Ντουμπάι Καλοκαίρι και ζέστη στο Dubai?

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Λοιπόν εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω... σε προβληματίζει ο καιρός και όχι το μέρος?? Περίεργα πράγματα...... Τωρα βέβαια θα μου πεις αυτά είναι γούστα. Ξέρω για παράδειγμα κάτι στόκους που είχαν πάει Πατάγια... Αβυσσος.......
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.966
To Ντουμπάϊ τον Αύγουστο απλά δεν παλεύεται... είναι λες και μπαίνεις σε σάουνα... Αλλά ασχέτως καιρού, νομίζω, ότι 2 κοπέλες μόνες στο Ντουμπάϊ θα βαρεθείτε!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καθώς θεωρεί μέση θερμοκρασία στην Αθήνα τους 33 βαθμούς τον αύγουστο (με τίποτα όμως!)
Γιατί σου φαίνεται περίεργο? Ο μέσος όρος των υψηλών ημέρας στην Αθήνα το Αύγουστο τόσο είναι. (Φυσικά άλλο αυτό κι άλλο μέση θερμοκρασία, αλλά αυτό είναι που αναφέρεται στη Wikipedia)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
εμείς μια χαρά περάσαμε..:p
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Λοιπόν εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω... σε προβληματίζει ο καιρός και όχι το μέρος?? Περίεργα πράγματα...... Τωρα βέβαια θα μου πεις αυτά είναι γούστα. Ξέρω για παράδειγμα κάτι στόκους που είχαν πάει Πατάγια... Αβυσσος.......
Στόκοι? Πατάγια? Δεν έχω ιδέα για ποιους μιλάς:haha::haha::haha:
 

anthix

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γιατί σου φαίνεται περίεργο? Ο μέσος όρος των υψηλών ημέρας στην Αθήνα το Αύγουστο τόσο είναι. (Φυσικά άλλο αυτό κι άλλο μέση θερμοκρασία, αλλά αυτό είναι που αναφέρεται στη Wikipedia)
i don't know, λίγο μου φαίνεται...! θα έλεγα ότι έχουμε μέση θερμοκρασια τουλαχιστον 37-38 βαθμούς με τα 40αρια που χτυπάει τον αύγουστο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
33 είναι η μέση μηνιαία μέγιστη... άλλοτε θα κάνει 33, άλλοτε 37, άλλοτε όμως θα κάνει και 29... ο μέσος όρος όμως θα βγαίνει κάπου στο 33...

Πολύ χρήσιμο είναι το ιστορικό αρχείο θερμοκρασιών για τις πόλεις που θέλεις να επισκεφτείς... τσεκάρεις όμοιες παλιότερες ημερομηνίες και παίρνεις μια καιρική γεύση του προορισμού σου...

Πχ ο καιρός πέρισυ στο Ντουμπάι...
History : Weather Underground
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Τι ζεστη και αηδιες...κοιτα τι θα χασεις αν ΔΕΝ πας στο Ντουμπαι.

 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.257
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom