Καλησπερα

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Με λενε Κωνσταντινο ειμαι 24 χρονων και ειμαι απο την Κρητη.
Εχω μια οικονομικη ανεση να ταξιδευω και μου αρεσει παρα πολυ να ταξιδευω,να γωριζω νεα μερη κουλτουρες και εθιμα.

Αλλα δεν εχω φιλους που να μπορουν να με ακολουθησουν στα ταξιδια και ετσι τα εχω κανει ολα μαζι με τους γονεις μου και μονο μεχρι και περυσι που ημουν 23.

Θελω να ταξιδεψω μονος μου αλλα κωλωνω δεν ξερω γιατι το φοβαμαι πολυ....

Μαζι με τους δικους μου εχω παει

Τσεχια στην Πραγα 2 φορες.
Τουρκια Σμυρνη και Κωνσταντινουπολη απο μια.
Αγγλια στο Λονδινο.
Βουλγαρια Σοφια και Μπανσκο.
Μαλτα για 3 μερες.
Σερβια στο Βελιγραδι
Σκοπια για δυο μερες.
Και Κυπρος αν πιανετε που ημουν φανταρος.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κωνσταντίνε καλώς όρισες.μην κωλώνεις με τίποτα και κάνε όσο περισσότερα ταξίδια μπορείς.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ορισες. Οι φοβοι μας υπαρχουν για να τους νικαμε. Ετσι και αλλιως καποτε θα τα ξεκινησεις τα ταξιδια και μονο σου. Οσο πιο γρηγορα τοσα περισσοτερα!
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
να στε καλα παιδια και ευχαριστω για την θερμη υποδοχη...
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Καλωε ηρθες...η πρωτη αποφαση ειναι δυσκολη...μετα ουτε που θα το ξανασκεφτεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θελω να ταξιδεψω μονος μου αλλα κωλωνω δεν ξερω γιατι το φοβαμαι πολυ....
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Έχω κάνει δεκάδες ταξίδια μόνος. Κατά τη διάρκεια της μέρας (sightseeing κλπ) είναι μάλλον καλύτερα από το να είσαι με παρέα, γιατί διαχειρίζεσαι μόνος του χρόνο σου, και κάνεις ότι εσύ θες. Το πρόβλημα είναι το βράδυ, όταν πρέπει να καθίσεις σε ένα εστιατόριο, ή αν θες να πας σε ένα bar.
Θέμα ασφαλείας, ειδικά στην Ευρώπη, δεν υπάρχει. Άσε που, επειδή δε θα μιλάς με κάποιον στα Ελληνικά, δε θα κάνεις και μπαμ ότι είσαι τουρίστας, και μπορεί να σε περνάνε και για ντόπιο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Καλώς όρισες.Σου εύχομαι να συνεχίσεις να κάνεις πολλά ταξίδια όπως τώρα.Όσο για την παρέα έχεις ένα δίκιο.Κι εγώ ανήκω σε αυτούς που δεν θα μου άρεσε να ταξιδεύω μόνη μου.
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Έχω κάνει δεκάδες ταξίδια μόνος. Κατά τη διάρκεια της μέρας (sightseeing κλπ) είναι μάλλον καλύτερα από το να είσαι με παρέα, γιατί διαχειρίζεσαι μόνος του χρόνο σου, και κάνεις ότι εσύ θες. Το πρόβλημα είναι το βράδυ, όταν πρέπει να καθίσεις σε ένα εστιατόριο, ή αν θες να πας σε ένα bar.
Θέμα ασφαλείας, ειδικά στην Ευρώπη, δεν υπάρχει. Άσε που, επειδή δε θα μιλάς με κάποιον στα Ελληνικά, δε θα κάνεις και μπαμ ότι είσαι τουρίστας, και μπορεί να σε περνάνε και για ντόπιο.
συμφωνω φιλε σε μουσεια κλπ πας ανετα μονος σου αλλα για βραδυ,αμα πας σε τρωει να κλειστεις στο ξενοδοχειο η οπουδηποτε κα αραξεις μονος σε αλλη χωρα,σε πιανει το παραπανο να πουμε.

τριπακια ευτυχως που εχω και τους φτωχους γιατι αλλιως θα ταν κακα τα χαλια μου,γιατι γενικα μαλλον δεν το ανεφερα σωστα,δεν εχω αρκετους φιλους,δεν κανω ευκολα νεους φιλους φιλες και παρεες,και 4-5 καλους που εχω και με το στανιο και αυτους, και αυτοι δεν εχουν καλα καλα καν να φανε τι εκδομες να τους πω να παμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.467
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom