Γαλλία Τσεχική Δημοκρατία Καλοκαίρι Παρίσι 'η Πραγα

Virgi

Member
Μηνύματα
35
Likes
15
Χαίρετε φιλτατοι,
αναρωτιομουν ποια η γνώμη σας για 5-6 μέρες καλοκαιρινές διακοπές σε Παρίσι 'η Πραγα; Το έχει επιχειρήσει κάποιος; Τι εντυπώσεις του άφησε; Θεωρείτε αξίζουν αυτήν την εποχή;
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@Virgi Γεια σου . Το Παρίσι και η Πράγα για μένα προσωπικά είναι οι ωραιότερες πόλεις της Ευρώπης (επειδή έχω πάει και στις δύο) οπότε η επιλογή είναι δύσκολη . Ωστόσο , το Παρίσι το είχα επισκεφτεί χειμώνα (φοβερό κρύο) και τη Πράγα καλοκαίρι (Μετά τον Δεκαπενταύγουστο) .

Από αφηγήσεις γνωστών μου είχαν πει πως η καλύτερη εποχή να επισκεφτεί κάποιος το Παρίσι είναι η άνοιξη, ούτε πολύ κρύο , αλλά ούτε και πολύ ζέστη .

Επομένως σου προτείνω να πας καλοκαιρινές διακοπές στη Πράγα . Η Πράγα αξίζει με τα 1000 να πας καλοκαίρι καθώς μπορείς εύκολα να μετακινηθείς στα κυριότερα αξιοθέατα (Πλατεία Ρολογιού , Μάλα Στράνα , Γέφυρα του Καρόλου , μη παραλείψετε τη κρουαζιέρα στο Μολδάβα) και να κάνετε την υπέροχη μονοήμερη εκδρομή στη λουτρόπολη του Κάρλοβι Βάρι . Και αν σας μείνει χρόνος να επισκεφτείτε και το Τσέσκι Κρουμλώφ (εγώ δεν το έχω επισκεφτεί) .

Η Πράγα είναι πανέμορφη και παραμυθένια , με σημαντικά αξιοθέατα , δραστηριότητες και πολλές επιλογές για φαγητό και διασκέδαση . Είμαι σίγουρη πως θα απολαύσετε το ταξίδι σας . Καλά να περάσετε !!!
 

Virgi

Member
Μηνύματα
35
Likes
15
@Virgi Γεια σου . Το Παρίσι και η Πράγα για μένα προσωπικά είναι οι ωραιότερες πόλεις της Ευρώπης (επειδή έχω πάει και στις δύο) οπότε η επιλογή είναι δύσκολη . Ωστόσο , το Παρίσι το είχα επισκεφτεί χειμώνα (φοβερό κρύο) και τη Πράγα καλοκαίρι (Μετά τον Δεκαπενταύγουστο) .

Από αφηγήσεις γνωστών μου είχαν πει πως η καλύτερη εποχή να επισκεφτεί κάποιος το Παρίσι είναι η άνοιξη, ούτε πολύ κρύο , αλλά ούτε και πολύ ζέστη .

Επομένως σου προτείνω να πας καλοκαιρινές διακοπές στη Πράγα . Η Πράγα αξίζει με τα 1000 να πας καλοκαίρι καθώς μπορείς εύκολα να μετακινηθείς στα κυριότερα αξιοθέατα (Πλατεία Ρολογιού , Μάλα Στράνα , Γέφυρα του Καρόλου , μη παραλείψετε τη κρουαζιέρα στο Μολδάβα) και να κάνετε την υπέροχη μονοήμερη εκδρομή στη λουτρόπολη του Κάρλοβι Βάρι . Και αν σας μείνει χρόνος να επισκεφτείτε και το Τσέσκι Κρουμλώφ (εγώ δεν το έχω επισκεφτεί) .

Η Πράγα είναι πανέμορφη και παραμυθένια , με σημαντικά αξιοθέατα , δραστηριότητες και πολλές επιλογές για φαγητό και διασκέδαση . Είμαι σίγουρη πως θα απολαύσετε το ταξίδι σας . Καλά να περάσετε !!!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Πράγα θυμάσαι τι καιρικές συνθήκες επικρατούσαν περίπου? Αισθάνθηκες μεγάλη διαφορά σε σχέση με εδω;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Ζέστη εχει οπως εδώ και Πραγα!!! Μπορεί σε εξαιρετικες περιπτώσεις να χρειαστεί ενα ελαφρυ jacket αργα βραδακυ. Α και κανα raincoat τσεπης ειναι χρήσιμο
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@Virgi Ναι είχε ζέστη αλλά όχι και τόσο πολύ όσο έχει στην Ελλάδα , αλλά για τα βράδια ένα τζάκετ πρέπει να το έχεις μαζί σου ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom