ξέρω, όμως από τα ξενοδοχεία που έβαλες με liknk, θα διάλεγα το μεσαίο που ειναι πολύ ομορφο κι έχει και παραλία.
 

Whynot

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλημέρα! Με το καλό εύχομαι. Το Μπαλί το είχαμε εντάξει και εμείς στο γαμήλιο ταξίδι μας στην ασία και δε το μετανιώσαμε!
Για μένα δεν υπάρχει συγκριση! Μπαλί χωρις δεύτερη σκέψη. Φαγητό, κουλτούρα, χρώματα, αρώματα, φύση, ζούγκλα! Όλα τα έχει... Ναι, δεν έχει φανταστικές παραλίες αλλά μια χαρά θα κάνεις το μπάνιο σου. Έχει και πολύ ωραίο βύθο αν σε ενδιαφέρει το snorkeling.
Μοιράστε τις μέρες σας σε Ubud και Nusa Dua. Μείνετε σε ένα ξενοδοχείο με πίσινα μέσα στην ζούγκλα στην Ubud. To Ubud είναι στο κέντρο του νησιού και βολεύει για τις εκδρομές σας. Η Nusa Dua είναι πιο απομονωμένη.
Στα ξενοδοχεία τώρα. Στο Ayodya είχα μείνει και εγώ. Δεν πίστευα στα μάτια μου! Εντυπωσιακό, με παραδοσιακό χαρακτήρα στην αρχιτεκτονική του. Οι κήποι του, οι λίμνες, οι πισίνες, η παραλία μπροστα με τις ομπρέλες, το πρωινό. Στο μόνο που υστερεί, είναι λίγο στα δωμάτια. Είναι πολυτελή αλλα νομίζω οτι πλέον χρειάζονται ανακαίνηση. Παρόλα αυτά, το προτείνω για την συνολική εμπειρία.
Το Μelia είναι επίσης σε καλή τοποθεσία πάνω στην παραλία, σιγουρα θα είναι πιο καινούργιο απο το Ayodya. Δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Το Mercure δεν το προτείνω. Είναι χωμένο πίσω απο το Ayodya, χωρις προσβαση στη θάλασσα.
Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή για ξενοδοχείο και δωμάτιο στα ίδια χρήματα που έχεις να μου προτέινεις - να το ζητήσω ?? Ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως!

έχεις κατα νου κάποιο άλλο ταξιδιωτικό που μπορεί να έχει καλύτερες τιμές από τις παραπάνω ? (είναι με το ... )
 
Last edited by a moderator:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή για ξενοδοχείο και δωμάτιο στα ίδια χρήματα που έχεις να μου προτέινεις - να το ζητήσω ?? Ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως!

έχεις κατα νου κάποιο άλλο ταξιδιωτικό που μπορεί να έχει καλύτερες τιμές από τις παραπάνω ? (είναι με το ,,, )
Τι εννοεις; Με πρακτορείο θα πας; Γιατί; ΔΕΝ υπάρχει κανένας λόγος να πας Μπαλί με πρακτορείο! Αλήθεια! ΚΑΝΕΝΑΣ! Για πόσες νύχτες είναι η τιμή; Τι περιλαμβάνει; Οι φόροι είναι μέσα;
Πραγματικά πιο εύκολος προορισμος απο το Μπαλί δεν υπάρχει... Κλείνεις τα αεροπορικά που θες, κλείσεις το ξενοδοχειο που θες και βρίσκεις έναν οδηγο που θα τον έχεις όλη μέρα (αυτοκινητο μόνο για σας απο το πρωι ως το βράδυ) με 40€ την ημέρα και γυρίζεις όλο το νησί. Γιατί να πληρώσεις νταβατζιλίκια σε πρακτορεία;
 
Last edited by a moderator:

Whynot

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Τι εννοεις; Με πρακτορείο θα πας; Γιατί; ΔΕΝ υπάρχει κανένας λόγος να πας Μπαλί με πρακτορείο! Αλήθεια! ΚΑΝΕΝΑΣ! Για πόσες νύχτες είναι η τιμή; Τι περιλαμβάνει; Οι φόροι είναι μέσα;
Πραγματικά πιο εύκολος προορισμος απο το Μπαλί δεν υπάρχει... Κλείνεις τα αεροπορικά που θες, κλείσεις το ξενοδοχειο που θες και βρίσκεις έναν οδηγο που θα τον έχεις όλη μέρα (αυτοκινητο μόνο για σας απο το πρωι ως το βράδυ) με 40€ την ημέρα και γυρίζεις όλο το νησί. Γιατί να πληρώσεις νταβατζιλίκια σε πρακτορεία;
Κατρχάς τα αεροπορικά μου φάνηκαν πιο ακριβά - αν τα κλεισω εγώ / οι τιμές είναι για

QR 212
08OCT ATHENS-DOHA 2055 - 0110
QR 962
09OCT - DOHA-BALI - 0255 - 1720

ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ

* Αεροπορικά εισιτήρια, σε οικονομική θέση, με την Qatar airways.

* Φόροι αεροδρομίων Ελλάδος και εξωτερικού.

* Έξι (6) διανυκτερεύσεις στο Μπαλί, σε ξενοδοχεία της επιλογής σας.

* Όλες οι μεταφορές από και προς τα αεροδρόμια & ξενοδοχεία στο Μπαλί, με ιδιωτικό αυτοκίνητο.

* Πρωινό στα ξενοδοχεία καθημερινά.

* Αποσκευές έως 30 κιλά ανά επιβάτη.

* Κρατικοί & ξενοδοχειακοί φόροι.

* ΦΠΑ-Ασφάλεια αστικής ευθύνης.


ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ

* Πάσης φύσεως προσωπικά έξοδα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Κατρχάς τα αεροπορικά μου φάνηκαν πιο ακριβά - αν τα κλεισω εγώ / οι τιμές είναι για

QR 212
08OCT ATHENS-DOHA 2055 - 0110
QR 962
09OCT - DOHA-BALI - 0255 - 1720

ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ

* Αεροπορικά εισιτήρια, σε οικονομική θέση, με την Qatar airways.

* Φόροι αεροδρομίων Ελλάδος και εξωτερικού.

* Έξι (6) διανυκτερεύσεις στο Μπαλί, σε ξενοδοχεία της επιλογής σας.

* Όλες οι μεταφορές από και προς τα αεροδρόμια & ξενοδοχεία στο Μπαλί, με ιδιωτικό αυτοκίνητο.

* Πρωινό στα ξενοδοχεία καθημερινά.

* Αποσκευές έως 30 κιλά ανά επιβάτη.

* Κρατικοί & ξενοδοχειακοί φόροι.

* ΦΠΑ-Ασφάλεια αστικής ευθύνης.


ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ

* Πάσης φύσεως προσωπικά έξοδα.
Αν εχω καταλαβει καλα, δεν εχεις δικιο. Αναχωρηση 8/10 με επιστροφη 15/10 με καταρ ειναι στα 722€ το ατομο. Με μια προχειρη αναζητηση στο booking.com, το ayodya για 6 νυχτες τις μερες που θες ειναι στα 140€ την μερα με πρωινο. 140×6 = 840€ συνολο. Αρα 722 +722 + 840 = 2284€ / 2 = 1.142€ το ατομο. Μονο η μεταφορα απο nusa dua στο αεροδρομιο δεν συμπεριλαμβανεται που ειναι 15$ ανα διαδρομη. Η τιμη μπορει να πεσει κ αλλο εννοειται, δεδομενου οτι το ayodya ειναι πολυ ακριβο γενικα. Εγω τα ειπα. Η αποφαση δικη σου...
 
Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν έχω άποψη για τα αεροπορικά, αλλά να σου πω ότι το Melia που έχω μείνει εγώ, είναι υπερπαραγωγή. Έχει φοβερούς εξωτερικούς χώρους και εμείς το είχαμε ευχαριστηθεί πολύ.
 

lora

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
Έμαθα για το travel stories από μια φίλη και εντυπωσιάστικα... οπότε να μαι και εγώ εδώ!

Θέλω τη βοήθειά σας - αρχές οκτώβρη παντρεύομαι και ψάχνουμε για γαμήλιο ταξίδι...είμαστε μεταξύ ΠΟΥΚΕΤ και ΜΠΑΛΙ..στο Πουκέτ μου είπαν ότι μπορεί να βρέχει στο Μπαλί μου είπαν ότι δεν κάνεις μπάνιο...

Τα κόστη για ΠΟΥΚΕΤ είανι :

MANDARAVA RESORT & SPA 5* - SUPERIOR ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.190

ANGSANA LAGUNA 5* - LAGUNA ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.270

PHUKET MARRIOTT RESORT & SPA MERLIN BEACH 5* - SUPERIOR ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.360

Και για ΜΠΑΛΙ έιναι :

MERCURE BALI NUSA DUA 4* - SUPERIOR POOL VIEW ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.270


AYODYA RESORT 5* - DELUXE ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.440

MELIA BALI VILLAS & SPA RESORT 5* - MELIA GUEST ROOM
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ TIMH
KAT’ATOMO ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ: € 1.520

ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΊΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ...????

Ευχαριστώ!
Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ☺ ΠΟΥΚΕΤ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ.. ΕΙΔΙΚΑ Η ΠΕΡΙΟΧΗ UBUD.. ΨΑΞΕ ΤΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.823
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom