Καλησπερα λεγομαι Μαρια

mikro

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Λεγομαι Μαρια ειμαι 19 ετων και ακομα δεν εχω ταξιδεψει οσο θα ηθελα :D.Εχω παει 2 φορες Αμερικη στην Φιλαδελφια δηλαδη Πενσυλβανια οταν ημουν 2 την 1η φορα και μετα ξαναπηγα οταν ημουν 7 δεν θυμαμαι πολλα πραγματα αλλα θυμαμαι οτι ειχα περασει τελεια.Εχω παει επισης 2 φορες Μυτιληνη μιας που ειναι διπλα(μενω Χιο) ειχα δει το απολυθωμενο δασος το αρχαιολογικο μουσειο εκει ειχε ωραιο φαγητο ειδικα οι λουκουμαδες στο λιμανι ηταν απαιχτοι ειχαμε παει μια βολτα προς την Καλονη και την Πετρα επισης παρα πολυ ωραια πολυ πρασινο.Με τους γονεις μου ειχα παει Παρνασσο οταν ειχαμε επισκεφτει την αδερφη μου Πειραια πολυ ωραια χιονια παντου σκι δεν εκανα φοβοταν μην παθω τιποτα η μαμα μου ελεος...Επισης 1η λυκειου ημουν εξαιρετικα τυχερη γιατι η 2α λυκειου θα πηγαινε 5ημερη εκδρομη με το προγραμμα Καλιστω στην Φλορινα και μιας που τους ελειπαν ατομα πηραν 3 ατομα απο την ταξη μου με τις μεγαλυτερες βαθμολογιες οποτε μεσα και εγω.Ηταν το αγορι μου 2α λυκειου τα ειχαμε τοτε 4 μηνες και πηγαμε ταξιδακι μαζι.Φλορινα ηταν καταπληκτικη.το ποταμι που περναει μεσα απο την πολη με τις γεφυριτσες και τα φωτα ηταν ονειρικα το βραδι.απο φαγητο παρα πολυ καλο.Πηγαμε στο Νυμφαιο ηταν τελεια περασαμε με τα ποδια πλωτη γεφυρα 200μετρων περιπου.Ειδαμε τις αρκουδιτσες του αρκτουρου,τις Πρεσπες και τον υδροβιοτοπο,τους καταρακτες της Εδεσσας που ηταν μαγευτικοι γενικα περασαμε τζαμι.Επισης πριν 1 χρονο πηγα πολυημερη Ιωαννινα-Θεσσαλονικη.Περασα φανταστικα!!!Ιωαννινα τοσο ησυχο μερος με την λιμνη διπλα τοσο γαληνια και ρομαντικα πεζοδρομιο διπλα στην λιμνη με παγκακια και πανηψυλα πλατανια στην σειρα σαν φθινωπορο ηταν οταν πηγαμε τοσα μαγαζια τοσα φαγαδικα,ειδαμε το φαραγγι του βικου εκει δεν περασα και πολυ καλα μιας που εχω υψοφοβια,το μουσειο με τα κερινα ομοιοματα,συντομη σταση σε Μετσοβο και Ζαγοροχωρια για φαγητο και χιονοπολεμο διανυκτερευσαμε 2 νυχτες και μετα πηγαμε Θεσσαλονικη.Αριστουργημα απο που να αρχησω η πλατεια Αριστοτελους μεγαλυοδης οι τιμες στα μαγαζια παλι πολυ χαμηλες εκανα ψωνια να ντυνω και τα εγγονια μου :shock: ο Λευκος Πυργος τοσο ομορφος και γυρω απο τα μνημεια γενικα πολυ καθαρα πραγμα που με χαροποιησε ιδιαιτερα,το καστρο της Θεσσαλονικης τελειο και ατελειοτο.Αυτα τωρα σε 2 χρονια μετακομιζω μονιμα Φιλαδελφια οποτε εκει σιγουρα θα επισκεφτω αρκετες πολιτιες :D
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Γειά σου Μαρία.
Καλώς ήρθες στο travelstories και εύχομαι να βλέπεις πάντα το κάθε ταξίδι σου με τον ίδιο ενθουσιασμό της πρώτης φοράς.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
καλως ηρθες!!

Καλα ταξιδια!:)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ηρθες Μαρια και καλα ταξιδια
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γεια σου Μαρία! Καλά ταξίδια και το δικό σου νησί είναι πολύ ομορφο!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
καλώς ήλθες μαρία!! ζείς σε ενα πολύ όμορφο νησί και απο οτι καταλαβα θα μεταναστευσεις στην αμερική....ευχομαι τα καλύτερα!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως την!
Μεγαλο βημα να ζησεις Αμερικη ...Φιλαδελφεια εχω παει και μου αρεσε πολυ σαν πολη.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Καλώς μας ήρθες Μαρια και καλά σου ταξίδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom