Γαλλία Καλοκαίρι, Νότια Γαλλία και Παρατεταμένο Φοιτηταριό

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
τωρα σε ανακαλυψα!ωραια η διηγηση σου και τα τοπια φανταστικα!ζηλεψα λιγακι τις οινοποσιες σας και το καλο φαγητο!!!
καλα με τον σκορδο γελασα πολυ!!ενταξει δεν ειχε και αδικο σε αυτο που ελεγε αλλα το εχουν κανει και λιγο καραμελα και το κοτσαρουν σε ασχετες στιγμες με συνεπεια να προσβαλλουν.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
τωρα σε ανακαλυψα!ωραια η διηγηση σου και τα τοπια φανταστικα!ζηλεψα λιγακι τις οινοποσιες σας και το καλο φαγητο!!!
Thank you! Το κακό ήταν ότι το παρακάναμε με τις οινοποσίες και δεν αφιερώσαμε όσο χρόνο θα έπρεπε σε περιηγήσεις.
καλα με τον σκορδο γελασα πολυ!!ενταξει δεν ειχε και αδικο σε αυτο που ελεγε αλλα το εχουν κανει και λιγο καραμελα και το κοτσαρουν σε ασχετες στιγμες με συνεπεια να προσβαλλουν.
Βασικά είχε άδικο επειδή το είπε στο πλέον ακατάλληλο άτομο.:D Δεν είμαι καθόλου ελληναρού. Καθόλου όμως. :D Αλλά δεν θα κουβαλούσα και στην Ελλάδα δύο κιλά σκόρδο για να της το αποδείξω.:)

Πάντως η καημενούλα λίγες μέρες αφού έγραψα το συγκεκριμένο post μου έγραψε μερικά πολύ καλά λόγια σε ένα mail και αισθάνθηκα κάποιες ενοχές οφείλω να ομολογήσω.
Ευτυχώς μου έφυγαν άμεσα!:haha:
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Thank you! Το κακό ήταν ότι το παρακάναμε με τις οινοποσίες και δεν αφιερώσαμε όσο χρόνο θα έπρεπε σε περιηγήσεις.

Βασικά είχε άδικο επειδή το είπε στο πλέον ακατάλληλο άτομο.:D Δεν είμαι καθόλου ελληναρού. Καθόλου όμως. :D Αλλά δεν θα κουβαλούσα και στην Ελλάδα δύο κιλά σκόρδο για να της το αποδείξω.:)

Πάντως η καημενούλα λίγες μέρες αφού έγραψα το συγκεκριμένο post μου έγραψε μερικά πολύ καλά λόγια σε ένα mail και αισθάνθηκα κάποιες ενοχές οφείλω να ομολογήσω.
Ευτυχώς μου έφυγαν άμεσα!:haha:
καλα εννοειται οτι ειχε αδικο στην δικια σου περιπτωση,σιγα μην δεν τολμαμε να πουμε οτι καποιο προιον δικο μας μπορει να ειναι και καλυτερο απο αλλης χωρας!
η αληθεια ειναι οτι παρεξηγησεις γινονται γενικως!κ εγω ειχα μαλωσει με μια τουρκαλα αλλα οταν αποχωριστηκαμε μας εδωσε μια αποχαιρετηστηρια καρτα με ομορφα λογια και μου εφυγε.(δεν ξερω αν εχει ανοιχτει θεμα παλιοτερα αλλα θα ηταν μια ιδεα να λεγαμε για συνηθειες και συμπεριφορες ξενων που μας καναν εντυπωση,ασχημη ή καλη)
με τοση κουραση και αρκετα μου φανηκαν αυτα που κανατε!!!ευχομαι να ξαναβρεθεις και με την φιλη σου απο Ζιμπαμπουε
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
η αληθεια ειναι οτι παρεξηγησεις γινονται γενικως!κ εγω ειχα μαλωσει με μια τουρκαλα αλλα οταν αποχωριστηκαμε μας εδωσε μια αποχαιρετηστηρια καρτα με ομορφα λογια και μου εφυγε.(δεν ξερω αν εχει ανοιχτει θεμα παλιοτερα αλλα θα ηταν μια ιδεα να λεγαμε για συνηθειες και συμπεριφορες ξενων που μας καναν εντυπωση,ασχημη ή καλη)
Μωρέ εδώ παρανοούμε διάφορα μεταξύ μας οι Έλληνες, πόσο μάλλον όταν μιλάμε και για άτομα από άλλες χώρες. Αν και πιστεύω (με έπιασε φιλοσοφική διάθεση) πως τα πάντα σχετίζονται με τον άνθρωπο. Με λίγη αλληλοκατανόηση, καλή διάθεση και σεβασμό προς τον άλλο μπορούμε να βρούμε άκρη. Εξάλλου πια οι άνθρωποι έχουν περισσότερη ευκολία στη μετακίνηση και ανεξάντλητη πληροφόρηση μέσω διαδικτύου, συνεπώς λίγο-πολύ γνωρίζουν τα ήθη των κατοίκων άλλων χωρών και λοιπά. Απλά μερικοί άνθρωποι δε νοιάζονται να ανακαλύψουν τον άλλο και κολάνε σε στερεότυπα, αλλά τι να γίνει!
ευχομαι να ξαναβρεθεις και με την φιλη σου απο Ζιμπαμπουε
Ευχαριστώ! Τώρα φαντάσου είναι στο Χονγκ-Κονγκ επίσκεψη στην κόρη της, η οποία αρραβωνιάστηκε εν τέλει με τον ωραίο γυαλάκια!:D
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Μωρέ εδώ παρανοούμε διάφορα μεταξύ μας οι Έλληνες, πόσο μάλλον όταν μιλάμε και για άτομα από άλλες χώρες. Αν και πιστεύω (με έπιασε φιλοσοφική διάθεση) πως τα πάντα σχετίζονται με τον άνθρωπο. Με λίγη αλληλοκατανόηση, καλή διάθεση και σεβασμό προς τον άλλο μπορούμε να βρούμε άκρη. Εξάλλου πια οι άνθρωποι έχουν περισσότερη ευκολία στη μετακίνηση και ανεξάντλητη πληροφόρηση μέσω διαδικτύου, συνεπώς λίγο-πολύ γνωρίζουν τα ήθη των κατοίκων άλλων χωρών και λοιπά. Μερικοί άνθρωποι απλά δε νοιάζονται να ανακαλύψουν τον άλλο και κολάνε σε στερεότυπα, αλλά τι να γίνει!
Συμφωνω τοσο μα τοσο πολυ :clap: ειδικα στα σημεια που εκανα bold!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Πολύ όμορφη και νοσταλγική ιστορία. Παρόλο που έχουν περάσει 12 χρόνια, δείχνει φρέσκια και επίκαιρη. Ευτυχώς που μπήκες στον κόπο να τη γράψεις τότε, γιατί πιστεύω πως καθώς μεγαλώνουμε και αλλάζουμε, συμπαρασύρεται και η αντίληψη μας για περασμένα γεγονότα και μια τωρινή προσέγγιση πιθανόν να αλλοίωνε το αποτέλεσμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom